Belçika Aile Birleşimi

M. E. I. 07/11/18, 12:40
Iyi gunler, Bizim tek kizimiz 2012 senesinde bir Belcika’li ile evlenerek Brüksel’e yerlesti. 2016 senesinde ilk cocuklari dunyaya geldiginde, onlara daha yakin olmak ve destek olabilmek icin biz de Bruksel’de bir daıre aldık ve sık sık normal Schengen vizesi ile gidip gelmeye başladik. Fakat başka Avrupa ülkelerine de turistik seyahatler yapmamız ve kızımızın ikinci bebeğine hamile olması sebebiyle daha çok desteğimize ihtiyaç duyması sebebiyle uzun süreli D vizesi konusunu araştırırken Brüksel’deki bir Belçikalı avukat bunun mümkün olduğunu belirtti ve birçok döküman hazırlığı için bizi yönlendirdi. Tüm bu evrakları hazırladık. Ancak randevu için sitenize baktığımızda nereden başvuracağımız konusunda kafamız karıştı. Yardımınızı rica ediyoruz. Saygılar.
Vize Merkezi

Merhaba Murat Bey,

Belçika D Tipi vize başvuruları, başvuru sahibi tarafından bizzat Belçika Başkonsluğu ya da Büyükelçiliği'ne yapılmaktadır.

Belçika aile birleşimi vizesi yabancı uyrukluların Belçika Krallığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Aile Birleşimi Vizesi Belçika vatandaşı olan kişilerin aile ferdi olup, Belçika’da uzun dönem oturmaları için kullanılan bir vize türüdür.

Aile ferdi olmak eş, 18 yaş altı ve üstündeki çocukları kapsar. Belçika aile birleşimi vizesi almak isteyenler bu kategoriye dahil olduklarına dahil evrakı Belçika Konsolosluğu yetkili birimlerine ibraz etmelidir.

Elçilik ya da konsolosluk yetkilisi, başvurunuzla ilgili bir karar alınmadan önce, Belçika Büyükelçiliği’nde ya da Belçika Başkonsolosluğu’nda bir görüşmenin yapılmasını gerekli görebilir. Lütfen, tercih ettiğiniz dilde bir görüşme planlanabilmesi için, vize başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz yere göre (Ankara veya İstanbul) Beyannameyi Fransızca ya da Felemenkçe olarak doldurunuz.

Vize Merkezi olarak başvuru sürecinizde doğru evrakların hazırlanması ve evrak takibi konusunda size danışmanlık hizmeti sunmaktayız.Belçika Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Belçika Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon