Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi

Kültürel-Sportif- Konferans Vizesi

Belçika Schengen bölgesine dahil olduğundan Belçika vize başvurularınız Schengen vizesi olarak verilecektir. Belçika’ya kültürel faaliyetler, organizasyonlar, spor müsabakaları ve sportif aktiviteleri, konferans, seminer gibi etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla seyahat edecek yolcular için Kültürel-sportif-konferans vizesi başlığı altında Belçika vize başvurusu yapabilir. Belçika vize başvurunuzu yaparken dikkat emeniz gereken önemli nokta, Belçika vize sürenizi iyi kullanmaktır. Birden çok ülkeye seyahat edecekseniz Belçika vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz ilk ülke Belçika olmalıdır. Belçika vizesi sahibi kişiler seyahatlerini Belçika’dan başlatmak koşuluyla diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilmektedirler.

Belçika Kültürel-Sportif-Konferans Vize Başvurusu

Belçika Kültürel-Sportif-Konferans vize başvurusu Schengen ülkelerinden olan Belçika'da düzenlenmekte olan kültürel veya sportif faaliyetlere, aynı zamanda konferanslara katılım sağlamak amaçlı bir vize türüdür. Bu vize türüne başvurmak istiyorsanız, öncelikle bu türe uygun vize başvurunuz için gerekli evrakları bir araya getirmeniz gerekmektedir.

Belçika için kültürel-konferans-sportif vize başvurusu yapmak istiyorsanız, yukarıda bahsedilen evrak listesini öğrenmek için kurumumuzu çağrı merkezleri üzerinden arayabilirsiniz. Ülke uzmanlarımız evrak listesini tarafınıza mail yoluyla iletecektir. Bu vize türüne başvuru yaparken süreyi iyi kullanmanız ve mümkün olan en erken tarihte başvurunuzu yapmanız yararınıza olacaktır.

Belçika üzerinden Schengen ülkelerine geçiş yapmak isterseniz 180 gün içinde 90 günlük konaklama hakkını 26 ülke içinden gitmek istediklerinizde değerlendirebilirsiniz. Fakat bu durumu vize başvurunuz sırasında formlarınızda bildirmeniz gerekmektedir. Birden fazla olacak Schengen ülkesi ziyaretlerinizde ilk giriş yapmanız gereken ülke de bu durumda Belçika olmalıdır. Belçika için kültürel-konferans-sportif vize başvurusu sayesinde Belçika’da düzenlenen kültürel faaliyetlere, sportif müsabakalara veya aktivite ile konferanslar için vize alabilmeniz mümkündür.

Vize Merkezi’nden profesyonel destek almanız halinde, Belçika kültürel-sportif-konferans vize başvurusu sonuçlandığında, temsilcilerimiz pasaportunuzu tarafınıza kargo yoluyla teslim edecektir. Schengen vizelerinin tümünde bir önceki ret diğer başvuruyu olumsuz etkileyebildiğinden herhangi bir vize danışmanlık şirketinden profesyonel destek almanızı öneririz. Vize Merkezi bu hususta yolcularımıza tüm imkanları sunmakta ve destek olmaktadır.

Belçika Kültürel- Sportif- Konferans Vize Evrakları 2024

Belçika Kültürel- Sportif- Konferans vizesi için konsolosluğun istediği ana evrakların yanında vize amacına uygun ek evraklar istenmektedir. Belçika Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak iş yeri sahipleri Şirketin antetli kâğıdına Belçika resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı, imza sirküleri, resmi gazete, ticaret sicil kaydı ve vergi levhasını başvuru evraklarına eklemelidir. Şirket çalışanları ise İş yeri izin belgesi, işe giriş belgesi ve üç aylık SGK dökümünü ibraz etmelidir. Belçika Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak emekliler emeklilik belgelerini ve emekli maaşlarının yattığı banka hesap bilgilerini ibraz etmelidir. Belçika Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak öğrenciler öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisini, okuldan aldıkları izin belgesini ve ailelerinin seyahatlerine destek olacağına dair evraklarını başvuru dosyasına eklemeliler. Reşit olmayanlar Belçika Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacakları takdirde yasal velisini gösteren belgeleri, muvafaknamelerini ibraz etmeliler. Belçika Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak yabancı uyruklu vatandaşlar seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Türkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisini konsoloslukla paylaşmalıdır.

Belçika Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 • Belçika vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum Belçika Konsolosluğudur.
 • Belçika Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
 • Acil vize başvurularınız için Belçika VIP vize başvuru hizmetinden yararlanabilirsiniz. VIP vize hizmeti için temsilcilerimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.
 • Değerli yolcularımız; Vize Merkezi temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen üye ülkelere yapılacak vize başvuruları için başvuru sahiplerinin biyometrik verilerini ibraz etmesi zorunlu hale gelmiştir. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Belçika Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 • Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır.​

belcika-vize-fiyat

Belçika ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Doktorlara Belçika konferans vizesi
  H.B., 05 Nis 2023, 21:04

  Merhabalar, ben doktorum. Konferans için Belçika’ya gideceğim. Belirli miktarda bursum mevcut. Katılacağım konferansın organizasyon birimi bana mail üzerinden davetiye mektubu yollayacaklar. Ancak onun dışında hangi belgelerin olması gerektiğini bilmiyorum. Doktorlara Belçika konferans vizesi için hastanemin veya organizasyon biriminin göndermesi gereken ayrı belgeler bulunuyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Belçika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp