Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Belçika Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoşgeldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, Belçika vize işlemleri için Konya’ dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

Belçika vizenizi kolay bir şekilde Konya Vize Merkezinden alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Konya ofisimiz ile iletişime geçerek gerekli koşulları öğrenebilirsiniz. Isparta, Aksaray, Çankırı, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Afyon illerinde ikamet eden vatandaşlar Belçika vize işlemlerini Konya Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebileceklerdir.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın ya da konya@vizemerkezi.com e-posta adresimize yazınız.

Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz.

Belçika vizenizi Konya’dan alabilmek için takip etmeniz gereken 5 adım

 1. Adım: Konya Vize Merkezi Belçika Vizesi departmanımızı arayın.
 2. Adım: Bilgilendirme mailinde belirttiğimiz gerekli evrakları hazırlayın.
 3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo/kurye ile veya şahsen ulaştırın.
 4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verinizi beyan edin.
 5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak Belçika vize başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Belçika Vizesi Konya Başvuruları için Hazırlanması Gereken Evraklar Hakkında

Belçika vizesi Konya başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek Belçika vizesi başvuru belgelerini öğrenebilmek için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. Gerekli evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

Lütfen dikkat! Belçika vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Konya Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Belçika vize başvurularında tek yetkili resmi organ Belçika Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır.

Belçika vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Belçika vizesine Konya’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler çalışma saatlerimiz içerisinde ofisimizi kendilerine uygun olan zaman diliminde ziyaret edebileceklerdir. Zaman sıkıntısı yaşayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Konya ofisimizi;

 • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.00 saatleri arasında,
 • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Belçika vizesi başvurularınız için Vize Merkezi Konya Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Konya Başvuruları için Belçika Vize Randevusu

Konya’dan yapılacak Belçika vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Belçika vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

Belçika Vizesine Konya’dan Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1.Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

 • Belçika vizesine Konya’ dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına kontrol edin. Belçika vizesine Konya’ dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’ dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. Belçika Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır.

2.Belçika Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Belçika vizesine başvurudan önce seyahat amacınızı netleştirin. Belçika’ da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan davet yazısı gelmiş ise Belçika aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisinden başvuru yapın ve bu kategorinin gerektirdiği evrakları hazırlayın.

 • Belçika’ da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Belçika turist vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Belçika’ da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Belçika ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

3.Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

 • Belçika vizenizi sorunsuz bir şekilde Konya’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mail de belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

4.Seyahat tarihlerinizden emin olun.

 • Belçika vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Belçika Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

5.Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

 • Belçika vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.
 • Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

6.İşleminiz devam ederken mülakata çağrılabilirsiniz.

 • Belçika vizesine Konya’ dan başvuru gerçekleştirmiş ve işlemeniz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.
 • Belçika vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Konya’ dan Belçika vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

7.Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

 • Belçika vizesine Konya’ dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika vize başvurularında vize çıkış süresi ortalama 15 iş günü olmakla birlikte Konya başvurularında bu süre uzayabilmektedir. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir. Belçika vizesine Konya’ dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen başvuru süresi seyahatten önce en geç 1 aydır. Seyahatinize çok kısa süre kala başvurularda örneğin 15 gün kala yapacağınız başvuruların sonuçlanma süresi seyahat tarihinizi olumsuz yönde etkileyebilir, vizeniz seyahat tarihinize yetişemeyebilir. Kargo gönderim süreleri bu sürenin dışında kalmaktadır. Vize başvuru dosyaları Belçika Konsolosluğunun bulunduğu illere gönderilmektedir.

Dikkat! Konsolosluk tatil günlerini ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

belcika-vize-merkezi-konya

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika Vizesi Konya M. F. 30/06/20, 12:00
Merhaba, Önümüzdeki ay Belçika’ya iş görüşmeleri için ziyarette bulunmayı düşünüyorum. Konya’da endüstriyel makineler ve üretim ekipmanları üzerine faaliyette bulunan bir firmanın ortağıyım. Belçika’da geçireceğim süre boyunca eşim ve kızımın da yanımda olmasını istiyorum. Belçika vizesi Konya vize talepleri için nereye başvuru yapmamız gerekiyor. Bilgi verir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 19329