Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 15

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belçika Vize Merkezi, Ankara

Ankara vize ofisimiz tecrübeli kadrosu ile tüm dünya ülkelerine Belçika vize hizmetleri ve vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmektedir. Ankara'dan kolayca Belçika vizesi alabilmeniz için aşağıdaki bilgileri dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. İletişim bilgilerimiz üzerinden Ankara'daki ofisimiz ile iletişime geçebilir ve vize almak için hangi şartların gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz. Mesleki durumunuza uygun belgeleri hazırlayın ve Belçika vizesine başvurun. Belçika Schengen vizesi için gerekli belgeler mesleki durumunuza göre düzenlenir ve web sitemizin vize işlemleri bölümünde bulunur. Ankara Belçika Vize Başvuru Formu'nu inceleyebilir ve Vize İşlemleri Takip Formu'nu kullanarak başvurunuzu takip etmelisiniz.

Belçika Schengen Vizesi Başvurusu

Belçika Schengen vizesi için olan başvurunuzun kabul edilebilmesi için gerekli belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir. Bu nedenle temsilcilerimizi arayarak eksik evrakların nasıl tamamlanacağını ya da tamamlanamayan evrakların yerine hangi evrakların hazırlanması gerektiğini sorabilirsiniz. Ayrıca Konsolosluk Vize Bölümü temsilcisi veya personeli tarafından yeni belgeler talep edilebilir. Başvuru sahibi tarafından talep edilen yeni belgeler sunulmalıdır. Gerekli formları dolduramayanların Belçika Konsolosluğuna durumu açıklayan bir dilekçe yazmaları gerekmektedir.

Ankara'dan Belçika vizesi için başvuranlar mesai saatleri içinde uygun bir zamanda ofise gelebilirler. Bize +90 312 970 05 15 nolu telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz. Zamanı kısıtlı olan başvuru sahipleri vakit kaybetmemek için bir temsilci ile randevu talebinde bulunabilirler. Ankara'dan Belçika vizesi başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Vize randevuları için randevular temsilcilerimizin ulaşabileceği mesafededir. Belçika vizeniz için rezervasyon yapmakla zaman kaybetmeyin, rezervasyon tarihi tercihlerinizi temsilcilerimizle paylaşın ve rezervasyon sürecini sizin için halletmelerine izin verin. Ankara'dan Belçika vizesine başvurmak için başvuru için yeterli süre tanımalısınız. Yeterli zamanınız olduğundan emin olun. Belçika Schengen vizesine üç ay önceden başvurabilirsiniz. Vize merkezi olarak, konsolosluk tatillerinde ve programlarında beklenen sıkışıklığı göz önünde bulundurarak, Ankara'dan Belçika vizesi için başvuran herkesin en az bir ay önceden başvurmasını tavsiye ederiz.

Vize Merkezi İstanbul Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma: 08.30-18.30
  • Cumartesi: 10.00-14.00

Belçika vizesine başvurmadan önce seyahat amacınızı netleştirin. Bir isteğin varsa, yani, Belçika'daki aile, akraba veya arkadaş ziyareti için vize kategorisi olan Belçika'daki aile, akraba veya arkadaşlardan davet mektubu başvurusunda bulunun ve bu vize kategorisine uygun belgeler hazırlayın. Belçika'da kimseyi tanımıyorsanız ve bu ülkeye sadece turizm amaçlı seyahat ediyorsanız, Belçika turist vizesi başvurusunda bulunun ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Belçika'da iş ortakları ile toplantılara, ticari fuarlara veya müşteri ziyaretlerine katılmayı planlıyorsanız, Belçika ticari vizesine başvurun ve bu vize kategorisine uygun belgeler hazırlayın. Ankara'dan kolayca Belçika vizesi alabilmeniz için vize başvuru evraklarınızın eksiksiz olması gerekmektedir. Lütfen e-postadaki talimatlara bakın ve gerekli belgeleri hazırlayın. Eksik veya yanlış belgelerle yapılan vize başvuruları kabul edilmeyecektir ve başvurunuzun işlenmesinde gecikmelere ve hatta başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Belçika'ya vize başvurusunda bulunurken lütfen temsilcilerimize göndereceğiniz başvuru belgelerinde seyahat tarihlerinizin yer aldığından emin olunuz. Vize başvurusunun yapıldığı Belçika Konsolosluğuna hitaben yapılan dilekçe tarihi ile otel ve uçak rezervasyonlarının yapıldığı tarih, konsolosluğun vize talebinde bulunduğu tarihlerdir. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce tamamlanmış olsa bile vizeniz başvurunuzda belirtilen tarihten itibaren başlayacaktır. Bu nedenle Schengen bölgesine vize başlamadan önce girilmesi mümkün değildir. Satın aldığınız otel ve uçuş ile Belçika vizesine başvurmayınız. Vize başvurusunda bulunmak için lütfen adınızla önceden rezerve edilmiş belgeyi kullanın. Satın alınan otel ve uçak biletlerinin kullanıldığı vize başvurularında firmamız herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Dikkat! İstisnai durumlarda, bir konsolosluk vize görevlisi sizden gidiş-dönüş uçak bileti almanızı isteyebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini etkilemektedir.

Belçika Vizesi hakkında uyarılar:

  • Belçika Vizesi için online başvuru işlemlerinize başlanabilmesi için tüm evrakları hazırlamanız ve tüm belgeleri Vize Merkezi İstanbul şubemize ulaştırmış olmanız gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun türü ne olursa olsun, Belçika'ya seyahat etmek isteyen herkesin mutlaka bir Belçika Vizesi alması şarttır.
  • Belçika Vizesi başvuru işlemlerinizin tamamlanabilmesi için adınıza alınacak biyometrik randevunuza giderek biyometrik verilerinizin alınmasını sağlamanız şarttır. Bu randevuya İstanbul, Ankara veya Gaziantep'te gidebilirsiniz.

Ankara'dan Belçika vizesi başvurusu yaptıysanız ve işlem devam ederken konsolosluk tarafından telefon veya e-posta ile bilgilendirildiyseniz, bu durumu yetkili kişiye bildirmeyi unutmayın. Bir konsolosluk memurunun başvuran tarafından sunulan bilgileri doğrulaması gerekebilir. Bu ve benzeri durumlar, temsilcilerimizden bağımsız olarak doğar ve konsolosluk denetimine tabidir. Mülakat için çağrılabilirsiniz. Belçika vize başvuruları için mülakat yapılmamaktadır. Ankara'dan Belçika vizesi için başvuran kişiler mülakata tabi tutulmamaktadır. Vize başvurusu sırasında sadece biyometrik verilerin sağlanması gerekmekle birlikte, konsolosluğun vize başvuru sahiplerinden görüşme talep etme hakkı vardır. Bu ve benzeri durumlar, başvuranın içinde bulunduğu koşullara bağlı olarak istisnai olarak ortaya çıkar. Bu gibi küçük pürüzleri vize merkezinin erken müdahalesi ile kolayca atlatabiliriz. Vize Merkezi ile [email protected] mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Belçika vize merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp