Belçika Vizesi

Belçika Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Belçika’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Belçika Vizesi 

 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Belçika Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Belçika Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Belçika’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Belçika Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Belçika Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Belçika Turistik Vizesi, Belçika Ticari Vizesi, Belçika Aile Ziyareti Vizesi, Belçika Kültür ve Sanat Etkinlikleri Vizesi, Belçika Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Belçika Tır Şoförü Vizesi, Belçika Transit Vize, dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 
Belçika vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin !
 
Belçika Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belçika Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan "Belçika Vize" sayfasından seyahat amacınıza uygun kategoriye tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.
 
Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !

 
Belçika Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Belçika vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde randevu tarihinden sonra ortalama olarak 7-10 iş günü içinde vize sonucu belli olur. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Belçika seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.
 
Belçika Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Belçika Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.

Belçika Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Belçika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Belçika vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Belçika Konsolosluğudur.

►Belçika Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

►Acil vize başvurularınız için Belçika VIP vize başvuru hizmetinden yararlanabilirsiniz. VIP vize hizmeti için temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

►Değerli yolcularımız; Vize Merkezi temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen üye ülkelere yapılacak vize başvuruları için başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini ibraz etmesi zorunlu hale gelmiştir. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Belçika Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.

►Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.

►Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. 

 

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 05 15
Cep: 0532 476 25 16
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 15
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 15
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com