Oturum

Oturum

Belçika Vize Merkezi oturum sayfasına hoş geldiniz!

Belçika vize başvurusunda bulunmak, Belçika'da yaşamak için oturum izni almak adına yapılması gerekenler için sayfamızı inceleyebilir, dilerseniz size en yakın şubemize gelebilir ya da bizi çağrı merkezimizden arayabilirsiniz. 5 adımda Belçika oturum vizesi almak için alanında uzman ülke temsilcilerimizden alacağınız profesyonel destek ile vize başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır. Oturum vizesine başvurmak için sizden istenen belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde bir araya getirmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunun doldurulması, evrakların konsolosluğa yollanması, konsolosluk randevunuzda temsilcilerimizin size eşlik etmesi gibi hizmetlerimizden faydalanmak için bir telefon kadar uzağınızdayız!

Belçika Oturum Vizesi Gerekli Evraklar

Biometrik Fotoğraf

Belçika aile birleşimi vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar Belçika Konsolosluğunun belirlediği standartlarda olmalıdır, Belçika vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

Pasaport

Belçika aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportlar, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Belçika seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Belçika Aile Birleşimi Vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği 

Yabancı uyruklu eşin bilgilerini içermelidir.

Muvafakatname

Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba onaylı, orijinal belge

Belçika doğum belgesi

Belçika vatandaşı eş daha önceden Türk vatandaşlığı bulunmuyor ise 

Boşanma kararı ve Boşanma ilanı

Daha önce evlilik yapmış kişiler; yapmış oldukları evliliklerinin boşanma kararı ve boşanma ilanının tercümeleri.

Oturma İzni, Pasaport, Kimlik Kartı

Belçika’daki eşe ait oturma izni, Kişinin Belçika pasaportu ve kimlik kartının fotokopisi

Dil bilindiğine dair belgeler

Basit ve yeterli seviye de dil bilindiğine dair belgeler (diploma, dil sınavı sertifikaları vb.)

Her iki eşe ait uluslararası doğum kayıt örneği 

Belçika`da evlilik yapmak için vize müracaatında bulunacak kişiler aşağıdaki evrakları başvurularına ek olarak organize etmelidir:

Uluslararası evlenme ehliyet belgesi (Her iki eşe ait) veya Belçika evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi.

Önemli Not:

 • Belçika Konsolosluğu, gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilirken yine bu belgelerin tercümesini de isteyebilir.
 • Belçika Konsolosluğu, Belçika aile birleşimi vize işlemlerinde yukarıda bulunan belgelerin orijinal ve fotokopi olarak ibraz edilmesini talep eder.
 • Belçika Konsolosluğu, gerek görmesi halinde daha önceki eşlerin boşanma kararı ve ilanının evraklar arasında bulunmasını istediği gibi yine eski eşlerin olması halinde ölüm kayıtlarını da evraklar arasında görmek isteyebilir.

Belçika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Şirketimin temsilciliğini kurdum Belçika'da oturum nasıl alırım?
  N.Y, 27 Nis 2022, 16:14

  Merhabalar, Türkiye’de yaklaşık 12 yıllık bir tekstil firmam var ve Belçika’da Şirketimin temsilciliğini kurdum, Belçika oturum nasıl alırım? Avukatım aracılığı ile Belçika’da ki tüm işlemler tamamlandı fakat oturum vizesi için Türkiye’den başvuru yapmam söylendi. Bana yardımcı olabilir misiniz? Benim yerime siz başvuru yapabilir misiniz? Haftaya Belçika’da olacağım şuan geçerli bir vizem mevcut yaklaşık 6 aylık 15 gün boyunca orada Belçika’da kalacağım. Dönüşümde size evrakları bıraksam kaç günde oturum vizemi alabilir siniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Aile Birleşimi Belçika
  S. K., 21 Kas 2018, 14:11

  Merhaba, Benim abim Belçika vatandaşı, annem için sürekli oturum iznine başvurabilir miyiz? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Belçika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp