Çorlu

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Belçika Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile Belçika Schengen vize başvuruları için gerekli belge listelerine ve Belçika vize başvuru formuna ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Belçika Schengen vize başvuruları hakkında Çorlu şubesi ile iletişime geçebilmek için arayabilirsiniz ya da corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Aşağıda devamı bulunan sayfalarımızda başta Tekirdağ Çorlu, Saray, Malkara, Şarköy, Hayrabolu, Çerkezköy, Marmaraereğlisi, Ergene, Kapaklı ve Muratlı ilçelerimiz başta olmak üzere Edirne, Çanakkale ve Kırklareli gibi komşu olan illerimizden gerçekleştirilmek istenen Belçika Schengen vize başvurularına dair gerekli ve güncel bilgilere erişebilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimlere Gerekir? Çorlu

Belçika Schengen vize uygulamasına taraf olan ülkelerdendir. Bu nedenle Belçika Schengen vizesi almak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinden önce geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaportlarından herhangi birisine sahip olan vatandaşların 180 gün içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Vize almanıza gerek bulunmayan bir diğer durum ise önceki tarihlerde alınan bir Schengen vizeniz varsa konaklama gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanız gerekmeden Belçika seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Çorlu

Belçika vizesine başvurmadan seyahat gün sayınızı belirlemeniz ve seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu şubesi ile Belçika vize başvuruları için hizmet sunulan vize kategorileri aşağıda sizler için listelenmiştir.

Belçika seyahati için sizlerden talep edilecek belge listelerine ilgili vize başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Belçika seyahat amacınıza göre vize kategorisi yer almıyorsa veya seyahat gerekçenizi tespit etmekte güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan sorulara yanıt alabilmek için, corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da 0 850 460 15 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Belçika Vize Başvuru Formu Çorlu

Belçika seyahati için en önemli belge özelliği taşıyan Belçika vize başvuru formu sitemizden kolaylıkla bulunabilir ve internet üzerinden doldurulabilir. Belçika vize başvuru formu sırasında hatalı ya da eksik bilgi girişi yapılması halinde vize başvuru işleminiz uzayabilir ya da reddedilebilir. Size bu konuda Çorlu şubesinde bulunan yetkililer gerekli olan desteği vererek sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurarak hazır hale getirir.

Belçika vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Çorlu

Belgelerinizde herhangi bir eksiklik ya da hata olmaması halinde Belçika vize başvurularının karara bağlanma süresi yaklaşık 7 iş günüdür. Belçika konsolosluk yetkilileri tarafından istenecek ek belge talebi, Belçika resmi tatilleri ya da konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle bu süre uzayabilir. Bu nedenle Belçika seyahati yapmak isteyen vatandaşların seyahatlerinden en az 1 ay önce Çorlu şubesinde bulunan yetkililerle iletişime geçmesi tavsiye edilmektedir.

Çorlu şubesinde bulunan yetkililerle iletişime geçmek için corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da 0 850 460 15 30 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır? Çorlu

Her ülkenin vize başvuruları için yerine getirilmesi gereken aşamalar mevcuttur. Belçika vizesi alabilmek için 5 aşama söz konusudur. Vize Merkezi Çorlu şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamalar açıklayıcı bir şekilde listelenmiştir.

  • Belçika Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Belçika vizesi için sizlerden talep edilecek belge listeleri bilgilerinize sunulur. Bilgilerinize sunulan belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız hususunda yetkililerimiz size gerekli bilgilendirmeleri yapar. Talep edilen belgeleri hazırlayıp bize göndermenizin ardından yetkililerimiz dikkatlice belgelerinizi inceler. Herhangi bir hata veya eksiklik olması halinde sizi arayarak bilgilendiririz.
  • Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Belçika vize başvurularının işleme alınması için yerine getirilmesi gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Belçika vize başvuru ücreti tüm harç bedellerinden, Çorlu şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmetinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizin ödenmesini sizlerle paylaşacağımız banka hesap numaramıza transfer ederek ya da ofisimize gelip kendiniz ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Belçika vize başvuruları için randevu almanız gerekmektedir. Çorlu şubesinde bulunan yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak sizin için uygun zamana randevunuzu alır ve Belçika seyahat planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Belçika vize başvuruları için parmak izi verme zornluluğunuzun tamamlanması halinde yetkililer dosyalarınızı konsolosluk yetkililerine teslim eder ve günlük olarak dosya durumunuzu sorgular.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Belçika vize başvurunuzun tamamlanması ile konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alırız. Pasaportunuzu Çorlu şubesinden kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz ya da şubeye uğrayarak kendiniz teslim alabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Çorlu

Schengen vize ayrımına taraf olması nedeniyle Belçika vizesi almak isteyen 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vizesi almayan vatandaşların bizzat başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda Çorlu şubesinin size sunacağı danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkili karşılayarak rehberlik yapar. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden verilen parmak izleri yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan Belçika vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Şahsen gelmeniz gereken bir diğer durum ise Belçika konsolosluk görevlileri sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa davet edebilirler. Bu Belçika konsolosluğu tarafından sürekli yapılan bir uygulama olmayıp çok az rastlanan bir durumdur.

belcika/belcika-vize-merkezi-corlu

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika Vizesi Çorlu B. k. 29/06/20, 20:15
Çorlu’da tarım makineleri üzerine faaliyette bulunan bir firmanın satış bölümünde çalışmaktayım. Belçika firması ile ticari görüşmelerimiz bulunmakta ve şirket yetkilileri ile yüz yüze görüşebilmek amacıyla Belçika gitmem gerekiyor ve bunun vizeye ihtiyacım vardır. Belçika vizesi Çorlu başvuruları nasıl yapılmaktadır? Çorlu’dan halledebilir miyiz? Bilgi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32835