Belçika ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?

Bilgi Sayfasına Dön
 • V.K 27 Nis 2022, 16:18
  Merhabalar, Belçika’da çalıştığımız bir firmadan çalıştığım kuruma benim adıma ticari bir davet geldi ve ticari bir vize başvurusu yapacağım. Belçika ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Annem ile beraber seyahat etmek istiyorum bu ticari davet ile onu da yanımda götürme şansım olur mu? Annem emekli ve aylık maaş alıyor beraber başvuru yapmak istiyorum. Bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Benim evraklarım hazır annem için ne gibi belgeler hazırlamam gerekiyor?
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 27 Nis 2022, 16:18

  Merhabalar, Belçika ticari vize ile ailecek gitmek ticari davetin gelmediği veya çalışmayan aile bireyleri için mümkün değildir. Fakat kendinize ticari vize alırken anneniz için turistik vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Çalışmayan emekli veya ev hanımı bir başvuru sahibinin ticari davet ile başvuru yapması mümkün değildir. Ticari davet aktif olarak çalışan ve çalışılan firmaya kişinin adına gelmesi gerekmektedir. Belçika ticari vize ile aileyi de götürmek için aile bireylerine turistik vize başvurusu yapılabilir. Belçika ticari vize ile ailecek gitmek için yapılan başvuru aile bireyleri için ticari bir başvuru değil turistik refakatçi olarak baz alınmalıdır. Belçika ticari vize ile aileyi de götürmek için emekli olan anneniz için turistik vize başvurusunda;

  • Seyahat bitim tarihinden itibaren 3 ay geçerli olan pasaport, varsa eski pasaport
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi ve akrabalık bağını gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, aile şeklinde
  • E devletten alınan barkotlu emekli aylık bilgisi dökümü
  • Banka hesap dökümü ( Emekli maaşınızın net göründüğü son 3 aylık banka imza sirküleri ile beraber ıslak imza kaşeli olmalıdır ve minimum 7.000 TL bakiyeli)
  • Biontech olmak koşulu çift doz aşı olduğunuzu gösteren E-Nabız uygulamasından alınmış aşı kartınız sinovac aşı olan başvuru sahipleri Belçika Konsolosluğundan alınan özel izin olmadan başvuru yapmalarına izin verilmemektedir.
  • Uçak ve otel rezervasyonlarınız
  • Seyahatin tamamını kapsayacak şekilde kesilmiş 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

   Belçika ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim? Gibi sorularınız için Vize Merkezi 0212 970 05 15 numaralı telefonlarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp