Belçika vize reddi

B. Atasoy 15/04/20, 17:09
6 yıl önce Belçika vize reddi aldım. Başvuru yaptığımda çalışmıyordum. 2 yıldır bir şirketin ön muhasebesinde çalışıyorum. Belçika’da akrabalarımız var ve onları görmek istiyorum. Tekrar ret almamak için neler yapmalıyım?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Schengen üye devletleri Ekim 2014 tarihinden itibaren vize bilgi sistemine geçmişlerdir. Bu sistem vizesi onaylanan kişilerin Schengen üye ülkeleri arasında yapacağı geçişlerde sınır güvenlik kontrollerinin kolay ve hızlı yapılmasını sağlamak, vize başvurusunda bulunan kişiler hakkında verilmiş kararlara daha hızlı ulaşabilmek ve başvuru sahibiyle ilgili bilgilere ulaşarak daha sonra verilecek kararlarında yardımcı olması amaçlanmıştır. 6 yıl önce yapmış olduğunuz vize başvurunuzda, konsolosluğun vermiş olduğu ret kararını bilmek ve bu ret kararını olumlu bir karara çevirebilme seçeneklerini iyi değerlendirmek gerekir. Belçika vize ret aldığınız zamandaki çalışma durumunuzdaki farklılık vize ret olma nedenlerinden olma ihtimali yüksektir. 

Aynı zamanda başvuru yaptığınız vize türünün yanlış seçilmiş olma ihtimali de vizenizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Yeni vize başvurunuzun, Schengen ülkelerinin olumsuz vize kararlarında vermiş oldukları ret mektubunda bulunan maddeleri inceleyerek yapmakta fayda vardır. 

Belçika Konsolosluğu ya da diğer Schengen ülkeleri, kısa süreli vize başvurularında, başvuru sahibinin yapılan vize başvuru türü ile gidiş amaçlarının uyumlu olmasını istemektedirler. Başvuru sahibi, vize başvurusunu yaparken doğru evrakları hazırlamalı ve başvuru formunu yanlış doldurmamalıdır. 

Belçika vize ret almamak için Belçika ziyaretinizin kısa süreli, tatil amaçlı olduğunu, Türkiye’ye geri dönüş niyetinde olduğunuzu, evli iseniz evlilik belgesi, çalışma belgelerinizi, üzerinize kayıtlı gayrimenkul ya da araç ruhsatları var ise ekleyerek sunmanızda fayda vardır. 

Vize Merkezi Belçika uzmanını arayarak seyahat planınız hakkında bilgi verdiğiniz takdirde, Belçika vize uzmanı, seyahat etme ve çalışma durumunuza uygun olarak tamamlamanız gereken belgelerin listesini paylaşacaktır. 

Belçika vize reddi almamanız için, evraklarınızın konsolosluğa teslim edilmesinden önce kontrolleri yapılarak başvuru formunuz seyahatinize göre doldurulacaktır. Konsolosluk vize incelemesi aşamasında ek belge talep edebilir ya da sizi görüşmeye çağırabilir. Vize Merkezi, vizenizin olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli özeni ve gayreti göstermektedir.

Saygılarımla

Gökhan KARTAL

Belçika vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x
POI