Ticari Vize Dilekçe Örneği

Ticari Vize Dilekçe Örneği

Belçika’ya Ticari iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb. amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Belçika İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Belçika Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Belçika Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

 • Belçika Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
 • Belçika Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Belçika’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Belçika Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
 • Belçika Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
 • Belçika'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Belçika Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
 • Belçika Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
 • Belçika Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir. 

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Belçika Ticari Vize Dilekçe ÖrneğiBelçika Ticari Vize Dilekçe Örneği

belcika-vizeni-bize-birak

Belçika ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Belçika ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  H.L, 25 Nis 2022, 16:35

  Merhabalar, Belçika’ya ticari bir vize başvurusunda bulunacağım. Belçika ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? Bana bu konuda danışmanlık verme durumunuz olabilir mi? Başvurum için sizden danışmanlık almak istiyorum bunun için evraklarımı size ulaştırmam yeterli olur mu? Bana form konusunda yardımcı olur musunuz? Ayrıca aşı zorunluluğu bulunuyor mu? Ben işverenim başvuru esnasında karşı firmadan ne gibi belgeler temin etmem gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Belçika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp