Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 01 60

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Belçika Vize Merkezi, Altunizade

Belçika Vize Merkezi Altunizade sizler için hazırladığı Belçika Vize Merkezi Altunizade Belçika'nın Schengen vize başvuru prosedürlerini konuştuğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Gerekli evraklar listesinden ile ilgili birçok bilgiye ve vize türleri, başvuru ücretleri ve son başvuru tarihlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Belçika Altunizade Vize Merkezi olarak deneyimli vize danışmanlarımız ve yılların verdiği tecrübe ile yurt dışına seyahat etmeden önce profesyonel ve çözüm odaklı bir vize başvuru sürecinden geçmeniz gerekecektir. Size tavsiyede bulunuyoruz. Türkiye'den özellikle İstanbul Anadolu yakasından yapacağınız Belçika vize başvurularınız için sunduğumuz vize danışmanlık hizmetinden faydalanabilir veya Belçika vize başvurularını düşünebilirsiniz. Sorularınıza yanıt almak için Altunizade Vize Merkezi ofisimizi arayabilirsiniz.

Belçika Schengen Vizesi

Belçika, Schengen Anlaşmasına katılan ülkelerden biridir. Ülkemizden Belçika'ya gidecek kişiler sahip oldukları pasaport tipine göre vize uygulamasına tabidir. Ancak, Hususi (yeşil)

pasaport, hizmet pasaportu (gri) ve diplomatik pasaport (siyah) hamili vatandaşlarımız Belçika seyahati öncesi vize başvurusundan muaftır.

Vize başvuruları için gerekli belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Belçika vize başvurusunun olumlu değerlendirilmesi için doğru vize türüne başvurulması büyük önem taşımaktadır. Aşağıda listelenmiştir. Belirtilen vize türleri altında ve vize türleri için gerekli başvuru belgeleri hakkında tüm bilgileri bulacaksınız.

Uzmanlarımız, başvuracağınız Belçika vizesinin türüne göre belirlenecek evrak listesini size verecektir. Belirtilen belgeleri eksiksiz bir şekilde doldurup ikamet ettiğiniz yere en yakın Vize Merkezi ofisine göndermeniz yeterlidir. Uzmanlarımız doldurduğunuz belgeleri kontrol edecek ve eksik belgeleri doğrulayacaktır veya bir hata durumunda gerekli önlemler alınır. Konsolosluk tarafından belirlenen Belçika vize başvuru ücreti ödenmeden başvuru işlemi başlatılamaz.

Belçika vizesine hızlı şekilde başvurmak için şu adımlarını izleyiniz.

  1. Vize Merkezi Belçika ile ilgili departmana ulaşınız.
  2. Bilgi e-mailinde belirttiğimiz belgeleri hazırlayınız.
  3. Hazırlamış olduğunuz Belçika vize belgelerinizi ofislerimize ulaştırınız.
  4. Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan ediniz.
  5. En yakın konumuzdaki Vize Merkezi şubesini arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Güncel Belçika vize başvuru ücretleri hakkında bilgi almak için +90 216 706 01 60 numaralı telefondan Altunizade Vize Merkezi ofisimizi arayabilir veya altunizade @vizemerkezi.com adresine e-posta göndererek bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Konsolosluk ücretleri, işlem ücretleri, danışmanlık ücretleri ve diğer masraflar dâhildir. Konsolosluğun müsaitlik durumuna bağlı olarak, uzmanlarımız bir sonraki olası tarih için sizin adınıza bir randevu ayarlayacaktır.

Belirtilen tarih ve saatte size eşlik edecek bir ekspertiz eşliğinde konsolosluklarda bulunmalısınız. Parmak izi alma ve dosya gönderme süreçlerinde size rehberlik edecek uzmanlarımız, işlemlerin hemen hemen her aşamada kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Schengen ülkesine seyahat ettiyseniz ve VIS sistemine kayıt için parmak izi prosedürünü tamamladıysanız tekrar konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Uzmanlarımız tüm süreci sizin için yürütecek.

Belçika Vizesi İçin Prosedürler Nelerdir?

Konsolosluk tarafından incelenen Belçika Schengen vize başvurunuz uzmanlarımız tarafından takip edilecektir. Vize danışmanlarımız sizi süreç hakkında düzenli olarak bilgilendirecek ve Belçika vize başvurunuz tamamlandıktan sonra pasaportunuz sizin adınıza teslim alınacaktır. Tamamlandı. Teslim edilecek pasaportunuz seçtiğiniz adrese gönderilecektir. Belçika vizesi ortalama 8 ila 20 iş günü sürebilir.

Ancak konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluk, Belçika resmi tatil günleri veya konsolosluğun isteyebileceği ek belgeler bu süreyi etkileyebilecek faktörlerden bazılarıdır. Bu nedenle seyahatinizden en az 30 gün önce Altunizade ofisimizle iletişime geçmenizi öneririz. +90 216 706 01 60 numaralı telefondan bizi arayabilir veya altunizade @vizemerkezi.com Altunizade Bekçika Vize Başvurusu, Kadıköy Belçika Vizesi, Anadolu Yakası Belçika Vizesi, Tuzla Belçika Vizesi ve Bostancı Belçika Vize Belçika Vize Başvurusu danışmanlık hizmeti vermektedir.

Belçika'ya seyahat eden yolcular, Schengen bölgesinin parçası olmayan bir ülkeden seyahat ediyorlarsa Schengen vizesi için başvurmalıdır. Türkiye'den Belçika'ya seyahat edecek kişiler için vize başvuru koşulları aşağıdaki gibidir: Türkiye'de ikamet eden Türk vatandaşları. Yabancı uyruklular ve Türkiye'de bulunan Belçika Büyükelçiliği yetki alanındaki diğer ülkelerin vatandaşları, Türkiye'den Belçika'ya seyahat etmek için vizesine başvurabilirler. Yukarıdaki niteliklere sahip kişiler, temsilci veya acenteler aracılığıyla şahsen vize başvurusunda bulunurlar. Belçika büyükelçiliği aracılığıyla yapılırsa ve son 10 yıl içinde ABD, Kanada, İngiltere veya Schengen vizesi almamışlarsa, giriş yapacak kişiyi girmeleri gerekir.

Aile olarak vize başvurusu yapıyorsanız, bir aile üyesinin diğer kişilerin belgelerini ibraz etmesinde bir sakınca yoktur. Belgelerinizi istendiği gibi başvuru dosyasına ekleseniz ve başvurunuz üzerine vizenizi alsanız bile Belçika'ya girişiniz kesinleşmeyebilir. Her halükarda ülkeye girişiniz sınır muhafızlarının kararına bağlıdır. Kısaca tüm Belçika ve diğer ülke vize işlemleriniz için vize merkezi ofisine başvurabilirsiniz.

Belçika vize merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp