Çorlu

Telefon

+90 (850) 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belçika Vize Merkezi, Çorlu

Belçika, Schengen vize başvurularına taraftır. Belçika Schengen vizesi almak isteyen Bordo (umumi) pasaport hamilleri bu nedenle seyahat öncesinde geçerli bir Schengen vizesi için başvuruda bulunmalıdır. Siyah (diplomatik), yeşil (hususi) ve gri (hizmet) pasaport sahibi vatandaşlarımızın 180 günlük süre içinde 90 günü geçmeyecek vizelere başvuruda bulunmalarına gerek yoktur. Vize istemeyen diğer bir durum ise, daha erken bir tarihte alınmış, yeterli kalış süresi için ve hala geçerli olan Schengen vizeniz varsa, Belçika'ya vize başvurusu yapmadan seyahat edebilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Nasıl İletişim Kurabilirim?

Büyükelçilik vizesine başvurmadan önce, ne kadar süreyle seyahat edeceğinize ve seyahatinizin amacına karar vermelisiniz. Belçika'ya seyahat etmek için gerekli belgelerin listesine erişmek için ilgili vize başlığına tıklayın. Belçika'ya seyahat amacınız için geçerli bir vize kategorisi yoksa veya seyahat nedeninizden emin değilseniz lütfen [email protected] adresine e-posta gönderin veya 0 850 460 15 30 numaralı telefonu arayın. Belçika'ya seyahat ederken en önemli belge olan Belçika vize başvuru formu, web sitemizde kolayca bulunabilir ve çevrimiçi olarak doldurulabilir. Belçika vize başvuru formuna yanlış veya eksik bilgi girilmesi durumunda vize başvuru süreci gecikebilir veya reddedilebilir. Çorlu şube yetkilileri gerekli yardımı sağlayacak ve gelen bilgileri doldurarak formu hazırlayacaktır.

Belçika Vize Başvurusu

Belçika vize başvurusu için karar verme süresi, evrakların eksiksiz ve doğru olması kaydıyla yaklaşık bir haftalık iş günüdür. Bu süre, Belçika Konsolosluğundan gelen ek belge talepleri, Belçika resmi tatilleri veya mevsimsel konsolosluk yoğunlukları nedeniyle uzayabilir. Bu nedenle Belçika'ya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahatlerinden en az bir ay önce Çorlu şubesindeki yetkililerle iletişime geçmeleri tavsiye edilir. Her ülkenin vize başvurusu için yerine getirmesi gereken aşamalar vardır. Belçika vizesi almak için birçok prosedür vardır.

Referans olması için, Belçika vizeniz için sizden istenen belgelerin listesi aşağıdadır. Personelimiz bilginize sunulan belgeleri nerede ve nasıl görüntüleyebileceğinizi size bildirecek ve incelenecektir. Herhangi bir eksiklik veya hata olması durumunda sizinle telefonla iletişime geçeceğiz. Belçika vize başvurunuzu işleme koymanın ilk adımı, vize başvuru ücretini ödemektir. Belçika vize başvuru ücretine tüm harçlar, Çorlu ofisi tarafından verilen danışmanlık hizmetleri ve diğer masraflar dâhildir. Vize başvuru ücretini verdiğimiz banka hesap numarasına havale edebilir veya ofisimize gelip kendiniz ödeyebilirsiniz. Belçika vize başvurusu için randevu alınması gerekmektedir. Çorlu ofisindeki personelimiz sizi karşılayacak, doğru zamanda bir randevu ayarlayacak ve Belçika gezinizi organize edecektir.

Belçika vize başvurunuz için parmak izi şartlarını sağlıyorsanız, yetkililer günlük olarak dosyalarınızı konsolosluğa teslim edecek ve dosyalarınızın durumunu sorgulayacaktır. Belçika vize başvurunuzu tamamladıktan sonra pasaportunuzu almak için konsolosluğa gidiniz. Çorlu şubesinden pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini isteyebilir veya şubeye uğrayıp kendiniz alabilirsiniz. Schengen vize ayrımına müdahil olduğu için Belçika vizesi almak isteyen 12 yaşını doldurmuş kişiler ile daha önce hiç Schengen vizesi almamış vatandaşlarımızın başvuru merkezine gelip parmak izlerini vermeleri gerekmektedir. Parmak izi, yetkili bir temsilci sizi Çorlu şubesinin sunduğu danışmanlık hizmet bedeli dâhilinde yönlendirecektir. 25 Eylül 201 tarihinden itibaren, parmak izleriniz VIS adı verilen ortak bir bilgi sistemine kaydedilecektir, böylece tekrar parmak izinizi vermek zorunda kalmadan Belçika vizesine başvurabilirsiniz. Şahsen orada bulunmanız gereken diğer bir olay ise Belçika Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde sizi Konsolosluğa davet edebilmesidir. Bu, Belçika Konsolosluğu'nda normal bir uygulama değildir ve son derece nadirdir.

Belçika Vizesi başvurusu için gerekli belgeler:

Belçika vizesi almak için öncelikle gerekli evrakları eksiksiz ve eksiksiz olarak hazırlamanız gerekmektedir. Ardından, belgeler konsolosluğa veya başvuru ofisine teslim edilmelidir. Bu belgeler elçilik ya da konsolosluk tarafından kontrol edilerek olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılmaktadır. Çorlu Belçika vizesi almanın kolay bir yolu için bir diğer seçenek de vize işlem acentesi ile çalışmaktır. Çorlu Vize Merkezi'nden kolayca Belçika vizesi almanıza yardımcı oluyoruz. Yıllar içinde güvenle gelişen ve büyüyen vize merkezimiz ve profesyonel kadromuz size her alanda destek olacaktır. Vize evrakları zor ve sıkıcı bir iştir. Başvuru merkezi ve acenteler, belgelerinizi teslim etmede size yardımcı olabilir ve başvuru sürecini kısa sürede başlatmanıza olanak tanır. Vize Merkezi danışmanlarına +90 850 460 15 30 telefon numaramızdan arayarak ya da [email protected] mail adresimizden yazarak ulaşabilirsiniz.

Belçika ve diğer tüm ülkelere vize alma da en kolay yöntem ve en bilindik yer vize merkezinin ta kendisidir. Kolay alışılmış prosedürler ile basitçe vizenizi alabilirsiniz.

Belçika vize merkezi Çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp