Belçika Schengen Vizesi

Belçika Schengen Vizesi

Değerli Ziyaretçimiz,

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Belçika Schengen Vize Başvuru işlemleri üzerine hazırlanmış bir sayfadır. Belçika Schengen vizesine dair sık soruları burada bulacaksınız. 

Sayfamızı dikkatli bir şekilde incelenmeniz halinde Belçika Schengen vize başvurularınızı Vize Merkezi – Belçika Vize Departmanı ile en kolay şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Belçika Shengen Vizesi Nedir?

Belçika Shengen vizesi 180 günlük bir dönemde 90 günü aşmayacak süre Schengen Üye Devletlerinin sınırları içindeki planlı ziyaretleri veya bu sınırlardan yapılan transit geçişleri kapsayan “kısa süreli vize” türüdür. Schengen Üye Ülkelerinin havaalanlarının uluslararası transit alanlarından asıl gidilecek olan ülkeye aktarmalarda kullanılan “havaalanı transit vize” de Schengen vizesi kapsamındadır. Belçika Schengen vizesi, vizenin geçerli olduğu süre zarfında diğer Schengen Ülkelerini ziyaret etmenize fırsat tanır. 

Belçika Schengen Vizesi için Pasaportun Özellikleri ve Geçerlilik Süresi Nedir?

Belçika Schengen vizesi için kullanılan pasaport seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olmalıdır. Pasaport son 10 yıl içinde alınmış olması ve eksik, yırtık sayfasının olmaması gerekmektedir. Bazı Schengen başvurularında fotokopileri talep edilmektedir. Eğer eski pasaportlarınızda önceden alına vizelere ve Schengen vizeleri varsa bunu diğer başvuru evraklarıyla birlikte sunmak gerekebilir. 

Shengen Vizesinin Geçerli olduğu Ülkeler Nelerdir? 

Schengen bölgesi, Schengen Ülkeleri olarak anılan 26 ülkeyi kapsar. Schengen Anlaşmasına taraf olan bu ülkelerin vatandaşları kendi ülke sınırlarının dışında, Schengen bölgesi sınırları dahilinde serbest dolaşım hakkına sahiptir. Schengen ülkeleri; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, İzlanda, Belçika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç ve İsviçre. Bu ülkeler kısa süreli vize kategorilerinde ortak bir vize politikası uygulamaktadır. Bu ülkelerden İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Birliği üyesi olmamalarına rağmen Schengen bölgesine dahildir. 

Belçika Schengen Vizesi Başvurusu nasıl yapılır?

Türkiye’de Belçika Schengen vize başvuruları Belçika konsoloslukların akredite ettiği vize başvuru merkezleri ve seyahat acenteleri vasıtasıyla kabul edilmektedir. Eğer birden fazla Schengen ülkesine seyahat edilecekse, Schengen vize başvurusunun ilk gidilecek ülkenin konsolosluğuna yapılması gerekir. Eğer Schengen vize başvurunuzu Belçika konsolosluğu üzerinden gerçekleştirecekseniz ilk giriş yapacağınız ülkenin Belçika olması doğru olur. 

Belçika Shengen Vizesi Nasıl Alınır?

Belçika Schengen vizesi için seyahat amacınıza uygun vize kategorilerini ve durumunuza göre Schengen vizesi için gereken evrak listesini Belçika Vize İşlemleri bölümümüzün altında bulacaksınız. Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçtiğiniz takdirde en güncel evrak listesi e-mail adresinize gönderilir. Belçika Schengen vizesi evraklarınızı bize kargo ile gönderdikten sonra başvuru dosyanız hazırlanır. Daha önceden alınmış bir Schengen vizeniz yoksa VIS prosedürü dahilinde parmak izi verme işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu süreçte yetkililerimiz, biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır. Schengen yönetmeliği gereğince 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) geçilmiştir. Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir. 

Belçika Shengen Vizesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır? 

Belçika Schegen vizesi kısa süreli bir vizedir. Schegen vize yönetmeliği kurallarına göre kısa süreli vize 180 günlük bir dönemde 90 günlük kalış izni veren vize olarak tanımlanmıştır. Buna göre 180 günlük herhangi bir dönemde Schegen bölgesinde kalış süresi en fazla 90 gün olabilmektedir. Vizenizin geçerliliğine dair kesin süre vize etiketinde yer alan “Duration of visit” (Ziyaret süresi) başlığı altında gösterilir. Tek girişli vize Belçika Schengen vizesi Schengen bölgesine sadece tek giriş hakkı vermektedir. Bu da vize etiketinde “Number of Entries” (Girişlerin Sayısı) başlığı altında ‘1’ rakamı ile gösterilir. Çift girişli veya çok girişli Belçika Schengen vizesi vizenin geçerlilik süresi boyunca ülkeye birden fazla giriş yapma hakkı verir. Bu da yine vize etiketinde Number of Entries” (Girişlerin Sayısı) başlığı altında ‘02’ rakamı veya ‘MULT’ yazısıyla gösterilir.

Belçika Shengen Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Belçika Schengen vizesi başvuruları bütün evraklar teslim edildikten sonra 3 ila 10 içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Belçika konsolosluğunun iş yoğunluğu veya ek evrak talebinde bulunması veya gerekli gördüğü taktirde başvuru sahibini mülakata çağırması gibi durumlarda bu süre 14 ila 21 günü bulmaktadır. Belçika Schengen vizesinin sonucuna dair karar verecek tek tek yetkili kurumun Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği olduğu unutulmamalıdır. Belçika Schengen vize başvurunuzu yaparken zaman kayıplarını önlemek ve güncel evrak listesi ile işlemlerinizi gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçin. Bulunduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi iletişim bilgilerini “Şubelerimiz” başlığı altında görebilirsiniz.

Belçika Shengen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Belçika Schengen vize başvuru tüm kişisel bilgilerinizi içeren bir formdur. Burada vereceğiniz bilgilerin diğer vize evraklarında belirtiğiniz bilgilerle uyumlu olmasına özen gösteriniz. Örneğin vize dilekçenizde belirttiğiniz giriş çıkış tarihleriyle aynı olmalıdır. Pasaport numaranız, kimlik numaranızın doğru yazıldığından emin olmalısınız. Belçika Schengen vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve ilgili kutuların tarafınızdan imzalanması gerekir. Seyahatinizde size eşlik eden aile bireyleri için de ayrı ayrı başvuruda bulunulması gerekmektedir. Belçika Schengen vize başvuru formunun sağ üst köşesinde yer alan fotoğraf bölümüne yapıştırılması gereken fotoğrafın biyometrik özellikte olması gerekmektedir. 35x45 mm ölçülerinde, fonun beyaz olduğu, yüzü net bir şekilde görüldüğü bir fotoğraf kullanılmalı ve kişini güncel halini yansıtmalıdır. 

Belçika Schengen Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

Belçika Schengen vize başvurularının planlanan seyahatten 15 gün önceden yapılması tavsiye edilir. Ancak seyahattin başlangıç tarihinden 3 ay öncesinden yapılan başvurularda kabul edilmektedir. Belçika Schengen vize başvurularında Türkiye’deki Belçika konsolosluklarının ve Belçika’daki yetkili makamların resmi tatil günleri göz önünde bulundurulmalıdır. Randevu tarihlerinde bu ve benzeri nedenlerden kaynaklanabilecek aksamalar vizenin çıkış süresini uzatabilmektedir. En az 6 aylık bir dönem için geçerli olan Schengen çoklu giriş vizesi sahipleri başvurularını bu vizenin bitiş tarihinden önce yeni bir vize başvurusu yaparak gerçekleştirebilirler.  Belçika Schengen vizesine acil ihtiyaç duyanlar randevudan sonra 48 saat içinde sonuçlanan Belçika Ekspres vize uygulamasından faydalanabilirler. Ancak Belçika Ekspres vizenin ekstra ücretlere tabi olduğu unutulmamalıdır. Vize Merkezi, Belçika Schengen vizesi işlemlerinizin takibinde yetkin bir kurum olarak, vize sürecinde yaşanabilecek her türlü faktörü göz önünde bulundurarak size asistanlık eder. Temsilcilerimize iletişim ve şubelerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.

Belçika Schengen Vizesi C Tipi Vize Nedir?

Belçika Schengen C tipi vize kısa süreli vizelere verilen bir ad olup, tek girişli, çift girişli ve çok girişli vize niteliğindedir. Belçika Schengen C tipi vize, sahibine 180 günlük bir süre zarfında en fazla 90 gün Schengen bölgesinde kalma hakkkı vermektedir. Schengen yönetmeliğinde “Tek tip vize” kategorisi içinde yer alır. Kısa süreli Belçika turistik vize, Belçika ticari vize, Belçika aile ziyareti vizesi Belçika Schengen C tipi vize kategorisinde değerlendirilir. Belçika Turistik, ticari ve aile ziyareti Schengen vizesi için gereken evrakları web sayfamızın Vize İşlemleri bölümde görüntüleyebilirsiniz.

Belçika Schengen Vizesi D tipi Vize Nedir?

Belçika Schengen D tipi vizesi sahibine ülkede uzun süreli kalma veren vize türüdür. Schengen D tipi vizeler ulusal vize olarak da bilinmekte olup, başvuruda bulunulduğu takdirde ülkede çalışma ve oturum izni hakkı da tanımaktadır. Belçika Schengen D tipi vize ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapılabilmekle birlikte Belçika dışında bir ülkeye giderken yine 180 gün içinde en fazla 90 gün kalma kuralı geçerlidir. Belçika çalışma izni, Belçika oturum izni ve öğrenci vizeleri Schengen D tipi vize kategorisini içinde yer alırlar ve başvuruları doğrudan Belçika konsolosluklarına yapılmalıdır.

Belçika Shengen Vizesi Tek Giriş Ne Demektir?

Schengen tek girişli vize sahibine Schengen bölgesinde belirli bir süre zarfında Schengen alanından ayrılmadan dolaşım hakkı verir. Tek girişli Schengen vizesi dilediğinizi kadar Schengen ülkesine giriş yapabilirsiniz ancak Schengen alanından ayrıldığınız taktirde vize geçerliliğini yitirir. Eğer Schengen vizeniz tek girişli ise Schengen bölgesinden çıkış yaptıktan sonra yeniden giriş yapacağınız taktirde yeni bir vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

Belçika Shengen Vizesi Çok Girişli Alınabilir Mi?

Belçika Schengen çok girişli vize ile belli bir zaman aralığında Schengen bölgesinde dolaşım hakkına sahip olursunuz ve verilen bu süreden istendiğinde çıkış yapıp tekrar vize başvurusu yapmadan giriş yapabilirsiniz. Örneğin 6 aylık çok girişli Belçika Schengen vizesi aldığınızda Schengen bölgesinde 90 gün dolaşım hakkı elde edersiniz. Tek girişli ve çok girişli kısa süreli Schengen vizesi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve vize başvurusu yapmak için temsilcilerimizi arayın.

Belçika Schengen Vizesi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Belçika Schengen vizesi alırken hazırlanacak dilekçede seyahatin amacı, ülkeye giriş çıkış tarihleri ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı mutlaka belirtilmelidir. Belçika seyahatine dair diğer ayrıntılarında yer almasında bir sakınca yoktur. Örneğin Belçika’ya aile ziyaretinde bulunuyorsanız dilekçe Belçika’da kalacağınız yakınınız adı, ikametgâhı gibi bilgilere yer verebilirsiniz. Örneğin turistik turla gidiyorsanız bunu belirtmeniz doğru olur. Uluslararası bir fuara ya da konferansa katılım amaçlı gidiyorsanız katılacağınız organizasyonun tam adını ve gerçekleştiği tarihleri belirtmeniz yerinde olur. Türkçe dilekçeyle de başvuru kabul eden Belçika Konsoloslukları, Belçika ticari Schengen vizesi başvurularında, iş amaçlı yapılacak seyahatlerde dilekçenin İngilizce veya Belçikanca olmasını talep etmektedir. 

Belçika Schengen Vizesi Davetiyesi Nasıl Alınır?

Belçika Schengen vizesi ile aile ve arkadaş vizesi için başvuruda bulunacaksanız Belçika’daki yakınınızın göndereceği davetiyeyi başvuru evraklarına eklemeniz gerekir. Davetiye aynı zamanda Belçika’ya hangi amaçla gittiğiniz de gösterir. Davetiyeyi gönderen kişi Belçika vatandaşı değilse ikamet (oturum) iznine dair belgeleri de göndermekle yükümlüdür. Belçika ticari Schengen vizesi için Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçin.

belcika-vizesi-evrak-listesi-icin-tiklayiniz

Belçika Shengen Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

Belçika Schengen turistik vize, Belçika Schengen ticari vize, Belçika Schengen aile ziyareti vizesine dair evrak listesine Belçika sayfamızdaki Vize İşlemleri bölümünden ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Belçika Schengen vizesi için başvurularda seyahat amacı veya başvuru yaptığınız vize kategorisi ne olursa olsun bazı evrakların her halükarda bulunması şarttır. Schengen Vize Başvuru Formu, Pasaport, 2 Adet Biyometrik fotoğraf, Banka hesap dökümleri, Belçika Schengen Vize Başvuru dilekçesi Belçika Schengen vize başvuruları için gereken evraklardan bazılarıdır. Belçika Schengen vize başvurularında evraklarınızın güncelliğinden emin olun. 

Eski tarihli, süresi dolmuş, yıpranmış ve okunaksız evraklar kabul edilmemektedir. Belçika Schengen vize başvurularında 18 yaş altı başvuru sahipleri için – seyahati ve başvuruyu ebeveynleriyle birlikte gerçekleştirecek olsalar bile – ebeveynlerden alınmış noter onaylı muvaffakatnamenin ibrazı zorunludur. Belçika Konsolosluğu gerektiği gördüğü taktirde ek evrak talebinde bulunabilmektedir. 

Belçika schengen vize başvurularında tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibrazı – kişi aile sponsorluğu ile seyahat etmeyecekse – zorunlu değildir. 
Ayrıca turistik amaçlı yapılan seyahatlerde işverenlerden de sigorta evrakları talep edilmemektedir. Belçika da tıpkı diğer Schengen üye devletlerinin birçoğunda olduğu gibi güncel şirket evrakları ve özellikle orijinal faaliyet belgesi talep etmektedir. 

Belçika Schengen vizesi için gereken güncel evrak listesini edinmek ve vize başvurunuzu başlatmak için Vize Merkezi temsilcimizle iletişime geçin. Belçika Schengen vizesi güncel evrak listesi size e-posta ile gönderilecektir.

Belçika Shengen Vizesi En Kolay Nasıl Alınır?

Belçika Schengen vizesi, doğru başvuru evraklarıyla yapıldığı takdirde biyometri işleminden sonra normal koşullarda 3 ila 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Belçika Schengen vize başvurunuzu zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde yapmak için Vize merkezi ile iletişime geçin. Sitemizin sol menüsünde bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgilerini görebilirsiniz.

Belçika Shengen Vizesi ile Başka Bir Schengen Ülkesinden Giriş Yapılabilir Mi?

Schengen vize yönetmeliğinde Belçika Schengen vizesi ile başka bir ülkeden giriş yapma hakkı verir ve Schengen bölgesindeki bütün ülkelerde geçerliliğe sahiptir. Ancak bununla birlikte ilk giriş yapacağınız ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmaya özen gösteriniz. Schengen vizenizin bölgesel geçerliliği vize etiketinde belirtilmektedir. 

Belçika Shengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Belçika Schengen vizesi randevu tarihinden sonra 3 ila 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Belçika Schengen vize başvurularında öngörülen vize başvuru sonuçlanma süreleri; 3 ila 10 iş günü arasında değişmektedir. Belçika VIP vize başvuruları ise başvuru tarihi sonrası 48 ila 72 saat arasında sonuçlanabilmektedir. Vize sonuçlanma süreleri konsolosluk resmi tatil günlerini, yabancı pasaportları ve konsolosluğun yoğunluğa bağlı olarak ek değerlendirme sürelerini kapsamaz. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir. Bu evrakların tamamlanması, teslim edilmesi ve incelenmesi de Belçika Schengen vizesinin çıkış süresini uzatabilen unsurlardır. Belçika Schengen vizesi başvurularınızda kullandığınız evrakların güncelliği çok önemlidir. Belçika Schengen vizesi güncel evrak listesi için temsilcilerimizle irtibata geçin. 

Belçika Shengen Vizesi ile Kalış Süresi Ne Kadardır?

Belçika Schengen vizesi ile ülkede kalış süreniz vizenizin tek girişli veya çok girişli olmasına göre değişiklik gösterir. Tek girişli Schengen vizesi ile Belçika’da belli bir zaman aralığında kalabilirsiniz. Vizenizde belirtilen tarihten sonra çıkış yaptığınızda tekrar aynı vize ile Schengen bölgesine giriş yapamazsınız. Ancak çok Belçika Schengen vizenizi çok girişli aldıysanız vizenin bitiş süresine göre Schengen bölgesine giriş çıkış yapabilirsiniz.

Belçika Shengen Vizesi Parmak İzi Verme Prosedürü Nedir?

Schengen vize başvuru işlemlerinde 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Parmak İzi Uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Schengen kuralları gereğince Belçika vize başvurusunda bulunan yolcularımızın randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde biometrik verilerini beyan etmek üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belçika Schengen vize başvurularında verilen parmak izi verisi 5 yıl süre ile geçerli olmaktadır. Ancak Belçika konsolosluğu tarafından gerekli gördüğü taktirde bazı özel durumlara ve diğer Schengen ülkeriyle yapılan ikili anlaşmalara göre parmak izi talebinde bulunabilir. Teknik nedenlerden ötürü parmak izi datasına ulaşılamadığı durumlarda da parmak izi işleminin yeniden yapılması gerekmektedir. Randevu gün ve saatinizde başvuru asistanımız sizlere eşlik ederek Belçika vize başvuru işlemlerinizin sorunsuz biçimde gerçekleşmesi için yardımcı olacaktır.

Belçika Schengen Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Tüm Schengen vizesi başvurularında olduğu gibi Belçika Schengen başvuru prosedüründe de seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Schengen seyahat sağlık sigortası 30 bin Euro teminatlı şekilde yapılmaktadır. Seyahat sırasında yaşanabilecek yaralanma ve kazalar ve diğer tıbbi acil müdahale gerektiren durumlara karşı bir önlem niteliği taşımaktadır. Seyahat sigortası sağlık sigortasından biraz farklı olarak seyahatinizde sizin dışınızda gelişen olumsuz faktörlerin (kayıp bavullar, seyahat acentesinden kaynaklanan sorunlar vb.)  yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek amacıyla yapılmak zorundadır. Seyahat ve sağlık sigortasının kapsamı Belçika’da veya Schengen bölgesinde geçirdiğiniz gün sayısı ile doğru orantılı şekilde yapılır.  

Belçika Schengen Vizesi Sponsor Dilekçesi Nasıl Olmalı?

Belçika Schengen vizesi sponsor dilekçesinde, sponsor seyahat sahibinin seyahat masraflarını üstleneceğini belirtir. Gereken sponsor evrakları Belçika Schengen vize başvuru dosyasında yer almalıdır. Bu evraklara Belçika Vize İşlemleri bölümünden ulaşabilirsiniz. Öğrenciler ve ev hanımları gibi SGK kaydı olmayan şahıslara birinci dereceden yakınları sponsor olabilmektedir. Öğrenciler ve ev hanımlarına sponsor olacak şahıslardan istenen İtalya Schengen vizesi evraklarını vizenin türüne göre (turistik, aile ziyareti, öğrenim vb.) Belçika Vize İşlemleri başlığında görebilirsiniz.

Shengen Vizesi Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Schengen vizesi uzatma başvurusunda, vize süreniz bitmeden önce Schengen bölgesinden ayrılmanızın mümkün olmadığı mücbir sebepleri veya kişisel sebepleri (tıbbi tedavi veya diğer çok acil durumlar) kanıtlarıyla birlikte göstermeniz gerekmektedir. Schengen vize yönetmeliği gereğince vize ancak Schengen bölgesinde 180 gün içinde en fazla 90 gün kalmanıza izin veren kısa süreli vizeler sözkonusu olduğunda uzatılmaktadır. Daha kısa süreli kalışlarda uzatma mümkün olmamaktadır. Bu kurallar çerçevesinde Belçika Schengen vizesinin uzatmak için vize süreniz bitmeden Belçika İçişleri Bakanlığına başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Belçika Schengen Vizem Reddedilirse Ne Yapmalıyım?

Belçika Schengen vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Belçika Konsolosluğu tarafından verilen Belçika Schengen vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Schengen vize reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Belçika Schgen vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.

belcika-vizesi-en-yakin-subeler

Belçika ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Belçika Schengen Vizesi
  Serter, 15 Nis 2020, 18:48

  Merhaba, 4 arkadaş Temmuz veya Ağustos gibi Belçika’ya gitmek istiyoruz. 2 kişi özel sektörde, 1 kişinin kendi işi var, ben ev hanımıyım. Alacağımız vize ile diğer ülkelere de gitmek istiyoruz. Bu yüzden Belçika Schengen vizesi almak istiyoruz. Onlar yoğun olduğu için evrak işleriyle ben ilgilenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Geçerli Schengen ile başka bir ülkeye gitmek
  E. Aksoy, 23 Tem 2016, 04:03

  Merhaba. Geçen ay İspanya'ya gitmiştim, ay sonuna kadar Schengen vizem devam ediyor. Herhangi bir işlem yapmadan direkt Belçika'ya gidebilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Belçika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.