Belçika Ticari Vize

Belçika Ticari Vize

Belçika’ya ihracatımız 2017 yılında 450 milyon dolar ve ihraç edilen ürünlerin başında motorlu taşıt ve ekipmanları, tekstil ürünleri, makine ve teçhizat, plastik geliyor. Belçika’dan ithalimiz ise aynı yıl için 507 milyon dolar ve başlıca ithal ettiğimiz ürünler Kimya ve ilişkili sanayi ürünleri, plastik, ana metaller, makine ve teçhizat olarak sıralanıyor. 2017 yılının ilk iki ayında ikili ticaret hacmimiz 957 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. 2002-2016 döneminde Belçika’dan Türkiye’ye yapılan toplam yatırım 8 milyar 209 milyon Doları bulmuştur. 595 Belçika firması 2016 yılsonu itibariyle Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Ticaret hacmimizin yüksek olduğu Belçika’ya ticari vize ile giriş yapılabiliyor. Bir Schengen vize türü olan Belçika ticari vizesi 180 gün içinde en fazla 90 gün kalış süreli olarak verilebiliyor. Belçika ticari vize talebinizde başvuru dosyasına sizi davet eden şirketin davetiyesini de eklemeniz gerekiyor. Bu davetiye Belçika'daki şirketin antetli kağıdına, kaşeli, imzalı olarak düzenlenmelidir. Davetiyede gönderen kişinin Belçika kimliği ve pasaport fotokopisinin de bulunması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Belçika ticari vizesi için vize ücreti ödenmesi zorunluluğu vardır. Bu ödeme Belçika Konsolosluğu için Türk Lirası üzerinden yapılıyor. Belçika ticari vizesi başvurusu esnasında hazırlanması gereken başvuru dosyasının eksiksiz hazırlanması başvuru sürecini olumlu etkilemektedir. Belçika ticari vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Konusunda deneyimli ülke temsilcileri size başvuru süresince danışmanlık vereceklerdir. Evraklarınızın güncelliği başvuru sürecine olumlu etkilerde bulunur. Pasaportunuzun ve evraklarınızın güncel olmasına azami özeni göstermenizi öneriyoruz.

Belçika Ticari Vizesi İçin Gereken Belgeler

 • Vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına İngilizce, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve ıslak imzalı)
 • Pasaport (Belçika seyahati sonrası en az 3 ay geçerli)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel, 3,5x4,5 cm ölçülerin de, beyaz fon arkalı)
 • DAVETİYE(Belçika'daki şirketin antetli kağıdına, kaşeli, imzalı ve davetiye gönderen kişinin Belçika kimliği ve pasaport fotokopisiyle birlikte)
 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi. sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK / BAĞ-KUR hizmet dökümü
 • Şirketin banka hesap özetİ (son 3 aylık, en az 35.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 • Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve Kimlik fotokopisi

Başvuru sahibi şirket çalışanı ise;

1. SGK işe giriş bildirgesi

2. Maaş bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)

Belçika Vize Başvurusu 2024

Belçika Konsolosluğu, Belçika’ya ticari amaçlı seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vize işlemlerine tabi tutmaktadır. Belçika ticari vize talebinde bulunan kişinin Belçika seyahatinin mesleki gerekliliği çalışanı veya sahibi olarak bağlı bulunduğu şirket tarafından onaylanmış bir iş organizasyonuna (kongre, toplantı, fuar, seminer, eğitim amaçlı seminer vb.) dahil olmak üzere seyahat etmeyi planlayan yolcuların başvurduğu vize türüdür. Belçika ticari vize talebinde bulunan kişinin mesleki durumuna göre hazırlayacağı, sahibi veya çalışanı olduğu şirket bilgilerini içeren ek evraklar olabilmektedir. Bu evraklar Belçika konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Belçika ticari vizesi için başvuruda bulunurken ticari davetiye aldığınız firmayla ilişkileriniz önemlidir. Ticari vize başvurusunda bulunan şahsın şirketi ile aynı iş alanında faaliyet gösteren bir firmadan davetiye alınması önemlidir. Faaliyet alanı farklı bir firmadan davetiye alınıyorsa, firmaların birlikte yaptığı işle ilgili daha açıklayıcı bilgiler sunulması vize başvurusunun olumlu sonuçlanması açısından avantaj sağlar.

Belçika’ya ticari bir amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız Belçika’daki şirketten gelecek davet mektubunu başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Eğer bir şirket çalışanı olarak Belçika ticari vize başvurusunda bulunacaksanız davet mektubuna ek olarak; bağlı bulunduğunuz şirketten temin edeceğiniz antetli kağıda, yurt dışına hangi sebeple seyahat edeceğinizi açık bir şekilde belirttiğiniz metni de Belçika vizesi başvuru dosyanıza eklemeniz gerektiğini hatırlatırız.

Belçika ticari vize başvurusunda bulunan kişinin bağlı olduğu firmanın şirket sahibi tarafından yazacağı dilekçede Belçika’ya seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihler ve personelin seyahat sonrasında Türkiye’deki işine devam edeceği belirtmelidir. Bu izin belgesi mahiyetindeki dilekçe kaşeli ve ıslak imzalı olarak hazırlamalıdır.

Şirket sahibiyseniz; Belçika Konsolosluğuna veya Belçika Büyükelçiliğine hitaben şirketin antetli kağıdına hazırlayacağınız dilekçe metninde seyahat amacınızı, tarihlerinizi belirtmeyi; kağıdı ıslak imzalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklemeyi unutmayınız.

Belçika ticari vizesiyle Belçika’da konaklamadan doğrudan Schengen bölgesindeki bir ülkeyi ziyaret edemezsiniz. Seyahatinize Belçika’dan başlamanız ve en uzun konaklamanızı Belçika’da gerçekleştirmeniz gerektiğini hatırlatırız. Schengen ticari vizesinin başka amaçlarla kullanıldığı tespit edildiği taktirde bir sonraki vize başvurularınızın olumsuz sonuçlanma ihtimali vardır. Seyahat amacınız ve seyahat planınızla ilgili olarak Vize Merkezi danışmanlarından alacağınız tavsiyeler vizenizin arzu ettiğinizi şekilde çıkmasına pozitif etki eder. Ticari amaçla Belçika’ya gerçekleştireceğiniz seyahatinizin devamında diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etmeyi planlıyorsanız, diğer ülkelerin rezervasyon bilgileri hakkındaki detayları da başvuru dosyanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

Belçika Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda Belçika ticari vize talebinde bulunan kişileri mülakata çağırmaktadır. Belçika ticari vize talebinizi kurumumuz üzerinden gerçekleştirmeniz durumunda Belçika Vize Merkezi yetkilimiz mülakat ve randevu sürecinde size eşlik edecek ve gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Mülakatın olumsuz değerlendirilmesi durumundan kurumumuz sorumlu değildir.

Pasaportunuz Belçika’dan dönüş tarihinizden sonra en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır. Belçika ticari vizesi için başvuru dosyanıza Schengen standartlarında çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafınızı da eklemeyi unutmayınız. Bu fotoğrafların önceki Schengen vizelerinde kullanılmamış olması gerekmektedir. Belçika Konsolosluğu güncel biyometrik fotoğraf talep etmektedir. Ayrıca fotoğrafınızın pasaportunuzda kullanılan fotoğrafla aynı olmaması da gerekmektedir. Güncel olmayan fotoğraflarla yapılan başvurularda yeniden fotoğraf talep edilir veya başvurunuz kabul edilmeyebilir.

Belçika ticari vize başvurunuz sonuçlanmadan konaklama ve ulaşım için ödeme yapmak, vize alım sürecinizin uzaması veya seyahat öncesi karşılaşılabileceğiniz olası bir sorunda sizi zor duruma sokabilir. Belçika Konsolosluğu tarafından ek olarak talep edilmediği sürece ulaşım ve konaklamada iadesi bulunmayan ödemelerle ilgili sorunlardan kurumumuzun sorumlu değildir.

Belçika vize başvuru işlemlerinize Belçika’ya olan seyahat tarihinizden 1 ay önce başlamanızı tavsiye ederiz. En fazla 3 ay önceden başvuru yapma hakkınız vardır ancak size gönderilen davetiyedeki tarihler Belçika vize başvurularında önem arz edeceğinden ve davetiyenin güncelliğini yitirmemesi açısından seyahat tarihinize 1 ay kala başvuru evraklarınızı teslim etmeniz yerinde olur. Seyahat tarihine 2 haftadan daha kısa bir süre kalmış kişilerin vizelerinin seyahat tarihine yetişememe riski bulunmaktadır.

Vize Merkezi Aracılığıyla Belçika Ticari Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi- Belçika Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak temsilcilerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Çağrı Merkezi yetkililerimize vereceğiniz doğru bilgiler doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Belçika Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Belçika Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Belçika Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı

Vize Merkezi – Belçika Vize Departmanı son 59 ay içinde herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık ederek sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘VİS’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Belçika Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Belçika ticari vize işlemleri 5 ile 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Belçika Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

Belçika Ticari Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Belçika Vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Belçika Konsolosluğu’dur.
 • Belçika ticari vize kısa süreli bir Schengen vizesidir. Başvuru sahibine Schengen üye ülkelerde maksimum 90 gün konaklama imkânı tanır. İlk Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirecek kişilerin 90 gün konaklamalı Schengen vize almaları istisnai durumlar dışında mümkün değildir. Vizeleriniz geçmiş Schengen vizelerinizin doğru kullanım oranlarına göre kademe kademe artacaktır.
 • Belçika ticari vize başvuruları için beyan edilecek davet yazıları bir vize olmayıp sadece vize başvuru işlemleri için kullanılacağı unutulmamalıdır.
 • Belçika ticari vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan hotel ve uçak bileti satın alımları yapmamanız yararınıza olacaktır. Belçika vize başvuruları 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanırken söz konusu süreler; Belçika Konsolosluğu’nun resmi tatil günlerini, yabancı pasaportların uzun sonuçlanma sürelerini ve ön görülen tarihleri dışında ki ek işlem sürelerini kapsamayacağını bilgilerinize sunarız.
 • Belçika ticari vize başvuru işlemlerinize seyahat tarihinizden 3 ay önce başlama hakkına sahipsiniz. Belçika ticari vize başvuru işlemlerinize ülkeye seyahat tarihinizden en geç 4 hafta önce başlamış olmanızı tavsiye ederiz.
 • Belçika Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Başvurunuzu kurumumuz üzerinden gerçekleştirdiğinizde ek evrak talebi ve benzeri durumlar tarafınıza gerekli bilgilendirmeler temsilcimiz tarafından yapılacaktır.
 • Belçika ticari vize başvuru sürecinizde seyahatinizi ispat eden diğer belgeler de (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Belçika Vize Merkezi’nin kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 • Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Belçika Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. Belçika vize başvurunuzu kurumumuz danışmanlığıyla gerçekleştirmeniz halinde vize başvuru sürecinde Belçika Vize Merkezi temsilcimiz parmak izi alımı sırasında size eşlik edecektir.
 • Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. Belçika vize başvurularınız hakkında tek karar yetkisi Belçika Konsolosluğu’na aittir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar konsolosluk tarafından verilecektir.

belcika-vizeni-tecrubeyle-al

Belçika ile ilgili sizden gelen sorular

11 sorudan en popüler 11 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Belçika ticari vize ile Almanya'ya gitmek
  K.C, 28 Nis 2022, 12:59

  Merhabalar, Belçika’dan aldığım bir ticari vizem mevcut Belçika’ya önümüzdeki ay giriş yapacağım. Daha sonra ki seyahat planım Almanya turistik olarak seyahat edeceğim Belçika’dan almış olduğum 3 yıllık vizem var. Belçika ticari vize ile Almanya’ya gitmek sorun yaratır mı? Yoksa tekrar Almanya vize başvurusu mu yapmam gerekiyor? Pandemi koşulları sebebi ile herhangi bir pcr testi zorunluluğu veya karantina uygulanıyor mu? Almanya ve Belçika için bilgi rica edebilir miyim Teşekkürler şimdiden, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  V.K, 27 Nis 2022, 16:18

  Merhabalar, Belçika’da çalıştığımız bir firmadan çalıştığım kuruma benim adıma ticari bir davet geldi ve ticari bir vize başvurusu yapacağım. Belçika ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Annem ile beraber seyahat etmek istiyorum bu ticari davet ile onu da yanımda götürme şansım olur mu? Annem emekli ve aylık maaş alıyor beraber başvuru yapmak istiyorum. Bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Benim evraklarım hazır annem için ne gibi belgeler hazırlamam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım?
  E.F, 27 Nis 2022, 16:04

  Merhabalar, Belçika’da yaklaşık 5 yıldır çalıştığım bir firma var ve ben senede 2 3 kere Belçika’ya ticari amaçla seyahat ediyorum. Bu seyahatim esnasında vize başvurularında benden otel rezervasyonu isteniyordu ve işlem süresi oldukça uzun olduğu için sorun yaşıyordum. Son seyahatimde oradan ev aldım ve gittiğimde kendi evimde konaklayacağım. Belçika’dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım? Aldığım evde kaldığımı belgelemem gerekiyor mu? Son olarak işverenim şirket belgelerim hazır ev ile ilgili ve şahsi olarak ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize ile Hollanda'ya gitmek
  Z.D, 27 Nis 2022, 15:56

  Merhabalar, Belçika’dan alınmış 1 yıllık ticari vizem mevcut fakat Belçika’da ki iş görüşmem önümüzdeki aya ertelendi. Bu sebeple vizemi henüz kullanamadım. Belçika ticari vize ile Hollanda’ya gitmek sınırda bana sorun yaratır mı? Tam emin olmamakla birlikte Belçika vizesinin schengen de dolayım hakkı sağladığını biliyorum. Ama genel anlamda sınırda sorun yaşayabileceğim söylendi. Son olarak karantina ve pcr zorunluluğu bulunuyor mu? Bilgi rica ediyorum, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı?
  D.G, 26 Nis 2022, 15:40

  Merhabalar, Ben yaklaşık 3 yıldır bir firmada satın alma sorumlusu olarak çalışmaktayım. Belçika’ya ticari bir seyahatim olacak Belçika ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? Mail ortamında tarafıma paylaşılan bir davetiye var fakat ıslak imzalı değil bunun orijinali tarafıma gelmesi gerekir mi? Ben çalışan olarak şahsi hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor? Bilgi rica edebilir miyim? Kolay gelsin, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz?
  L.H, 26 Nis 2022, 15:32

  Merhabalar, Belçika’ya ticari bir vize başvurusu yaptım. Fakat işlem süresi yaklaşık 1 ay sürdü ve gelen sonuç ret aldığımı ilettiler. Sebebi seyahat amacım ve koşullarım inandırıcı gelmemiş. Belçika ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz? Başvurumun ticari olduğunu başka türlü nasıl Konsolosluğu inandırabilirim? Başvuruma itiraz mı etmeliyim yoksa tekrar bir başvurumu yapmam gerekir? Bilgi alabilir miyim? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vizesi için otel uçak lazım mı?
  N.H, 26 Nis 2022, 15:23

  Merhabalar, Belçika’ya ticari bir seyahatim söz konusu fakat randevular oldukça problemli 2 haftadır randevu bulamıyorum. Belçika ticari vizesi için otel uçak lazım mı? Satın almak istemiyorum çünkü vize ne zaman çıkar bilmiyorum. Satın almak zorunda mıyım? Bana bu konuda otel uçak ile ilgili bilgi verir misiniz? Sadece rezervasyon koysam yeterli olur mu? Başvuru esnasında aşı zorunluluğu bulunuyor mu? Pandemi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsem çok sevinirim. Kolay gelsin, güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize
  M. Aydın, 13 Nis 2020, 21:16

  İzmit’te lastik ve kauçuk üretimini ve satışını yapan bir şirketiz ve üretim müdürümüz ağustos ayında görüşme aşamasında olduğumuz Belçika’da bulunan bir firmayı ziyaret edeceklerdir. Müdürümüzün şubat ayında Schengen vizesi bitmiş. Belçika ticari vize başvuru işlemlerini siz halledebiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika Ticari Ücreti
  Sedat, 12 Nis 2020, 15:18

  Merhaba, İstanbul merkezli dört farklı şehirde ofisleri olan, yurt dışındaki firmalar ile bağlantıları bulunan bir firmanın muhasebe bölümünde çalışıyorum. Firmamızın çalışanlarının 2-3 ay sonra Belçika’daki firma seyahatleri için vize başvurusu olacak. Belçika ticari ücreti hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari Davetiye Belçika
  Gökhan, 12 Nis 2020, 14:24

  Merhaba, üç yıldır İstanbul’da özel bir firmada satış yetkilisi pozisyonunda çalışıyorum. Çalıştığım firmanın yaptığımız iş nedeniyle yurtdışındaki firmalarla ticari görüşmelerimiz olmakta ve geçen yıl İtalya’ya gitmiştim. İtalya’daki firmadan oda kayıt belgesi, davetiye formu gibi belgeler istendi. Ticari davetiye Belçika için de bu belgeler zorunlu mudur? Başvuru işlerini siz halledebiliyor musunuz? Bizim firmanın sürekli yurtdışı seyahatleri oluyor, yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize başvurusu
  A. Turan, 14 Haz 2017, 09:10

  Merhabalar, Belçika ticari vizesi için başvuru yapmak istiyorum. Başvuruyu nereye yapmam gerekiyor, sizin bu konuda hizmetiniz var mı? ücretleriniz ne kadardır? Tesekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Belçika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp