Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 15

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Belçika Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Edirne Belçika vize işlemleri için başvurularınızı güvenilir vize merkezlerine yapabilirsiniz Edirne Belçika vize başvurusu işlemleriniz için, Edirne’de ikamet ediyorsanız Edirne Vize Merkezimize gelebilir ya da Edirne Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Başvuru bölgelerine göre teslim etmiş olduğunuz evraklar tam ise tarafımızca parmak izi randevunuz alarak, randevu gününde size eşlik etmekteyiz.

Edirne Vize ofisimiz Belçika vizesi ve tüm dünya ülkelerin vize başvuru işlemleri üzerine, tecrübeli personel kadrosu ile hizmet vermektedir. Belçika vizenizi kolay bir şekilde Edirne’den alabilmek için aşağıda sizler için hazırlanan bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Edirne’den alabilmek için istenen şartları öğrenebilirsiniz.

Belçika Konsoloslukları Edirne’de bulunmadığı için Belçika'ya seyahat etmek isteyen yolcularımız parmak izini İstanbul başvuru merkezinden vermeleri gereklidir. Kırklareli, Çorlu, Tekirdağ, Lüleburgaz, Keşan, Uzunköprü Belçika vize işlemleri ve tüm Trakya bölgesi Belçika vize işlemlerini Edirne Vize Merkezi üzerinden yürütebilirsiniz. 2015 Nisan ayından bugüne herhangi bir Schengen ülkesi üzerinden vize alarak Biyometrik parmak izi vermediyseniz 1 defaya mahsus Belçika konsolosluğu başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeniz gereklidir. Eğer parmak izi verdiyseniz, vermiş olduğunuz parmak izi 5 yıl geçerli olup başvurulara şahsi gelmenizi gerektirmez

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya edirne@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

Belçika vizesi için takip etmeniz gereken 5 adım

  1. Adım: Belçika Vize departmanı Çağrı Merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verileriniz beyan edin.
  5. Adım: Vize Merkezi Edirne Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Belçika vizesi Edirne başvuru evrakları hakkında

Meslek durumunuza uygun evrak hazırlayarak Belçika vizesi başvurusu yapmak gerekir. Mesleki durumunuza göre oluşacak Belçika Schengen vizesi için talep edilen evrakları sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Edirne Belçika vize başvuru formunu inceleyebilir ve vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Belçika Schengen vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için istenilen belgelerin tam olması gerekir. Bu sebeple eksik belgelerinizi tamamlamaya veya tamamlayamadığınız belgelerin yerine alternatif olarak hangi belgeleri hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni belge istenebilir. Başvuru sahibinden istenen yeni belgelerin verilmesi zorunludur. İstenen belgeleri tamamlayamayanların Belçika Konsolosluğuna hitaben durumu anlatır bir dilekçe yazmaları gerekir.

Belçika vize başvurularınız için ofisimize yapılacak ziyaretler hakkında

Belçika vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Edirne ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 / 18.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 10.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Belçika vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

Belçika Edirne vize başvuruları için randevu

Edirne’den yapılacak Belçika vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Belçika vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu konusundaki işlemleri temsilcilerimize bırakın. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir.

Belçika vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda dikkat edilecek hususlar

Belçika Schengen vize başvuruları için 3 ay öncesinden başvuru yapma imkânı vardır. Vize Merkezi olarak Belçika vizesine Edirne’den başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluğu da dikkate alarak, en az 1 ay önceden başvuru yapmalarını öneriyoruz. Belçika vizesine Edirne’den yapılacak başvurularda başvuru için yeterli sürenizin olması gerekir. Yeteri kadar sürenizin olup olmadığından emin olmalısınız.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

Belçika’da bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz Belçika turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. Belçika’da bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Belçika ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Belçika vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. Belçika’da bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise Belçika aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

Belçika vizenizi sorunsuz bir şekilde Edirne’den alabilmek için vize başvuru belgeleriniz tam olmalıdır. İstenilen belgeleri mail de belirttiğimiz açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun

Belçika vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. Belçika Konsolosluğuna hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçe de bulunan tarihler, hotel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler Konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

Belçika vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış hotel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece Konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken Konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

Belçika vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve Konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

Belçika vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Edirne’den Belçika vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında Biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

Belçika vizesine Edirne’den yapacağınız başvurularda Biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi Biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Belçika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Edirne’den yapacağınız Belçika vize başvurularınız 4 ila 7 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Belçika vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Edirne ofisimiz, Belçika vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

belcika-vize-merkezi-edirne

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika Vizesi Edirne Y. L. 30/06/20, 11:33
Kızımla beraber Belçika’daki erkek kardeşimin yanına gitmek istiyorum. Kızım öğrenci, ben de emekliyim. Edirne’de yaşıyoruz ve Belçika vizesi Edirne ikamet sahiplerinin nereye başvuru yaptıkları hakkında bilgi almak istiyorum. Bilgilendirebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5772