Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Belçika Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Belçika Vize başvuru sayfasına hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Belçika'ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde almak zorunda olduğunuz Belçika Vizesi hakkında başvuru süreçlerine, gerekli evrakların güncel listelerine ve detaylı birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Çanakkale Merkez başta olmak üzere Çan, Eceabat, Bayramiç, Ayvacık, Biga, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Yenice, Lapseki ilçelerimiz ve çevre iller olan Edirne, Bursa, Balıkesir, Tekirdağ, İzmir ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Belçika Vize başvurularınız için Vize Merkezi olarak vize hizmeti vermekteyiz.

Danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilmek, vize danışmanlarımızdan Belçika vize başvurusu ile alakalı detaylı bilgi alabilmek için Çanakkale ofisimizi  arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Belçika, Schengen vize uygulamasına taraf olmuş olan 26 ülkeden bir tanesidir. Belçika'ya seyahat edecek olan ve Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ziyaretlerini 180 gün içerisinde 90 gün konaklamayı aşmamak kaydı ile vizeden muaf olarak gerçekleştirebilme hakları mevcuttur.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise Belçika ziyaretleri öncesinde vize alma zorunlulukları mevcuttur. Daha öncesinde Schengen Ülkelerinden herhangi biri için almış olduğunuz bir vizeniz var ve hali hazırda vizenizin süresi hala devam ediyorsa elinizde bulunan vize ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için başvurusunu yapacak olduğunuz Belçika Schengen Vize başvurunuzu değerlendirme ve karar verme yetkisine sahip olan kurumlar ise Belçika dış temsilcilikleridir. Bunlar ise;

Bunların dışında ülkemiz sınırları içerisinde Antalya, İzmir, Gaziantep, Bodrum ve Bursa’da Belçika Fahri Konsoloslukları da bulunmaktadır. Fahri konsoloslukların vize süreçlerinde herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Belçika diplomatik dış temsilciliklerinin vize başvuru işlemlerinde bölge sınırlaması mevcuttur ancak ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi Şubesi aracılığı ile Belçika Vize Başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Belçika Büyükelçiliğinin yetki alanına girmekte olan illerin listelerini ve vize sürçlerinde yetkili olan birimleri tatil günlerini burada bulabilirsiniz.

Belçika Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

Belçika'ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesine göre başvuru yapmanız gereken vize türü de değişkenlik göstermektedir. Uzmanlarımız tarafından hazırlanmış olan Belçika Vize türleri ve gerekli evraklar için aşağıdaki linklere tıklamanız yeterli olacaktır.

Yukarıda listelemiş olduğumuz vize türleri içerisinde sizin seyahatinize uygun olan başlığın hangisi olduğuna karar veremiyor ya da seyahat gerekçenize uygun olan başlığın yukarıda bulunan seçenekler arasına yer almadığını düşünüyorsanız eğer Vize Merkezi Çanakkale şubemizi 0850 241 14 91 telefon numarasını tuşlayarak arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine göndereceğiniz e-posta ile vize danışmanlarımızdan konu hakkında detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz. 

Ayrıca diğer vize türlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Belçika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize Merkezi Çanakkale Şubesi aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz Belçika Vize başvurularınız 4 aşamada sonuçlanmaktadır. Belçika Vize başvuru sürecinizi detaylı olarak aşağıda ana başlıklar halinde bulabilirsiniz;

Belçika Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması

Konsolosluk tarafından seyahat gerekçesine göre belirlenmiş olan ve sizlerden istenen evrakların listesi uzmanlarımız tarafından sizlere sunulmaktadır. Bu belgeleri hazırlamanız sonrasında dilerseniz kargo yolu ile dilerseniz de herhangi bir randevu almanıza gerek kalmadan ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz. Bizlere ulaştırmış oluğunuz belgelerin kontrolleri uzmanlarımız tarafından titiz bir şekilde kontrol edilir ve herhangi bir hata ya da eksik ile karşılaşılması durumunda sizlerle irtibata geçilecek ve en kısa zamanda gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Belçika Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

Belçika Vize Başvurunuzun gerçekleşebilmesi için öncelikli olarak vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru ücreti içerisinde tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmetleri, işlem ücretleri ve diğer giderler mevcuttur. Vize ücretini dilerseniz ofisimize gelerek elden teslim edebilir ya da banka hesaplarımıza EFT/Havale ile yönlendirebilirsiniz. 2019 yılı vize ücretleri hakkında bilgi almak için ise Çanakkale ofisimizi 0850 241 14 91 numarası üzerinden arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Belçika vize başvurularınızın işleme alınabilmesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. 12 yaşını aşan bireyler için geçtiğimiz 59 aylık süre zarfı içerisinde almış olduğunuz herhangi bir Schengen Vizeniz mevcut ise VIS sistemine kayıtlı olacak olan parmak iziniz mevcut olduğu için yeniden parmak izi vermenize gerek yoktur. 

Parmak izi verme işleminiz bittikten sonra geri kalan bütün işlemleri danışmanlarımız sizler adına yürütecektir.

Pasaportunuzun Tarafınıza Ulaştırılması

Konsolosluk yetkililerinin Belçika Vize başvurunuzu sonuca bağlaması sonrasında vize uzmanlarımız pasaportunuzu konsolosluğa giderek teslim alacak ve sizleri arayarak bilgilendireceklerdir. Tarafımızca teslim alınmış olan pasaportunuzu dilerseniz kargo yolu ile sizlere ulaştırabilir ya da arzu ederseniz bizzat ofisimize gelerek pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz.

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Başvurusunu gerçekleştirmiş olduğunuz Belçika Vizesi ortalama olarak 8 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda meydana gelebilecek olan yoğunluk, Belçika Resmi tatil günleri ya da konsolosluk tarafından istenebilecek olan ek belgeler bu süreyi etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu sebeple seyahatinizden en az 30 gün öncesinde Çanakkale ofisimizle irtibata geçmenizi önermekteyiz. Vize Merkezi Çanakkale şubemizi 0850 241 14 91 numarası üzerinden arayabilir ya da canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Belçika Vize Başvuru sayfamızı okudunuz. Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.  

belcika-vize-merkezi-canakkale

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika Vizesi Çanakkale N. İ. 29/06/20, 20:26
Merhaba, kız arkadaşım ile birlikte Temmuz ayının 2. haftasında Belçika’nın Gent şehrinde düzenlenecek bir etkinliğe gitmek istiyoruz. İkimizde üniversite öğrencisiyiz. Benim bankada param var, kız arkadaşıma sponsor olabilir miyim? Hangi evrakları hazırlamalıyız? Belçika vizesi Çanakkale başvuruları için belgeleri nereye teslim edebiliriz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 38095