Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belçika Vize Merkezi, Kayseri

Gri (hizmet), yeşil (özel) veya siyah (diplomat) pasaporta sahip olan ve Schengen vizesi başvurusunda bulunan ve Belçika Schengen vizesi almak isteyen vatandaşların Belçika vizesi için başvurmaları gerekir. vize ziyareti için. 6 ay içinde 3 aya kadar. (Genellikle) Bordo pasaport sahipleri, Belçika'yı ziyaret etmeden önce geçerli bir Schengen vizesi için başvuruda bulunmalıdır. Schengen başvurunuzda belirtilen ülkeden daha önce Schengen vizesi aldıysanız, bu hala günceldir ve seyahat gün sayısı yeterli ise yeni vize vermekten muaf olursunuz. Belçika vizesine başvurmadan önce karar vermeniz gereken bir seyahat amacınız vardır. Belçika'ya seyahat etmek için gerekli evrak listesini görüntülemek için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Seyahat nedeninize uygun bir vize başlığı yoksa veya seyahatinizin amacını belirleyemiyorsanız lütfen [email protected] adresine e-posta gönderin veya +90 850 460 15 65 numaralı telefonu arayarak tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz. İsterseniz yüz yüze de bilgi alabilirsiniz.

Öne Çıkan Belçika Vizesi Türleri

Belçika'yı ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın doldurması gereken Belçika vize başvuru formu web sitemizde kolayca bulunabilmekte ve çevrimiçi olarak doldurulabilmektedir. Seyahat sürecini uzatmamak veya seyahati iptal etmemek için Belçika vize başvuru formuna yanlış, eksik veya gerçek dışı bilgiler girmemeye özen gösterilmelidir. Bu alanda deneyimli bir yetkili, Belçika vize başvuru formunun hazırlanması için gerekli yardımı sağlayacak ve alınan bilgileri dolduracaktır. Belçika vize başvurularının sonuçlanması yaklaşık 7 iş günü sürmektedir. Bu süre her zaman belirli bir zaman noktası değildir. Belçika Konsolosluğunun olağan yoğunluğu, Belçika resmi tatil günleri veya Belçika Konsolosluk yetkilileri tarafınca istenebilecek ek belge gereklilikleri gibi sebeplerle. Bu nedenle seyahat sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamamanız amacıyla yolculuğunuzdan en az 1 ay önce Kayseri şube yetkilileri ile iletişime geçmeniz önerilir. Her ülkenin vize işlemleri için takip etmek istediği adımlar vardır.

Konsolosluk tarafından Belçika'ya yapacağınız ziyaret için gereken belgelerin tam bir listesini sunuyoruz. Hangi belgelere, nerede ve nasıl erişebileceğinizi size bildireceğiz. Evrakları hazırlayıp Kayseri şubesine teslim ettikten sonra yetkililer titizlikle evrakları kontrol edecektir. Belçika vize başvurunuzu işleme koymanın ilk adımı, vize başvuru ücretini ödemektir. Belçika vize başvuru ücreti tüm ücretler, Kayseri şubesinden alabileceğiniz danışmanlık ücreti ve diğer masraflardan oluşmaktadır. Belçika vize işlemleri için randevu alınması zorunludur. Kayseri şubesi, Belçika seyahatinizi rezerve etmek ve planlamak için sizinle buluşacaktır.

Belçika Vizesi Başvurusunda İzlenecek Adımlar

  • Belçika Vize Başvuruları İçin Gerekli Belgelerin Hazırlanması
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi
  • Biyometrik Verilerin ve Başvuru Dosyasının Sunulması
  • Pasaportun Teslim Alınması

Bu bir Schengen vize ayrımı olduğundan, Belçika vize işlemi için parmak izlerinizi vermeniz gerekecektir. Yetkililer, parmak izi şartlarını yerine getirdikten sonra hazırlanan belgeleri teslim alacak ve Belçika Konsolosluğu'na teslim edecek. Belçika vize işlemlerini tamamladıktan sonra pasaportunuzu konsolosluktan teslim alacaksınız. Kayseri şubesine gelip kendiniz teslim alabilir veya kargo ile gönderilmesi için yetkililerle iletişime geçebilirsiniz. Schengen vizesinin ayrılması nedeniyle Belçika vizesi almak isteyen vatandaşların, daha önce Schengen vizesi için parmak izi almamış olanların ve 12 yaşını doldurmuş olanların başvuru merkezine gelip parmak izlerini vermeleri gerekmektedir. Kayseri ofisinden alınan danışmanlık ücreti kapsamında bir temsilcimiz sizinle buluşacak ve parmak izi sürecinde size rehberlik edecektir. Schengen vizelerinin ayrılmasına dahil olan ülkelerin kararı nedeniyle, 25 Eylül 2014'ten sonra verilen parmak izleri, VIS adı verilen ortak bir bilgi sisteminde saklanarak, tekrar parmak izi vermek zorunda kalmadan Belçika vizesine başvurmalarına olanak tanıyacak.

Belçika vize başvuruları için bir diğer gereklilik ise Belçika konsolosluk personelinin, gerektiğinde sizi konsoloslukta bire bir görüşmeye davet edebilmesidir. Bu her zaman Belçika Konsolosluğu personelinin uygulaması değildir, ancak nadiren uygulamadır. Belçika, Schengen Anlaşması üyesidir, bu nedenle Belçika vizeniz varsa, Belçika'ya giriş yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Ulusal bayramlar, ulusal bayramlar ve yılbaşında vize başvurularının yoğunluğundan dolayı seyahate bir ay kala başvurulması tavsiye edilir. Belçika'ya vize çıkartabilmek için toplanan evraklarda sorun olması durumunda ya da çözülemeyen bir durum olması durumunda vize merkezi, vizenin reddedilmeden bu olaya müdahalede bulunur ve durumu kurtarır. Bu yüzden bir vizeye başvururken bilinen bir şirket ile çalışmak önemlidir. Bu durum kesinlikle vize reddi almayacağınız anlamına gelmemektedir. Çünkü vize reddi ya da kabulü konsolosluk makamının işidir. Bu kararı vize merkezinin etkilemek gibi bir durumu söz konusu olamaz.

Belçika vize merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp