Çalışma Vizesi

Belçika Çalışma Vizesi yabancı uyrukluların Belçika Krallığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vize kategorisine girer. Bu vize Belçika Krallığı’nda çalışmak isteyen kişilerin yetkili yerel kurumlardan önceden alınacak randevu ile çalışma izni almasını sağlar. Belçika Çalışma Vizesi başvuru sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmek zorundadırlar. 

01/12/2018 tarihinden itibaren, 6 yaş ve üstü tüm D vize başvuru sahiplerinin parmak izlerini ibraz etmek üzere vize başvuru merkezlerine gitmesi zorunlu hale getirilmiştir. 

D vizesi bir ulusal vize olduğu için D vizesi başvurularında, başvuru sahiplerinden alınan fotoğraf ya da parmak izleri VIS olarak değer kazanmaz. Dolayısıyla kişinin daha sonra yapacağı C vize başvurusunun bir parçası olarak yeniden kullanılamazlar.

Daha önce bir C vizesi almış olan ve VIS'de bulunan bir başvuru sahibinin parmak izleri, bir D vize başvurusu için kopyalanamaz.

Daha önce D vizesi başvurusunda bulunan kişilerin parmak izleri başka bir D vize başvurusu için tekrar kullanılabilir.

Aşağıdaki koşullara sahip başvuru sahipleri parmak izi vermekten muaftırlar;

 1. Parmak izi almanın fiziksel olarak imkansız olduğu insanlar. 
 2. Diplomatik veya hizmet pasaportu sahibi olan ve Belçika'da diplomatik veya konsolosluk görevine akredite edilmiş / atanmış diplomatik ve konsolosluk personeli.
 3. Belçika'da merkezi veya temsilciliği olan uluslararası bir organizasyonda yetki alacak diplomatik veya  konsolosluk personeli ve  onların aile üyeleri (eş ve bakıma muhtaç çocukları).
 4. 6 yaşından küçük çocuklar (5 yıl ve 364 gün)

Belçika Çalışma Vizesi Başvuru Evrakları

 • Pasaport (10 yıldan eski olmamalıdır ve müracaat tarihinden sonra en az 12 ay geçerliliği bulunmalıdır.)
 • 3 adet biometrik yeni fotoğraf (3.5 x 4.5 cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon arkalı)
 • Başvuru formu Fransızca, Almanca, Flemenkçe  ya da İngilizce olarak doldurulmalıdır. (Kurumumuz tarafından hazırlanacaktır)
 • İdari harç bedeli ödendi belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ( Yabancılar için oturum kartı fotokopisi)
 • Sağlık Raporu (6 aydan eski olmamalıdır) (Kabul görmüş bir hastane tarafından tasdik edilmelidir)
 • Adli Sicil Kaydı ( 6 aydan eski olmamalıdır)
 • Çalışma İzni Belgesi: Belçika'daki iş vereniniz tarafından veya temsilcisi tarafından işverenin işyerini kapsayan bölgesel istihdam servisinden temin edilecek orijinal çalışma izni belgesi veya çalışma izninden muaf tutulduğunuzu beyan eden resmi belge

Belçika Çalışma Vizesi İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvurularının sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Belçika Konsolosluğuna aittir. Başvuru belgelerinin eksiksiz ve doğru olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. 
Yukarıda belirttilen evrak listesi, vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir.

Vize Merkezi Aracılığıyla Belçika Çalışma Vizesi Başvurusu

Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.

Belçika vizesi veya tüm dünya ülke vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için web sitemizi inceleyiniz. 

belcika-calisma-vizesine-kimler-basvurabilir

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 7274