Belçika Schengen Vizesi

Serter 15/04/20, 18:48
Merhaba, 4 arkadaş Temmuz veya Ağustos gibi Belçika’ya gitmek istiyoruz. 2 kişi özel sektörde, 1 kişinin kendi işi var, ben ev hanımıyım. Alacağımız vize ile diğer ülkelere de gitmek istiyoruz. Bu yüzden Belçika Schengen vizesi almak istiyoruz. Onlar yoğun olduğu için evrak işleriyle ben ilgilenmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, 

Belçika ülkesi, Avrupa Ekonomik Topluluk üyesi olan Fransa, Hollanda, Lüksemburg ve o zamanki adıyla Batı Almanya ile birlikte 14 Haziran 1985 yılında yapmış oldukları anlaşma ile sınır kapılarında bulunan gümrük ve polis kontrollerini kaldırmak amaçlanmıştır. Daha sonraki yıllarda diğer Avrupa ülkelerinin de katılmasıyla günümüzde toplam 26 ülkenin dahil olduğu Schengen bölgesi üye devletleri topluluğu oluşmuştur. Schengen bölgesinde bulunan 26 üye ülkeye kısa süreli vize başvurusunda bulunduğunuzda, onaylanan vizenizin giriş sayısına ve vize süresine bağlı olmak kaydıyla diğer Schengen ülkelerine geçiş yaparak kalabilirsiniz. 

Belçika Başkonsolosluğu’na turizm amaçlı bir başvuru yaptığınızda onaylanan vize ile Schengen vizesi Belçika ve diğer üye devletlere geçiş yapabilirsiniz. Vizenin süresi, Schengen bölgesinde 180 günlük dönem içerisinde en fazla 90 gün kalış hakkı vermektedir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin pasaportlarının sürelerinin, seyahat edilmek istenen tarihten sonra 3 ay geçerliliği olmalıdır. 

Schengen Belçika vizesine başvuru için, başvuru sahipleri, çalışma durumlarına göre belgelerini tamamlamalıdırlar. Çalışma şekillerine uygun evrak listeleri, dilekçeleri, Belçika Schengen başvuru formlarının doldurulması ve başvuru aşamaları ile ilgili Vize Merkezi’nin Belçika vize uzmanına ulaşarak temin edebilirsiniz. Randevunuzun alınabilmesi için belgelerinizi hazırladıktan sonra vize uzmanına ulaştırmanız yeterlidir.

Belçika Konsolosluğu’ndan vize talep edebilmeniz için Schengen bölgesinde asıl gitmek istediğiniz ülkenin Belçika olduğunu belirten belgeleri ibraz etmeniz gerekir. Sunulacak belgelerde konaklama veya ulaşım bilgilerinizin Schengen bölgesinde başka bir ülkede kalacağınızı gösterir nitelikteyse başvurunuz kabul edilmemektedir veya kabul edilen başvurularınız retle sonuçlanabilmektedir. Bundan dolayı hazırlanan evraklarınız ile başvuru formlarınızın uyumlu olması gerekir. 

Belçika Schengen vizesi başvurularınızın hazırlanması ve süreç boyunca uzman ekibimizin desteği için 02129700515 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

Gökhan KARTAL

Belçika Schengen vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI