Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belçika Vize Merkezi, Çanakkale

Belçika'ya seyahat etmeden önce ihtiyaç duyacağınız başvuru prosedürlerine, gerekli belgelerin güncel listelerine ve Belçika vizesiyle ilgili birçok ayrıntılı bilgiye kolayca erişebileceksiniz. Çanakkale merkez ilçeleri ve etraftaki yakın iller başta olmak üzere;

 • Çan ilçesi,
 • Eceabat ilçesi,
 • Bayramiç ilçesi,
 • Ayvacık ilçesi,
 • Biga ilçesi,
 • Bozcaada ilçesi,
 • Gelibolu ilçesi,
 • Ezine ilçesi
 • Gökçeada ilçesi,
 • Yenice ilçesi,
 • Lapseki ilçesi

Ve diğer çevre iller Türkiye genelinde yapacağınız Belçika vize başvurularınız için vize başvuruları hakkında hizmet vermekteyiz. Belçika Schengen vizesi uygulamasına dâhil olan 26 ülkeden biridir Belçika'ya seyahat eden diplomatik pasaport (siyah), hususi pasaport (yeşil) ve hizmet pasaportu (gri) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizesiz giriş yapma hakkına sahiptir. 180 gün içinde 90 gün kalmaları şartıyla vize verilmektedir. Umuma (Bordo) pasaporta sahip vatandaşların Belçika'yı ziyaret etmeden önce vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Belçika Vize Merkezi, Çanakkale sizin için pasaport ve vize işlemlerini kolaylaştırır.

Uzmanlarımız, seyahatinizin amacına göre konsolosluk tarafından belirlenecek ve talep edilecek evrak listesini size sağlayacaktır. Bu evrakları hazırladıktan sonra kargo ile gönderebilir veya randevusuz ofisimize gelip bizzat teslim edebilirsiniz. Titizlikle kontrol edilir ve hata bulunursa veya

eksikse, en kısa sürede sizinle iletişime geçilir ve gerekli düzenlemeler yapılır. Belçika vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için öncelikle vize başvurusu için bize ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Vize başvuru ücretine tüm ücretler, danışmanlık hizmetlerimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer masraflar dâhildir. +90 850 241 14 91 numaralı telefonu arayabilir veya [email protected] adresine e-posta göndererek yukarıdaki telefondan bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Belçika'ya vize başvurunuzun işleme koyulabilmesi için parmak izi vermeniz gerekir. Son 59 ay içinde almış olduğunuz Schengen vizeniz varsa 12 yaşını doldurmuş kişilerin parmak izini tekrar almanıza gerek yoktur çünkü parmak iziniz VIS sistemine kaydedilecektir. Parmak izi alma işlemini tamamladıktan sonra, danışmanlarımız sizin için diğer tüm işlemleri yapacaktır. Konsolosluk

yetkilileri Belçika vize başvurunuzu tamamladıktan sonra, vize uzmanlarımız konsolosluğa giderek pasaportunuzu alacak ve ofisimize gelip pasaportunuzu teslim etmek isterseniz telefonla size bilgi verecektir.

Vize Nasıl Alınır?

Belçika Schengen vizesine başvurmak için yetkili vize merkezlerinden veya acentelerinden randevu alınması gerekir. 7-15 gün arasında ilan edilen vize sonucuna göre randevu ona göre ayarlanmalıdır. Randevu alındıktan sonra vize tipine göre tüm evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Sorun yaşamamak adına vize merkezinden danışmanlık satın alınabilir. Belçika'ya giriş için gereken pasaportun, Belçika'ya yapılan seyahatinin bitiminden sonra 3 ay geçerliliği olmalıdır.

Şart, pasaporta son 10 yıl içinde el konulmuş olmasıdır. Belçika vize kaşesi için pasaportun en az 2 sayfasının boş olması gerekmektedir. Schengen vize parmak izi 5 yıl geçerlidir. Burada parmak izi taraması da gereklidir. Belçika vizesine başvurmak için öncelikle vize merkezi olarak biz bu başvuruyu yapacağız.

Büyükelçilikler, Başkonsolosluklar veya Fahri Konsolosluklar istisnai durumlar dışında şahsen vize başvurusu kabul etmemektedir, bu nedenle başvurunun yetkili vize merkezleri veya acenteleri aracılığıyla yapılması gerekmektedir.

Belçika'ya yapılan gezilerin farklı amaçları ve türleri vardır. Vize türleri türlerine göre değişmektedir. Öncelikle hangi vizeye başvurmak istediğinize karar vermelisiniz. Belirtilen vize tipine göre hazırlanıyor olması gereken zorunlu evraklar bulunmaktadır.

Eksik veya hatalı belgeler, vize reddine veya vize alma süresinin uzamasına neden olabilir. Evraklar şahsen hazırlanabilir veya vize hizmeti veren kurumlar tarafından desteklenebilir. Evrak oluşturma sürecinde vize merkezi sizi yalnız bırakmayacaktır ve bir diğer mühim nokta ise randevu almaktır, sorumlu temsilciliğe randevusuz başvuru yapılması mümkün değildir. Başvurunuzun ücreti dâhilinde pasaportunuz kargo ile adresinize gönderilebilir.

Belçika vize merkezi Çanakkale olarak, bu vize çıkarma işleminde size en çok kullanılan prosedürleri ve en iyi prosedürleri uygulayacağız. Bu durumda vize çıkmasına engel olacak tüm durumları önceden gözlemleyip bunun farkına varacağız. Bu gibi problem çıkan durumlarda önceden tespit edip bizim müdahale etmemiz sizin vize reddi yememenize neden olmaktadır. Vize başvuruları için bize ayrıca ücret ödeseniz de bu ücret sizin sıkıntısızca vize almanıza yaramaktadır. Bu işler doğrultusunda vizeler için alınan ve verilen tüm ödemeler sizin gözünüzün önünde yapılmaktadır. Kısacası Belçika ve diğer ülkelerin herhangi birisine kolayca gitmek istiyorsanız Belçika vize merkezi Çanakkale şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Belçika vize merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp