Belçika Şoför Vizesi

 

Belçika  Şoför Vizesi Evrak Listesi 2016

 

1. Pasaport

2. 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz, güncel)

3. Vize talep dilekçesi (Belçika konsolosluğuna hitaben, seyahatin amacı, tarihleri, sponsoru ve geri dönüş taahhüttü verilmelidir.)

4. Güncel şirketi evrakları (faaliyet belgesi, sicil gazete, imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri)

5. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet dökümü

6. Kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (her iki belgede zorunludur)

7. Müracaat tarihi öncesine kadar Schengen-ülkelerine yapılmış seferler hakkında şahsen imzalanmış olan beyanname

8. Tüm Schengen-ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası ve buna ek beyanname

9. Sürücü ehliyeti

10.Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

11. CMR (Uluslararası Karayolu Mal Taşımacılığı) belgesinin aslı ve fotokopisi.

12. Şirketin üyesi olması halinde UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) tarafından verilen teminat yazısı aslı ve fotokopisi

13. Türkiye’deki şirkette çalışan şoförlerin listesi

14. Seyahat Sağlık Sigortası (30.000€ teminatlı)

 

Belçika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

►Belçika vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Belçika Konsolosluğudur.

►Belçika Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

►Acil vize başvurularınız için Belçika VIP vize başvuru hizmetinden yararlanabilirsiniz. VIP vize hizmeti için temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

►Değerli yolcularımız; Vize Merkezi temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen üye ülkelere yapılacak vize başvuruları için başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini ibraz etmesi zorunlu hale gelmiştir. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Belçika Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.

►Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.

►Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. 

Yükleniyor...
Telefon