Şirketimin temsilciliğini kurdum Belçika'da oturum nasıl alırım?

 • N.Y 27 Nis 2022, 16:14
  Merhabalar, Türkiye’de yaklaşık 12 yıllık bir tekstil firmam var ve Belçika’da Şirketimin temsilciliğini kurdum, Belçika oturum nasıl alırım? Avukatım aracılığı ile Belçika’da ki tüm işlemler tamamlandı fakat oturum vizesi için Türkiye’den başvuru yapmam söylendi. Bana yardımcı olabilir misiniz? Benim yerime siz başvuru yapabilir misiniz? Haftaya Belçika’da olacağım şuan geçerli bir vizem mevcut yaklaşık 6 aylık 15 gün boyunca orada Belçika’da kalacağım. Dönüşümde size evrakları bıraksam kaç günde oturum vizemi alabilir siniz?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 27 Nis 2022, 16:14

  Merhabalar, Temsilciliği olanlara Belçika'da oturum Başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri Belçika Konsoloslukları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Bu vize başvurusunu şahsen yapılması gerekmektedir. Vize Merkezi Temsilciliği olanlara Belçika'da oturum başvurusu işlemleri danışmanlığı sağlamamaktadır.

  Temsilciliği olanlara Belçika'da oturum başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle Belçika’da şirket kurulumu sonrası Belçika Konsolosluğu ve başvuru merkezi ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Bu konuda oturum vizesi ve şirket kurulumu ile alakalı danışmanlığımız bulunmaktadır. Temsilciliği olanlara Belçika'da oturum başvurusu Türkiye’den yapılmakla birlikte Vize Merkezi bu işlemler için danışmanlık vermemektedir.

  Bu işlemler için Belçika’da vekalet vermeni gerekmekle birlikte Avukatınız aracılığı ile orada temsilcilik açarak oturum izni talep hakkında bilgi alabilirsiniz. Kısa dönem vize başvuruları, Aile Birleşimi ve Çalışma vizesi gibi Vize işlemleri için Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi uzun dönem vize işlemleri yapmakla birlikte gerekli belgeleri tarafınıza iletmekte ve dosyanız hazırlanarak randevunuz alınmaktadır. Randevu günü ve saati şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Parmak izi işlemleri için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir. Vize Başvuru dosyanız tarafımızdan hazırlanmakta ve randevunuz online olarak tarafımızdan alınmaktadır. Başvuru esnasında parmak izi için şahsen gelmeniz gerekmektedir. Ulusal uzun dönem vize başvurularında daha önceden alınmış parmak iziniz olsa dahi başvuru esnasında gelmeniz gerekmektedir. Ulusal vize başvurularında her başvuru sahibi başvuru günü şahsen gelmesi gerekir. Temsilciliği olanlar için vize başvurusu için Konsoloslukla iletişime geçiniz.

  Şirketimin temsilciliğini kurdum Belçika’da oturum nasıl alırım? Gibi soru ve sorunlarınıza detaylı bilgi Belçika Konsoloslukları veya başvuru merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

  Saygılarımla

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.