Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belçika Vize Merkezi, Adana

Adana Belçika vize başvuru sürecinde mesleki durumunuza uygun evraklar hazırlamanız gerekecektir. Mesleki durumunuza göre hazırlanmış Belçika vize başvuru belgeleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen Vize Merkezi temsilcinizi arayarak güncel belge listesi talep ediniz. Gerekli belgelerin bir listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Belçika vize başvurularının kabul edilebilmesi için Schengen vize başvuru şartlarına tam olarak uyması gerekmektedir. Bu nedenle temsilcilerimizi arayarak eksik evrakların nasıl tamamlanacağını ya da tamamlanamayan evrakların yerine hangi evrakların hazırlanması gerektiğini sorabilirsiniz. Adana Vize Merkezi, Konsolosluk vize bölümü temsilcilerimizden veya görevlilerinden de yeni evrak talep edebilir. Başvuru sahiplerinden istenebilecek yeni belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Belçika vizesi için başvurmaya yetkili tek resmi kurumun Belçika Konsolosluğu olduğunu lütfen unutmayın.

Belçika Vizesi İçin Randevu Alma

Adana Belçika vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Vize randevuları için randevular temsilcilerimizin ulaşabileceği mesafededir. Belçika vizesi isimlendirme prosedürleriyle zamanınızı boşa harcamayın. Randevu tarihi tercihlerinizi irtibat kişinize iletin ve isimlendirme sürecini onların halletmesine izin verin. Adana'dan Belçika vizesine başvurmak için yeterli zamanınız olduğundan emin olun. Adana'dan bir Belçika vizesi başvurusu, İstanbul veya Ankara'dan daha uzun sürebilir. Belçika Schengen vizesi başvuruları için minimum başvuru süresi 90 gündür. Belçika vizesine başvurmadan önce seyahat etmekte ki amacınızı netleştirin ki ona göre başvuruda bulunun. Belçikalı bir aile üyesinden, akrabadan veya arkadaştan davet aldıysanız, Belçika Akraba, akraba veya arkadaş ziyareti kategorisi altında vize başvurusunda bulunun ve bu kategori için gerekli belgeleri hazırlayın. Belçika'da kimseyi tanımıyorsanız ve bu ülkeye sadece turizm amaçlı gidecekseniz Belçika turist vizesi başvurusunda bulunun ve bu vize için istenilmiş olan belge kategorisine uyan dokümanları hazırlayın. Belçika'da bir iş ortağıyla bir toplantıya katılıyorsanız, ticaret fuarlarını veya müşterileri ziyaret edin, Belçika ticari vize başvurusunda bulunun ve bu vize kategorisine uygun belgeleri hazırlayın.

Hızlı başvuru için izlenilmesi gereken yol:

  1. Vize Merkezinden ilgili departmana ulaşınız.
  2. Bilgi maili olarak sizlere iletilen evrakları hazırlayınız.
  3. Hazırlanan evrakları ilgili ofisimize teslim ediniz.
  4. Onaylamış aldığınız randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
  5. Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Adana'dan kolayca Belçika vizesi almak için lütfen talimatları dikkate alın ve vize başvuru belgelerinizi e-postada belirtildiği şekilde hazırlayın. Eksik veya yanlış belgelerle yapılan vize başvuruları kabul edilmeyecektir ve başvurunuzun işlenmesinde gecikmelere ve hatta başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Belçika'ya vize başvurusunda bulunurken lütfen temsilcilerimize göndereceğiniz başvuru belgelerinde seyahat tarihlerinizin yer aldığından emin olunuz. Vize başvurusunun yapıldığı Belçika Konsolosluğuna hitaben yapılan dilekçe tarihi ile otel ve uçak rezervasyonlarının yapıldığı tarih, konsolosluğun vize talebinde bulunduğu tarihlerdir. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce tamamlanmış olsa bile vizeniz başvurunuzda belirtilen tarihten itibaren başlayacaktır. Bu nedenle Schengen bölgesine vize başlamadan önce girilmesi mümkün değildir. Satın aldığınız otel ve uçuş ile Belçika vizesine başvurmayınız. Vize başvurusunda bulunmak için lütfen adınızla önceden rezerve edilmiş belgeyi kullanın. Otelde yapılan vize başvurularından veya satın alınan uçak biletinden ofisimiz sorumlu değildir. Uyarı! İstisnai durumlarda, bir konsolosluk vize görevlisi sizden gidiş-dönüş uçak bileti almanızı isteyebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından tayin edilen başvuru sahiplerini etkilemektedir. Adana Vize Merkezi şubemize ulaşmak için [email protected] mail adresimize yazabilir ya da 0 322 245 07 91 telefofn numaramızdan arayabilirsiniz.

Adana üzerinden Belçika vizesi başvurusu yaptıysanız ve işlem sırasında konsolosluktan bir telefon veya e-posta bildirimi aldıysanız, bu durumu yetkili kişiye bildirmeyi unutmayın. Bir konsolosluk memurunun başvuran tarafından sunulan bilgileri doğrulaması gerekebilir. Bu ve benzeri durumlar, temsilcilerimizden bağımsız olarak ortaya çıkmış ve konsolosun inisiyatifine kadar izi sürülmüştür. Belçika vize başvuruları için mülakat yapılmamaktadır. Adana üzerinden Belçika vizesine başvuran kişiler mülakata alınmayacaktır. Vize başvurusu sırasında sadece biyometrik verilerin sağlanması gerekmekle birlikte, konsolosluğun vize başvuru sahiplerinden görüşme talep etme hakkı vardır. Bu ve benzeri durumlar, başvuranın içinde bulunduğu koşullara bağlı olarak istisnai olarak ortaya çıkar. Adana Büyükelçiliği vize başvurunuzda biyometrik bilgi vermiş olsanız dahi sizden tekrar biyometrik bilgi istenebilir. Bu durum istisnai olabilse de, çıkarılan parmak izi çeşitli nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi tekrar sağlamanız istenirse, bu işlemi tamamlamanız gerekecektir.

Belçika vize başvurularında ortalama vize bitiş tarihi 15 iş günüdür ancak bazen başvurular uzayabilir. Bu süre sabit bir süre olup, güvenli değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilen süreden daha uzun sürebilir. Adana çıkışlı Belçika vize başvuruları için tavsiye edilen son tarih seyahatten bir ay öncesidir. Seyahatten hemen önce yapılan başvurular için. B. Seyahate on beş (15) gün kala, işlem süreleri seyahat tarihinizi olumsuz etkileyebilir ve vizeniz seyahat tarihinizde ulaşmayabilir. Kargo teslim süreleri bu sürenin dışındadır. Vize başvuru dosyanız Belçika konsolosluğunun bulunduğu eyalete gönderilecektir.

Belçika vize merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp