Kayseri

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Belçika Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri Şubesi aracılığı ile Belçika Schengen vize başvurularına dair tüm bilgileri içeren sayfamıza hoş geldiniz. 

Belçika Schengen vize işlemleri için Vize Merkezi Kayseri şubesi yetkilileri ile iletişime geçmek için bizi arayabilir ya da kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Aşağıda devamı olan sayfalarımızda başta Kayseri Hacılar, Özvatan, İncesu, Akkışla, Tomarza, Talas, Melikgazi, Develi, Bünyan, Sarız, Kocasinan, Develi, Yahyalı, Bünyan, Sarıoğlan, Sarız, Felahiye, Yeşilhisar ve Pınarbaşı ilçelerimiz olmak üzere Niğde, Yozgat ve Sivas gibi çevrede yer alan komşu illerimizden gerçekleştirilmek istenen Belçika Schengen vize için vize başvuru formuna ve gerekli belge listelerine ulaşabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Schengen vize uygulamasına taraf olması sebebiyle Belçika Schengen vizesi almak isteyen Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) veya Siyah (Diplomatik) pasaportlarından birisine sahip olan vatandaşların 6 ay içerisinde 3 ayı geçmeyecek Belçika ziyaretlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Belçika ziyaretlerinden önce güncel bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Schengen uygulamasında yer alan bir ülkeden daha önceden alınan Schengen vizeniz varsa hala güncelse ve seyahat gün sayısı yeterliyse yeniden vize almaktan muaf tutulursunuz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Kayseri

Belçika vize başvurularınızdan önce seyahat gün sayınızı belirlemeniz ve seyahat amacınızı tespit etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Kayseri şubesi ile sunduğumuz Belçika vize çeşitlerini aşağıda listeledik. 

Belçika seyahatiniz için sizlerden hazırlanması istenecek evrak listeleri için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Seyahat gerekçenize göre vize başlığı yer almıyorsa ya da seyahat amacınızı kararlaştırmakta güçlük çekiyorsanız, aklınızatakılan tüm sorulara yanıt alabilmek için kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Kayseri

Belçika ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşların doldurması zorunlu olan Belçika vize başvuru formu, sitemizden rahatlıkla bulunarak internet üzerinden doldurulabilir. Seyahat sürecinizin uzamaması veya seyahatinizin iptal olmaması için Belçika vize başvuru formu sırasında hatalı, eksik ya da gerçeği yansıtmayan bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Bu konuda deneyim sahibi olan yetkililer sizlere gereken desteği sağlayarak sizlerden gelen bilgiler sayesinde Belçika vize başvuru formunuzu doldurarak hazırlar.
Belçika vize başvuru formuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Kayseri

Belçika vize başvuruların sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 iş günü sürmektedir. Belçika konsolosluk dönemsel yoğunlukları, Belçika resmi tatilleri ya da Belçika konsolosluk yetkilileri tarafından istenebilecek ek belge talebi gibi nedenlerle bu süre her zaman net zaman olmayabilir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir problem yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce Kayseri şubesinde bulunan yetkililerle iletişime geçmeniz önerilmektedir. 

+90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayarak ya da kayseri@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek Kayseri şubesinde bulunan yetkililerle iletişime geçebilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Her ülkenin vize süreci için yerine getirilmesini istediği prosedür vardır. Belçika vize alabilmek için yapılması gereken 5 prosedür söz konusudur. Vize Merkezi Kayseri şubesi ile sizlere Belçika vizesi için yerine getirilmesi gereken prosedürleri aşağıda listeledik.

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Belçika ziyaretiniz için konsolosluk yetkililerinin sizlerden talep edeceği evrakların listesini eksiksiz bir şekilde size sunarız. Hangi evrağa nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda sizi bilgilendiririz.Evraklarınızı hazırlayıp Kayseri şubesine ulaştırmanızın ardından yetkililer büyük bir özenle evraklarınızı inceler. İncelenen evraklarınızda yanlışlık ya da eksiklik olması durumunda arayarak size bilgi veririz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize başvurularının işleme alınması için yerine getirilmesi gereken ilk prosedür vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Belçika vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, Kayseri şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. 
  • Randevunuzun Alınması: Belçika vize işlemleri için randevu alma zorunluluğu söz konusudur. Kayseri şubesinde bulunan yetkililer sizlerle görüşerek Belçika seyahatiniz için randevunuzu alır ve seyahat planınızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize ayrımında yer alması nedeniyle Belçika vize işlemleriniz için parmak izi vermeniz şarttır. Parmak izi verme şartınız tamamlandıktan sonra yetkililer hazırlanan belgelerinizi alarak Belçika konsolosluk yetkililerine teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Belçika vize işlemlerinizin sonuca bağlanması ile birlikte konsolosluk yetkililerinden pasaportunuzu teslim alırız. Pasaportunuzu Kayseri şubesine gelerek kendiniz alabilirsiniz ya da yetkililerle görüşerek kargo ile gönderilmesini tercih edebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Schengen vize ayrımına dahil olması sebebiyle Belçika vizesi almak isteyen daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların ve 12 yaşını tamamlayan bireylerin başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Kayseri şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve parmak izi verme süreciniz için size rehberlik yapar. Schengen vize ayrımına dahil olan ülkelerin aldığı karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermeniz gerekmeden Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika vize başvuruları için gelmeniz gereken bir diğer durum Belçika konsolosluk çalışanları sizi gerek duyduklarında konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu Belçika konsolosluk çalışanlarının sürekli yaptığı bir uygulama olmayıp nadiren de olsa yaptığı bir uygulamadır.

belcika-vize-merkezi-kayseri

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika Vizesi Kayseri R. T. 06/07/20, 11:42
Selam, bu yaz döneminde 1 haftalığına 4 arkadaş Belçika’ya ve Hollanda’ya gidip gezmek istiyoruz. Hepimiz üniversite öğrencisiyiz ve Kayseri’de yaşıyoruz. 4 gün Belçika, 3 gün de Hollanda’da kalmak istiyoruz ve konaklamayı oraya gidince belirlemek istiyoruz. Satın almak istemiyoruz. Bu, vize başvurusunda bir sorun olur mu? Bir de Belçika vizesi Kayseri başvuruları için Ankara’ya gitmemize gerek var mı? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32439