Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

Belçika’ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin Belçika İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Belçika Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Belçika Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Belçika Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Belçika Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Belçika Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Belçika Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • Belçika Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Belçika Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Belçika Turistik Vize Dilekçe ÖrneğiBelçika Turistik Vize  Dilekçe Örneği

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar

 • Belçika Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Bulgaristan turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • Belçika Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Bulgaristan Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Bulgaristan Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Bulgaristan Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

belcika-vizesi-hayal-degil

Belçika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Belçika turistik vize dilekçesi nasıl yazılır?
  Ç.K, 25 Nis 2022, 16:12

  Merhabalar, Belçika’ya turistik olarak seyahat planım var. Ben yaklaşık 3 yıldır bir firmada satış koordinatörü olarak çalışıyorum. Belçika turistik vize dilekçesi nasıl yazılır? Şahsi olan dilekçemi yazdım fakat çalıştığım kurumdan almam gereken dilekçe ile ilgili bir örnek bulamıyorum. Bana bu dilekçe konusunda nasıl bir yardımda bulunabilirsiniz? Bu dilekçede ne gibi bilgiler yazmalıyım ya da sizde herhangi bir örneği bulunuyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika Vize Dilekçe Örneği
  Esma, 09 Nis 2020, 16:58

  Merhaba, Eylül ayının ilk haftasında üç arkadaş Belçika’ya gitmek istiyoruz. Alacağımız vize ile birkaç ülkeyi daha gezmek istiyoruz. Üçümüzde Yalova’da üniversite öğrencisiyiz. Dilekçe yazmalı mıyız? Belçika vize dilekçe örneği nasıl yazılmamalı, Türkçe kabul ediliyor mu? Sizin aracılığınız ile başvuru yapabilir miyiz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Belçika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp