İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
Daire:4 Kat:1 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 15

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

avrupa@vizemerkezi.com

Belçika Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

İstanbul Vize ofisimiz Belçika vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine, tecrübeli personel kadrosu ile hizmet vermektedir. Belçika vizenizi kolay bir şekilde İstanbul’dan alabilmek için aşağıda sizler için hazırlanan bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi İstanbul’dan alabilmek için istenen şartları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya bursa@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Belçika Vizesi için Takip Etmeniz Gereken 5 Adım

  1. Adım: Vize Merkezi Belçika departmanımızı arayınız
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Belçika Vizesi İstanbul Başvuru Evrakları Hakkında

Meslek durumunuza uygun evrak hazırlayarak Belçika vizesi başvurusu yapmak gerekir. Mesleki durumunuza göre oluşacak Belçika schengen vizesi için talep edilen evrakları sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İstanbul Belçika vize başvuru formunu inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Belçika Schengen vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için istenilen belgelerin tam olması gerekir. Bu sebeple eksik belgelerinizi tamamlamaya veya tamamlayamadığınız belgelerin yerine alternatif olarak hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni belge istenebilir. Başvuru sahibinden istenen yeni belgelerin verilmesi zorunludur. İstenen belgeleri tamamlayamayanların Belçika Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir dilekçe yazmaları gerekir.

Belçika vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Belçika vizesine İstanbul’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – İstanbul ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Belçika vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Belçika İstanbul Vize Başvuruları için Randevu

İstanbul’dan yapılacak Belçika vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Belçika vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Belçika Vizesine İstanbul’dan Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilecek Hususlar

Belçika vizesine İstanbul’dan yapılacak başvurularda başvuru için yeterli sürenizin olması gerekir. Yeteri kadar sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız. Belçika Schengen vize başvuruları için 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Vize Merkezi olarak Belçika vizesine İstanbul’dan başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluğu da dikkate alarak, en az 1 ay önceden başvuru yapmalarını öneriyoruz.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Belçika vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Belçika’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Belçika aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Belçika’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Belçika turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Belçika’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Belçika ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Belçika vizenizi sorunsuz bir şekilde İstanbul’dan alabilmek için vize başvuru belgeleriniz tam olmalıdır. İstenilen belgeleri mail de belirttiğimiz açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Belçika vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Belçika Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Belçika vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Belçika vizesine İstanbul’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Belçika vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. İstanbul’dan Belçika vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Belçika vizesine İstanbul’dan yapacağınız başvurularda biometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Belçika Vize Kaç Günde Çıkar?

İstanbul’dan yapacağınız Belçika vize başvurularınız 10 ila 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

belcika-vize-merkezi-istanbul

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika Vizesi İstanbul Belkıs 12/04/20, 15:47
Merhaba, 29 yaşındayım, İstanbul’da özel bir şirkette üç yıldır satış temsilcisi olarak çalışıyorum. Haziran ayında Belçika’daki amcamın yanına gitmek istiyorum. Belçika vizesi İstanbul Konsolosluğu’na mı yapılıyor? Ne tür belgeler vermem lazım. Sizinle birlikte başvuru yapabilir miyim?
Cevabı Görüntüle