Belçika Şoför Vizesi

Belçika Şoför Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, Belçika şoför vizesi sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda Belçika'ya şoför olarak gidebilmek için yapılması gerekenler, hazırlanması gereken evraklar ve Belçika vizesi hakkında önemli bilgilere ulaşabilirsiniz. Şoför vizesi evraklarında anlamadığınız ya da destek olmamızı istediğiniz herhangi bir hususta alanında uzman ülke temsilcilerimiz hizmetinizde olacaktır. Bizleri çağrı merkezlerimizden aramanız yeterli olacaktır. Geriye kalan süreçte ülke uzmanlarımız bilgileriniz ve kontrolünüz ışığında süreci sizin yerinize takip edecektir. Böylece profesyonel destek ile başvurduğunuz vize, tüm şartları yerine getirdiğiniz takdirde olumlu sonuçlanabilmektedir.

Belçika Şoför Vizesi Başvurusu 2024

Belçika şoför vizesi başvurusu yapmak için sağlamanız gereken belirli kriterler vardır. Bu kriterlere sahipseniz, gerekli evraklar toplandıktan ve belirli şartlar sağlandıktan sonra herkes bu vize türüne başvurabilmektedir. Öncelikli olarak bu kriterleri öğrenebilmek adına bizi çağrı merkezlerimizden arayabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylece yapmanız gerekenler netleşecektir.

Şoför vizesi başvurusu Belçika için Türkiye’de kayıtlı araçlarla, Belçika’ya uluslararası yolcu ve kargo taşımacılığı hizmeti veren sürücüler içindir. Uzun süreli oturma izni verilmiş olan bir vize türü değildir. Şoför vizesi başvurusu Belçika sonuçlanmış ve C tipi vize almış şoförler de Belçika’da 180 gün için totalde 90 gün süreyle konaklama iznine sahip olmaktadırlar.

Belçika şoför vizesi alabilmek adına diğer tüm başvurularda da olduğu gibi bazı evrakların hazırlanması gerekmektedir. Schengen vizesi ilk defa alınıyorsa Belçika Konsolosluğu’nun diğer Schengen’e üye ülkelerin ortak kararı ile parmak izi beyanında bulunmak zorunludur. Parmak izinin 5 yıl geçerliliği vardır ve bu süre bitince parmak izinizi yenilemeniz gerekmektedir. Vize başvurusu yaparken sıkıntısız bir vize alım süreci geçirmek ve olumlu bir sonuç elde etmek istiyorsanız kurumumuz temsilcilerinden profesyonel destek almanızı öneririz. Unutmayın ki başvuruda alınan ret kararı, diğer başvurularınızı şüphesiz olumsuz anlamda etkilemektedir. Bu hususta vize danışmanlık şirketlerinden profesyonel destek almanızı öneririz.

Belçika  Şoför Vizesi Evrak Listesi 2024

 1. Pasaport
 2. 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz, güncel)
 3. Vize talep dilekçesi (Belçika konsolosluğuna hitaben, seyahatin amacı, tarihleri, sponsoru ve geri dönüş taahhüttü verilmelidir.)
 4. Güncel şirketi evrakları (faaliyet belgesi, sicil gazete, imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri)
 5. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve Hizmet dökümü
 6. Kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (her iki belgede zorunludur)
 7. Müracaat tarihi öncesine kadar Schengen-ülkelerine yapılmış seferler hakkında şahsen imzalanmış olan beyanname
 8. Tüm Schengen-ülkelerinde geçerli seyahat sağlık sigortası ve buna ek beyanname
 9. Sürücü ehliyeti
 10. Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
 11. CMR (Uluslararası Karayolu Mal Taşımacılığı) belgesinin aslı ve fotokopisi.
 12. Şirketin üyesi olması halinde UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) tarafından verilen teminat yazısı aslı ve fotokopisi
 13. Türkiye’deki şirkette çalışan şoförlerin listesi
 14. Seyahat Sağlık Sigortası (30.000€ teminatlı)

Belçika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 • Belçika vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Belçika Konsolosluğudur.
 • Belçika Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
 • Acil vize başvurularınız için Belçika VIP vize başvuru hizmetinden yararlanabilirsiniz. VIP vize hizmeti için temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.
 • Değerli yolcularımız; Vize Merkezi temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen üye ülkelere yapılacak vize başvuruları için başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini ibraz etmesi zorunlu hale gelmiştir. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Belçika Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 • Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. 

belcika-vizesi-hayal-degil

Belçika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Belçika uzun süreli şoför vizesi almak
  G.K, 28 Nis 2022, 11:16

  Merhabalar, Türkiye’de bir firmada işe başladım. Bu firma Belçika’ya nakliyat yapan bir firma ve bana şoför vizesi almam söylendi. Belçika uzun süreli şoför vizesi almak için ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Başvuruda şirketten hangi belgeleri temin etmeliyim ve uzun süreli vize almak için ne yapmam gerekir? Siz bu işlemleri benim adıma takip ediyor musunuz? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bilgi rica ediyorum, iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika şoför vizesi ret geldi
  L.Y, 27 Nis 2022, 16:25

  Merhabalar, Bir firmada 3 aylık bir çalışan olarak işe girdim ve şoför vizesi başvurusunda bulundum. Belçika şoför vizesi ret geldi. Neden ret aldığımı anlamış değilim firma tüm belgeleri verdi ve ben hazırlamam gereken belgelerle beraber başvuruda bulundum. Gelen redde nasıl itiraz edebilirim? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Belçika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp