Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Belçika Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Vize Merkezi Trabzon şubesi aracılığı ile Belçika Schengen vize başvurularına dair detaylı ve güncel tüm bilgilere ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Belçika Schengen vize başvurularına dair Trabzon şubesi ile görüşme sağlayabilmek için arayabilirsiniz ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Devamı olan sayfalarımızda başta Trabzon Vakfıkebir, Arsin, Ortahisar, Sürmene, Şalpazarı, Akçaabat, Of, Araklı, Beşikdüzü, Dernekpazarı, Tonya, Hayrat, Maçka, Yomra, Çaykara, Çarşıbaşı ve Düzköy ilçeleri başta olmak üzere Giresun, Rize ve Gümüşhane gibi çevrede yer alan illerden gerçekleştirilecek olan Belçika Schengen vize başvurularına dair vize başvuru formuna ve güncel belge listelerine erişebilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Belçika seyahati gerçekleştirmek isteyen Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) veya Hizmet (Gri) pasaportlarda birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Daha önceden Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerin birisinden alınan bir Schengen vizeniz bulunuyorsa yeniden vize almanız gerekmeden Belçika ziyareti yapabilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi olan vatandaşların Belçika seyahatlerinden önce güncel bir Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Trabzon

Belçika seyahatinizden önce seyahat gün sayınızı belirlemeniz ve seyahat gerekçenizi tespit etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Trabzon şubesi ile hizmet verilen Belçika vize kategorileri aşağıda listelenmiştir.

Belçika seyahati için hazırlanması gereken evrak listelerine sahip olmak için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Seyahat gerekçenize göre vize başlığı yukarıda yer almıyorsa, seyahat gerekçenizin hangi vize başlığı ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt almak için trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta atabilirsiniz ya da +90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Trabzon

Belçika konsolosluk yetkilileri tarafından ilk incelenen belge olan Belçika vize başvuru formu sitemizden rahatlıkla bulunarak internet üzerinden doldurulur. Seyahat sürecinizin uzamaması veya seyahatinizin iptal olmaması gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için başvuru formu sırasında yanlış ya da hatalı bilgi girişi yapmamaya dikkat etmelisiniz. Sizlere bu konu da yetkililerimiz destek vererek sizlerden alacağı bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazırlar.

Belçika vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Trabzon

Belçika vize başvurularının tamamlanma süresi ortalama olarak 7 iş günü sürmektedir. Bu süre her zaman net olmamakla beraber Belçika resmi tatilleri, konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi ya da konsolosluk dönemsel yoğunluğu gibi sebeplerle uzayabilir. Seyahatlerinde herhangi bir olumsuz durum yaşamak istemeyen vatandaşların seyahatlerinden en az 30 gün önce Trabzon şube yetkilileri ile iletişime geçmeleri önerilmektedir.

+90 850 460 17 50 numaralı telefonu arayarak ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek Trabzon şubesindeki yetkililerle görüşebilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? - Trabzon

Belçika vizesi alabilmek için 5 prosedürün yerine getirilmesi gerekir. Vize Merkezi Trabzon şubesi ile Belçika seyahati için yerine getirilmesi gereken bu prosedürleri aşağıda açıklamalı bir şekilde listeledik.

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Belçika ziyareti için hazırlanması gereken belgeleri sizlere sunarız. Bu belgeleri nasıl ve nereden alacağınız konusunda size gereken bilgilendirmeyi yaparız. Belçika ziyaretinizde gerekecek belgeleri hazırlayıp Trabzon şubesine iletmenizin ardından yetkililerimiz dosyalarınızı inceleyerek kontrol eder. Kontrol edilen belgeleriniz arasında herhangi bir yanlışlığa ya da eksikliğe rastlanılması halinde aranarak haberdar edilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize işlemleri için öncelikli yapılması gereken prosedür Belçika vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Belçika vize başvuru ücreti Trabzon şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç işlemlerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır.
  • Randevunuzun Alınması: Belçika vize işlemleri için randevunuzun alınması gerekir. Trabzon şubesinde bulunanan yetkililer sizlerle görüşme sağlayarak size uygun bir zamana randevunuzu alır ve seyahat için gerekli olan planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına taraf olması sebebiyle Belçika vize başvuruları için parmak izi vermeniz gerekir. Parmak izinizi verdikten sonra yetkililerimiz zaman kaybetmeden evraklarınızı Belçika konsolosluk çalışanlarına teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Belçika vize başvurunuzun karara bağlanması ile birlikte konsolosluk yetkililerinden pasaportunuzu teslim alırız. Pasaportunuzu isterseniz şubeye gelerek kendiniz alabilirsiniz ya da Trabzon şubesinde bulunan yetkililerle görüşerek kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Schengen vize uygulamasına dahil olması nedeniyle Belçika vizesi için daha önce parmak izi vermeyen vatandaşların ve 12 yaşının üstündeki bireylerin bizzat başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Parmak izi verme aşamanızda Trabzon şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkili karşılar ve rehberlik yapar. Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerin aldığı karar ile 25 Eylül 2014 tarihinden verilmiş olan parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden tekrar parmak izi vermeniz gerekmeden Belçika vize başvurusu yapabilirsiniz.

Belçika vizesi için bizzat gelmenizi gerektiren bir diğer durum ise Belçika konsolosluğunda görevli olan yetkililer sizi birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu Belçika konsolosluk çalışanlarının sürekli yaptığı bir uygulama olmayıp nadiren de olsa yaptığı bir durumdur.

belcika-vize-merkezi-trabzon

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika Vizesi Trabzon H. Turna 06/07/20, 14:37
Merhaba, geçen yıl Portekiz’e Erasmus’a gitmiştim. Bu yıl arkadaşlarla Belçika’da buluşup birkaç ülkeyi de gezmek istiyoruz. Henüz nerede kaç gün kalacağımız belli değil, nasıl bir yol izlemeliyim. Ailemle birlikte Trabzon’da yaşıyorum. Belçika vizesi Trabzon ilinde ikamet edenler nereye başvuru yapıyor?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32300