Belçika şoför vizesi ret geldi

 • L.Y 27 Nis 2022, 16:25
  Merhabalar, Bir firmada 3 aylık bir çalışan olarak işe girdim ve şoför vizesi başvurusunda bulundum. Belçika şoför vizesi ret geldi. Neden ret aldığımı anlamış değilim firma tüm belgeleri verdi ve ben hazırlamam gereken belgelerle beraber başvuruda bulundum. Gelen redde nasıl itiraz edebilirim? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bilgi alabilir miyim?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 27 Nis 2022, 16:25

  Merhabalar, Belçika şoför vizesi ret itirazı nasıl yapılır sorusunun cevabı size verilen ret mektubunda anlatılmakta olup itiraz dilekçenizi ret mektubunun üzerindeki posta adresine kargo yapmanız gerekmektedir.. Eğer ret sebebinizin uygun olmadığını düşünüyor iseniz bu durumu anlatır bir dilekçe yazarak Belçika Konsolosluğuna posta veya mail yolu ile iletmeniz gerekmektedir. Belçika şoför vize başvurusu reddi sebepleri genel anlamda eksik belge veya gidiş amacınızın açıkça anlatmamanız sunulan belgelerin eksik olmasından kaynaklı olabilmektedir.

  Belçika şoför vizesi ret itirazı Vize Merkezi tarafından yapılamamaktadır. Belçika retleri Belçika’daki Brüksel Konsolosluğu tarafından değerlendirilmekle birlikte başka bir karar merci bulunmamaktadır. Belçika şoför vize başvuru reddi sebeplerinizi ve ret itirazınızı nasıl yapmanız gerektiği ile alakalı bilgi almak için Belçika vize başvuru merkezi veya Belçika Konsolosluğu ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Başvurunuzu yaparken evraklarınızın eksiksiz ve tam olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Aldığınız ret maddeine göre öncelikle itiraz mektubu yazarken onu destekleyecek belgelerle dosyanızı sağlamlaştırmanız gerekmektedir. Belgelerin şoför vizesine uyumlu olmadığı veya hatalı eksik belge sunduğunuza işarettir. Şirket belgeleri bu aşamada oldukça önemlidir. Yapılacak nakliyat için güzergah belgeleri sunulmalı ve şirketin bunu anlatan bir dilekçe ile durumu açık açık belirtmiş olması vize onayınız için oldukça fazla önemlidir. Eksik veya hatalı belgeler redde sebebiyet vermekle birlikte fark edilmesi durumunda dosya kabul edilmemektedir. Belçika vize reddinden sonra 30 gün içinde itiraz hakkınız saklı bulunmakla birlikte 30 günü gecen retlerde itiraz hakkı zaman aşımına uğrama sebebi ile itiraz hakkınız bulunmamaktadır.

  Belçika şoför vizesi ret geldi? Gibi soru ve sorunlarınız için Belçika Konsoloslukları, Belçika vize başvuru merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.