Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 77

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Belçika Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile Belçika Schengen vize başvuruları için gerekli ve detaylı bilgilerin sunulduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Belçika Schengen vize başvuru işlemleri hakkında Diyarbakır şubesi ile iletişime geçmek için arayabilir ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

Devamı bulunan sayfalarımızda başta Diyarbakır Silvan, Lice, Dicle, Bismil, Hazro, Çüngüş, Kulp, Ergani, Yenişehir, Kayapınar, Sur, Çınar, Hani, Çermik, Eğil ve Kocaköy ilçeleri başta olmak üzere Elazığ, Batman, Bingöl ve Şanlıurfa gibi komşu olan şehirlerden gerçekleştirilmek istenen Belçika Schengen vize başvuruları için gerekli ve güncel belge listelerine erişebilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? - Diyarbakır

Schengen vize uygulamasına dahil olması nedeniyle Belçika Schengen vizesi almak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) veya Hususi (Yeşil) pasaportlarından birisine sahip olan vatandaşların 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Önceki tarihlerde herhangi bir Schengen vize uygulamasında yer alan ülkeden alınan bir vizeniz varsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanıza gerek olmadan Belçika seyahati yapabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Diyarbakır

Belçika vize başvurunuzdan önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile Belçika vizeleri için hizmet verilen vize türleri aşağıda listelenmiştir.

Belçika seyahati için gerekli olan  belge listelerine sahip olmak için ilgili vize başlığına tıklayabilirsiniz. Seyahat amacınız için bir vize başlığı yer almıyorsa ya da seyahat amacınızın hangi vize türü ile eşleştiğine karar vermekte zorluk çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Diyarbakır

Belçika seyahati için en önemli belge olan Belçika vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunur ve internet üzerinden rahatlıkla doldurulabilir. Seyahatinizin iptal olmaması ya da seyahat işlemlerinizin uzamaması için hatalı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgi girişi yapmamanız gerekir. Size bu konu da son derece deneyeyim sahibi olan yetkililerimiz destek vererek sizlerden alacağı bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazırlar.
Belçika vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Diyarbakır

Belgelerinizde hatalı ya eksik belge olmaması halinde Belçika vize başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7 iş günüdür. Bu süre her zaman net zaman olmamakla beraber Belçika konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi, Belçika konsolosluk dönemsel yoğunlukları veya Belçika resmi tatilleri gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir. Bu gibi nedenlerle seyahatlerinde olumsuzluk yaşamak istemeyen vatandaşların seyahatlerinden en az 1 ay önce Diyarbakır şube yetkilileri ile görüşme yapmaları tavsiye edilmektedir.

Diyarbakır şubesindeki yetkililerle iletişime geçmek için diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 850 460 15 77 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Diyarbakır

Belçika vizesine sahip olabilmek için Belçika hükümetinin sizlerden yerine getirilmesini talep ettiği 5 aşama mevcuttur. Vize Merkezi Diyarbakır şubesi aracılığı ile sizlere Belçika vizesi için talep edilen aşamaları açıklayarak listeledik.

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Belçika seyahatiniz için gerekli olacak evrak listeleri bilgilerinize sunulur. Bu evrakları nasıl ve nereden bulacağınız konusunda sizi bilgilendiririz. Evraklarınızın hazırlama süreci sona erdiğinde isterseniz kargo ile Diyarbakır şubesine gönderebilirsiniz isterseniz de şubeye uğrayarak kendiniz teslim edebilirsiniz. Şubeye ulaştırılan evraklarınız yetkililer tarafından incelenir. İncelenen evraklarınızda yanlışlık ya da eksiklik olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize işlemlerinizin başlayabilmesi için yapılması gereken ilk aşamadır. Belçika vize başvuru ücreti tüm harç ücretlerinden, Diyarbakır şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedelinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi şubeye uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz ya da bizlerden alacağınız banka hesap numaramıza aktararak kolaylıkla ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Belçika vize işlemleri için randevu alınması gerekir. Diyarbakır şubesinde yer alan yetkililer sizlerle görüşme sağlayarak Belçika seyahatiniz için uygun zamana randevu alır ve seyahat planınızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle Belçika vize başvuruları için parmak izinizin verilmesi gerekmektedir.  Parmak izi vermenizin tamamlanması ile birlikte yetkililer zaman kaybetmeden evraklarınızı Belçika konsolosluğuna teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu kontrol eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Belçika vize işleminizin son bulması ile birlikte pasaportunuz konsolosluktan teslim alınır ve arayarak size haber verilir. Pasaportunuzu Diyarbakır şubesine uğrayarak kendiniz alabilirsiniz ya da şubeden kargo ile size gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Diyarbakır

Schengen vize uygulamasında yer alması nedeniyle Belçika vizesi almak isteyen 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyenlerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Diyarbakır şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkili karşılar ve parmak izi verme aşamanız için size rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden VIS adı verilen ortak bilgi sistemine verilen parmak izleri ortak karar sonucu kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Belçika vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Belçika vize işlemleri için gelmeniz gereken bir diğer durum ise konsolosluk görevlileri sizi ihtiyaç duyduklarında yüz yüze görüşmeye çağırabilirler. Bu durum Belçika konsolosluk çalışanlarının her zaman yaptığı bir uygulama olmayıp nadiren yaptığı bir uygulamadır.

belcika-vize-merkezi-diyarbakir

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika Vizesi Diyarbakır O. K 06/07/20, 11:52
Merhaba, Belçika’da yaşayan abimleri ziyaret etmek için vize almak istiyorum. Diyarbakır’da annem ve babamla birlikte yaşıyorum. Evraklarda son 3 aylık maaş bordrosu isteniyor. Bende en son Şubat ayının maaş bordrosu var, şu an çalışmıyorum. Abim bana davet gönderse vize çıkar mı? Belçika vizesi Diyarbakır ilinden yapılıyor mu?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32578