Belçika ticari vize ile Almanya'ya gitmek

Bilgi Sayfasına Dön
 • K.C 28 Nis 2022, 12:59
  Merhabalar, Belçika’dan aldığım bir ticari vizem mevcut Belçika’ya önümüzdeki ay giriş yapacağım. Daha sonra ki seyahat planım Almanya turistik olarak seyahat edeceğim Belçika’dan almış olduğum 3 yıllık vizem var. Belçika ticari vize ile Almanya’ya gitmek sorun yaratır mı? Yoksa tekrar Almanya vize başvurusu mu yapmam gerekiyor? Pandemi koşulları sebebi ile herhangi bir pcr testi zorunluluğu veya karantina uygulanıyor mu? Almanya ve Belçika için bilgi rica edebilir miyim Teşekkürler şimdiden, kolay gelsin.
  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
 • Vize Merkezi 28 Nis 2022, 12:59

  Merhabalar, Almanya'ya Belçika ticari vizesi ile gitmek Belçika’dan alınmış bir vize Belçika’ya seyahat etmiş bir yolcu için sorun teşkil etmemektedir. Belçika giriş çıkış yapıldı ise aynı vize ile süresi var ise Almanya’ya seyahat edilebilmektedir. Belçika ticari vizesi ile Almanya'ya gitmek herhangi bir sorun yaratmaz Belçika ve Almanya her ikisi de schengen ülkesi olması sebebi ile Ülkeye girişte Alınan ülkeye giriş yapılması durumunda bir sıkıntı yaşanmayacaktır. Fakat Almanya'ya Belçika ticari vizesi ile gitmek eğer Belçika’ya giriş yapılmadı ise Alman federal polisi sizi ülkeye almama yetkisi bulunmaktadır. Alınan c tipi vize ticari ya da turistik vize ile alınan ülkeye giriş sağlanmadı ise giriş kaşesi bulunmuyor ise polisin sizi o ülkeye almama yetkisi bulunmaktadır. Belçika ticari vizesi ile Almanya'ya gitmek için öncelikle Belçika’ya giriş yapmış olmanız gerekmektedir. SONRASI İÇİN Almanya veya başka bir Avrupa ülkesine geçebilirsiniz. Belçika schengen vizesi alma nedeni ile Avrupa’da dolaşım hakkını veren bir vizedir.

  Belçika ve Almanya seyahatlerinde 2 doz biontech aşı zorunluluğu bulunmakla birlikte herhangi bir karantina veya pcr zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat Havayolu firmanız talep etme durumunda pcr yaptırmanız gerekmektedir. Bu sebeple uçuş şartları için havayolu firmanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca Belçika için 2 doz biontech yerine sinovac aşı olan yolcular Konsolosluk özel izni ile uçuş yapabilmektedir. Özel izni olmayan sinovac aşı olmuş yolcuları uçuş izni verilmemektedir.

  Belçika ticari vize ile Almanya’ya gitmek? Gibi sorularınız için Vize Merkezi 0212 970 05 15 numaralı telefonlarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu ? Yanıt Ver
Bilgi Sayfasına Dön
Yorum Ekle

Soruya Yanıt Ver

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp