İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 15

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belçika Vize Merkezi, İstanbul

Mesleki durumunuza uygun belgeleri hazırlayarak Belçika vizesine başvurmanız gerekir. Mesleki durumunuza göre düzenlenecek olan Belçika Schengen vizesi için gerekli evrakları web sitemizin Vize İşlemleri bölümünü inceleyerek öğrenebilirsiniz. İstanbul Belçika Vize Başvuru Formunu görüntüleyebilir, vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz. Belçika Schengen vizesi başvurunuzun kabul edilebilmesi için gerekli belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir.

Bu nedenle eksik belgelerinizi nasıl tamamlayacağınız veya tamamlayamadığınız belgelere alternatif olarak hangi belgeleri hazırlamanız gerektiği konusunda temsilcilerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca vize bölümündeki temsilcilerimiz veya konsolosluk görevlilerimiz de yeni belge talebinde bulunabilirler. Talep edilen yeni belgelerin başvuru sahibine verilmesi zorunludur. Durumu anlatan bir dilekçe yazmaları gerekiyor.

Belçika Vize Başvurusu İçin Randevu Gerekiyor Mu?

İstanbul'da Belçika vizesi başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Vizeler için randevu ayarlamak, temsilcilerimizin işinin bir parçasıdır. Belçika vize randevu işlemleri ile temsilcilerinize bildirin, randevu işlemlerini temsilcilerimize bırakın.

Belçika için Schengen vizesine 3 ay önceden başvurmak mümkündür. Vize merkezi olarak İstanbul'dan Belçika vizesi başvurusunda bulunanların resmi tatil ve konsolosluk günlerinin yoğunluğunu dikkate alarak en az 1 ay önceden yaptırmalarını tavsiye ederiz. .Belçika vizesine başvurmadan önce seyahatinizin amacını açıkça tanımlayın.

Belçika'da bir aile üyesi, akraba veya arkadaş davet mektubunuz varsa, Belçika'daki aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi kategorisine başvurun ve bu vize kategorisi için ilgili belgeleri hazırlayın.

Belçika Vizesi Evrak Zorunluluğu

Belçika vizenizi İstanbul'dan sorunsuz alabilmeniz için vize başvuru evraklarınızın eksiksiz olması gerekmektedir. E-postada verdiğimiz açıklamaları dikkate alarak istenen belgeleri hazırlayın. Eksik veya hatalı evrak ile vize başvurularınız kabul edilmeyecek olup, başvurularınızın işleme alınma süresi uzayabilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Aldığınız uçak ve otel biletleri ile Belçika vize başvurusunda bulunmayınız.

Alınan uçak ve otel biletleri ile yapılan vize başvurularından ofisimiz sorumlu değildir. İstisnai olarak, Konsolosluk Vize Bölümündeki görevliler sizden gidiş-dönüş bilet almanızı isteyebilir. Bu sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahipleri için geçerlidir. İstanbul'dan başvuru yaptıysanız ve başvuru devam ederken konsolosluk memurları tarafından telefon veya e-posta ile

bilgi verildiyse, bu durumu temsilcilerimize bildirmeyi unutmayınız.

Belçika Vizesi Prosedürleri

Konsolosluk yetkililerinin, başvuru sahipleri tarafından sağlanan bilgileri doğrulaması gerekebilir. Bu ve benzeri durumlar, temsilcilerimizden bağımsız olarak gerçekleşmekte ve konsolosluk görevlilerinin denetimine tabidir.

Belçika vizesi başvurularında mülakat talebi bulunmamaktadır. İstanbul'dan Belçika vizesine başvuran kişiler görüşme talebine tabi değildir. Vize başvurusunda bulunurken yalnızca biyometriklerini sağlamaları gerekmesine rağmen, konsolosluğun vize başvuru sahibini görüşme için arama hakkı vardır. Bu, isteğe bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir. İstanbul çıkışlı Belçika vize başvurusu için biyometrik bilgilerinizi vermiş olsanız bile, biyometrik bilgilerinizi tekrar vermeniz gerekebilir. Nadir durumlarda bu ve benzeri durumlar meydana gelebilse de parmak izi ekstreniz çeşitli sebeplerden dolayı okunamayabilir. Biyometrinizi yeniden beyan etmek için bu işlemi tamamlamanız gerekir. Talepleriniz 10 ila 15 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. Bu süre geçicidir belirli bir zaman dilimidir ve kesin değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvuruların tamamlanması belirtilen sürelerden daha uzun sürebilir.

Belçika Vizesi Hakkında Önemli Detaylar

Belçika vizesi Pasaport türü ne olursa olsun, Belçika'ya vize ile seyahat eden veya vize muafiyeti düzenlemelerinden yararlanan kişilerin ülkeye giriş yapmak için pasaportlarının geçerliliğini ve ilgili pasaportların en az 3 geçerlilik süresini kontrol etmeleri önemle tavsiye edilir. Belçika sınırından ayrıldıktan sonra en az 2 sayfası boş olan ve Belçika'ya seyahat etmişken 90 gün geçerli olan Pasaportlar, başvuru sahibinin pasaportunun vize başvuru sürecinde ihtiyaç duyduğu şartlardır. Belçika vize başvurularını inceleme ve değerlendirme yetkisi bulunan Belçika konsolosluğu ve direkt olarak vizenin başvuru belgesini kabul etmemektedir. Kısa süreli Belçika vize başvurularının, kendi işlettiği ve yetkili vize başvuru merkezleri veya akredite turizm acentesi aracılığıyla yapılmasını gerektirir. Vize Merkezi ile Belçika vize başvurularnızı başlatabilirsiniz. Vize Merkezi'ne +90 212 970 05 15 telefon numarasında arayarak ya da [email protected] mail adresinden yazarak ulaşabilirsiniz.

Türkiye'de ikamet eden yabancı vatandaşlara ek olarak, Belçika vize işlemleri için başvuruları kabul etmeye yetkilidir. Ancak, Belçika için kısa süreli vize başvurularının değerlendirilmesi ve karara bağlanması aşaması Belçika konsolosluğunun takdirindedir. Belçika vize başvuru merkezleri ve akredite seyahat acentelerinin, Belçika seyahat amacının farklı olması durumunda, karar verme Belçika konsolosluğunun başvuru dosyasının vize sonucunu değerlendirme hakları bulunmamaktadır. Tam olarak anlaşılamayan konsolosluk görevlisi ek belgeler sunabilir veya görüşme talebinde bulunabilir.

Belçika vize merkezi İstanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp