Bursa

Telefon

+90 (224) 322 20 62

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Belçika Vize Merkezi, Bursa

Bursa'dan kolayca Belçika vizesi alabilmek için vize başvuru evraklarının eksiksiz olması gerekmektedir. Lütfen e-postadaki talimatlara bakın ve gerekli belgeleri hazırlayın. Eksik veya yanlış belgelerle yapılan vize başvuruları kabul edilmeyecektir ve başvurunuzun işlenmesinde gecikmelere ve hatta başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Belçika'ya vize başvurusunda bulunurken lütfen temsilcilerimize göndereceğiniz başvuru belgelerinde seyahat tarihlerinizin yer aldığından emin olunuz. Vize başvurusunun yapıldığı Belçika Konsolosluğuna hitaben yapılan dilekçe tarihi ile otel ve uçak rezervasyonlarının yapıldığı tarih, konsolosluğun vize talebinde bulunduğu tarihlerdir. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce tamamlanmış olsa bile vizeniz başvurunuzda belirtilen tarihten itibaren başlayacaktır. Bu nedenle Schengen bölgesine vize başlamadan önce girilmesi mümkün değildir. Satın aldığınız otel ve uçuş ile Belçika vizesine başvurmayınız. Vize başvurusunda bulunmak için lütfen adınızla önceden rezerve edilmiş belgeyi kullanın. Satın alınan otel ve uçak biletlerinin kullanıldığı vize başvurularında firmamız herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Belçika Vize Başvurusu

Bursa'dan Belçika vizesi için başvuranlar mesai saatleri içinde uygun bir zamanda ofise gelebilirler. Zamanı kısıtlı olan başvuru sahipleri vakit kaybetmemek için bir temsilci ile randevu talebinde bulunabilirler. Belçika vize başvurularınız için ofisimizi ziyaretiniz esnasında randevu almanız zorunlu değildir. Devletin kurulmuş olup, diğer ülkelerin büyük ve ticari şehirleri ile bunların ulusal idari makamları, vize işlemleri, pasaport yenilemeleri, temsili ülke vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, ulaşım, sağlık ve eğitim işlemlerinin ele alınmasında çözümler sunan ve keşfi ile temasa geçmesinde yasal durumu olan bu yerlere konsolosluk denmektedir. Uluslararası hukuk devletlerin başka ülkelerde konsolosluk açmasına gerek olmadığını belirtmektedir. Ancak devlet, diğer devletlerdeki çıkarlarını ve vatandaşlarının diğer ülkelerde ikamet etme haklarını korumak için konsolosluk ofislerine sahiptir. Konsolosluk açılması ülkenin onayı ile mümkündür. Aynı zamanda devletin talebi üzerine bu izin geri alınabilir.

Belçika Dışişleri Bakanlığı tarafından ziyaret edilen şehrin sivil belediye başkanı ile irtibat kurmak ve kendisine verilen görevleri yapmak üzere atanan kişiye 'konsül' denir. Konsoloslar bulundukları şehrin büyüklüğüne ve ticari niteliğine göre Başkonsolos, Konsolos ve Konsolos Muavini olarak görev yaparlar. Belçika Konsolosluğu Konsolosluk personeli diplomatik temsilci olarak uygun değildir. Diplomatik dokunulmazlık, yalnızca usulüne uygun olarak atanan diplomatlara verilir. Ancak görevlerini yerine getirirken bürokratik konularda ve adli işlemlerde bazı ayrıcalıklara sahiptirler. Konsolosluklar hoşgörülüdür.

Belçika Vize Merkezinde Nasıl Vize Çıkarılır?

Belçika vize evrakları Belçika Konsolosluğu tarafından belirlenen şartlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Güncel Belçika vize başvuru belgelerini almak için lütfen bir vize merkezi temsilcisini arayın. Güncel vize belgeleri size e-posta ile gönderilecektir. Belçika vize başvuru evrakları, başvuru sahibinin seyahat amacına göre belirlenen vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Belçika vizesine başvuran herkes evraklarını kişisel durumuna göre hazırlamalıdır. Belçika vize başvuru sahipleri tarafından seçilen vize kategorisi, Belçika'ya seyahat amacını desteklemelidir. Bu nedenle vize başvurunuz için hazırladığınız evrakları güncel bir formatta temin etmeniz ve Belçika vize başvuru formu dâhil tüm evrakların çelişkili bilgiler içermediğinden emin olmanız şarttır. Hesap yöneticinizden profesyonel ve sosyal durumunuz için farklı belgelerin ayrıntılı bir listesini talep edebilirsiniz. Belçika'yı birçok nedenden dolayı ziyaret edebilirsiniz, örneğin: Turizm, iş, iş gezileri, öğrenciler, aile/arkadaş ziyaretleri için. Ancak vakit kaybetmeden vize randevunuzu almanızı öneririz. Sizin için en uygun tarihleri dikkate alıp Belçika vize randevunuzu ayarlayacağız. Vizenizi rezerve etmek için lütfen bir vize merkezi temsilcisi ile iletişime geçin.

Belçika Schengen vize başvurusu, tüm kişisel bilgilerinizi içeren bir formdur. Lütfen burada verdiğiniz bilgilerin diğer vize belgelerinizde verdiğiniz bilgilerle uyumlu olduğundan emin olun. Örneğin, vize başvurunuzdaki giriş ve çıkış tarihleriyle eşleşmelidir. Pasaport numaranızın doğru yazıldığından emin olmalısınız. Belçika Schengen vize başvuru formunu doldurmanız ve ilgili alanları imzalamanız gerekmektedir. Eşlik eden aile bireylerinin de ayrı ayrı başvurmaları gerekmektedir. Belçika Schengen vize başvuru formunun sağ üst köşesindeki fotoğraf alanına eklediğiniz fotoğrafın biyometrik olması gerekmektedir. 35 x 45 mm ebadında, arka fonu beyaz, yüzü net, kişinin o anki durumunu yansıtan bir fotoğraf kullanmalısınız. Tüm bu işlemlerde herhangi bir yanlışlık olması durumunda vize merkezi yetkilileri sizinle iletişime geçip yanlışlığı vizeniz reddedilmeden önce düzelttireceklerdir.

Belçika vize işlemleri için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Bize +90 224 322 20 62 telefon numaramızdan arayarak ya da [email protected] mail adresimizden yazarak ulaşabilirsiniz.

Belçika vize merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp