Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belçika Vize Merkezi, Konya

Konya için Belçika vizesine başvururken mesleki durumunuzla ilgili evrakları hazırlamanız gerekecektir. Mesleki durumunuza göre hazırlanmış Belçika vize başvuru belgeleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen vize merkezi temsilcinizi arayarak güncel belge listesi talep ediniz. Gerekli belgelerin bir listesi e-posta adresinize gönderilecektir.

Belçika'ya gitmek için yaptığınız başvurunun kabul edilmesi amacıyla Schengen vize başvuru şartlarına tam olarak uymanız gerekmektedir. Bu sebeple temsilcilerimizi arayarak eksik evrakların nasıl tamamlanacağını ya da tamamlanamayan evrakların yerine hangi evrakların hazırlanması gerektiğini sorabilirsiniz. Ayrıca Konya Vize Merkezi yetkilisi veya Konsolosluk Vize Bölümü yetkilisi sizden yeni belge ibraz etmenizi isteyebilir. Başvuru sahiplerinden istenebilecek yeni belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Belçika vizesi için başvurmaya yetkili tek resmi kurumun Belçika Konsolosluğu olduğunu lütfen unutmayın. Konya çıkışlı Belçika vizesi başvuru sahipleri için çalışma saatlerimiz içerisinde uygun bir zamanda ofisimize gelmenizi rica ederiz. Zaman kısıtlaması olan adaylar, bir temsilci ile randevu talebinde bulunarak zamandan tasarruf edebilirler.

Belçika Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Konya çıkışlı Belçika vize başvurularınız için randevu alınması gerekmektedir. Vize randevuları için randevular temsilcilerimizin ulaşabileceği mesafededir. Belçika vizesi rezervasyon sürecinde zamanınızı boşa harcamayın. Randevu tarihi tercihlerinizi temsilci ile paylaşın, rezervasyon sürecini onlara bırakın ve Konya'dan vize başvurunuzu tamamlamak için yeterli zamanınız olduğundan emin olun. Konya çıkışlı Belçika vize başvuruları, İstanbul ve Ankara vize başvurularına göre daha uzun sürebilmektedir. Belçika Schengen vizesine başvurmak için minimum başvuru süresi 3 aydır. Belçika vizesine başvurmadan önce seyahat amacınızı netleştirin. Belçikalı bir aile üyenizden, akrabanızdan veya arkadaşınızdan davet aldıysanız, turist vizesi başvurusunda bulunun ve bu vize kategorisi için gerekli belgeleri hazırlayın. Belçika'da bir iş ortağıyla bir toplantıya katılıyorsanız, ticaret fuarlarını veya müşterileri ziyaret edin, Belçika ticari vize başvurusunda bulunun ve bu vize kategorisine uygun belgeleri hazırlayın.

Belçika Vizesi Almak İçin İzlenecek Adımlar

  1. Belçika Vize Merkezi temsilcilerimiz ile görüşerek durum ve koşullarınıza en uygunBelçika vizesi evraklarınınlistesini talep ediniz.
  2. Size gelen e-mail'de belirtilen evrakları hazır hale getirdikten hemen sonra şubemize şahsen gelerek ya da kargo/kurye ile ulaştırınız.
  3. Müşteri Temsilcilerimiz tarafından alınan adınıza randevuda biyometrik verinizi ibraz ediniz.
  4. Vize sonucuaçıklandıktan sonra pasaportumuzu şubemizden şahsen alabileceğiniz gibi bize vermiş olduğunuz adrese kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

Vize Merkezi danışmanlarımıza +90 (332) 225 43 91 telefon numaramızdan ulaşabilir ya da [email protected] mail adresimize yazarak ulaşabilirsiniz.

Konya'dan kolayca Belçika vizesi almak için lütfen talimatları dikkate alın ve vize başvuru belgelerinizi e-postada belirtildiği şekilde hazırlayın. Eksik veya yanlış belgelerle yapılan vize başvuruları kabul edilmeyecektir ve başvurunuzun işlenmesinde gecikmelere ve hatta başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Belçika'ya vize başvurusunda bulunurken lütfen temsilcilerimize göndereceğiniz başvuru belgelerinde seyahat tarihlerinizin yer aldığından emin olunuz. Vize başvurusunun yapıldığı Belçika Konsolosluğuna hitaben yapılan dilekçe tarihi ile otel ve uçak rezervasyonlarının yapıldığı tarih, konsolosluğun vize talebinde bulunduğu tarihlerdir. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce tamamlanmış olsa bile vizeniz başvurunuzda belirtilen tarihten itibaren başlayacaktır. Bu nedenle Schengen bölgesine vize başlamadan önce girilmesi mümkün değildir. Satın aldığınız otel ve uçuş ile Belçika vizesine başvurmayınız. Vize başvurusunda bulunmak için lütfen adınızla önceden rezerve edilmiş belgeyi kullanın. Otelde yapılan vize başvurularından veya satın alınan uçak biletinden ofisimiz sorumlu değildir.

Belçika Vizesinde İstisnai Durumlar

İstisnai durumlarda, bir konsolosluk vize görevlisi sizden gidiş-dönüş uçak bileti almanızı isteyebilir. Konya'dan Belçika vizesi için başvuruda bulunduysanız ve işlem sırasında konsolosluktan bir telefon veya e-posta bildirimi aldıysanız, bu durumu yetkili kişiye bildirmeyi unutmayın. Konsolosluk görevlisinin başvuru sahibi tarafından sunulan bilgileri doğrulaması gerekebilir. Bu ve benzeri durumlar, temsilcilerimizden bağımsız olarak ortaya çıkmış ve konsolosun inisiyatifine kadar izi sürülmüştür. Belçika vize başvuruları için mülakat yapılmamaktadır. Konya'dan Belçika vizesi için başvuranlar mülakata tabi değildir. Vize başvurusu sırasında sadece biyometrik verilerin sağlanması gerekmekle birlikte, konsolosluğun vize başvuru sahiplerinden görüşme talep etme hakkı vardır. Bu ve benzeri durumlar, başvuranın içinde bulunduğu koşullara bağlı olarak istisnai olarak ortaya çıkar.

Biyometrik Veriler Talep Ediliyor

Konya Belçika vize başvurunuzda biyometri sağladıysanız, sizden tekrar biyometri sağlamanız istenebilir. Bu durum istisnai olabilse de, çıkarılan parmak izi çeşitli nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi tekrar sağlamanız istenirse, bu işlemi tamamlamanız gerekecektir. Belçika vize başvuruları için ortalama vize bitiş tarihi 15 iş günüdür ancak Konya başvuruları için bu süre uzatılabilmektedir. Bu süre sabit bir süre olup, güvenli değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilen süreden daha uzun sürebilir. Konya çıkışlı Belçika vize başvuruları için tavsiye edilen son tarih seyahatten bir ay öncesidir. Seyahatten hemen önce yapılan başvurular için. B. Seyahate on beş (15) gün kala, işlem süreleri seyahat tarihinizi olumsuz etkileyebilir ve vizeniz seyahat tarihinizde ulaşmayabilir. Kargo teslim süreleri bu sürenin dışındadır. Vize başvuru dosyanız Belçika konsolosluğunun bulunduğu eyalete gönderilecektir. Yukarıdaki süreye konsolosluk izni ve yaşamayı planladığınız yoğunluk dâhil değildir. Vize başvurunuzun işleme alınması sırasında temsilcilerimizin müdahalesi olamaz.

Bwlçika vize merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp