Hindistan Hakkında Sorular & Yorumlar

Hindistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
M. tiryaki 23/01/17, 17:48
Yaşım 21 ve Hindistana gitmek istiyorum ve orda oturma ve çalışma izni almak istiyorum bunun için gereken belgeler ve başlangıç için nekadar para gerekli
Cevabı Görüntüle
U. S 13/01/17, 12:10
Hindistan için turist vizesi almak istiyorum. hindistandan nepale geçip 5 gün sonra tekrar hindistana dönmeyi planlıyorum. çift girişli vize aldığımda iki giriş arasında en az 2 ay süre olması gerektiği belirtiliyor.
bu kural uygulanıyor mu, yoksa planımı değiştirmeli miyim? teşekkürler
Cevabı Görüntüle
S. yıldız 05/01/17, 08:43
Merhabalar,Hindistan'a ticari vize başvurusunda bulunacağım neler yapmam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
G. G. 04/01/17, 19:32
Merhaba, şu anda Kaliforniya'dayım seyahat amaçlı ve buradan direkt Hindistan'a geçmek istiyorum. Vize başvurumu buradayken yapmam mümkün mü?
Cevabı Görüntüle
s. koyuncu 26/12/16, 16:21
1 Mart-7 Mart 2017 tarihleri arasında turist vizesi ile Hindistan'ı ziyaret etmek istiyorum. Pasaportumun geçerlilik tarihi 19 temmuz 2017. Pasaportumun süresini uzatmama gerek var mıdır?
Cevabı Görüntüle
H. R. A. 20/12/16, 01:36
Merhaba,

ben hindistanda çalışma vizesi için başvuracağım. Arkadaşımın yeni kurduğu şirkette. Bana Elçlilik standart bir belge listesi yollamış, burada ki Annex listeleri linkleri çalışmıyor. Ayrıca sorularıma geri dönmediler. Bir sürü belirtilen belge var ama bunlar ingilizce-hintçe mi olacak, veya nereden alınacak ( tam olarak kurum ) bazılarında yazıyor, bazılarında sadece isim var, içeriği nedir bilmiyorum. Bunlarla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim. Uygulama da yine çok büyük sıkıntılar varmış, birisi kolayca verirken, diğeri alakasız reddediyor diyorlar. Ben orada önümüzde ki yıl evlenip çalışmak istiyorum, reddedilirse benim için çok kötü olur. Onun için garanti olabilecek profesyonel birisi ile çalışmak isterim.


Saygılarımla,

Harun Reşit Aydın
Cevabı Görüntüle
İ. Şahin 19/10/16, 14:06
Merhabalar, Hindistan turistik vize başvurusu yapacağım. Bordrolu çalışanım. Sitenizde gerekli evrakları incelediğimde şirket dokümanları listelenmemektedir. Ancak konsolosluğun sayfasında istenmektedir. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
İ. Yazıcı 11/10/16, 10:38
Rize'de yaşıyorum. Hindistan vize başvurusunu İstanbul'dan yapabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
Y. Karaca 22/08/16, 13:48
Merhaba. Velayeti bende olan oğlumla birlikte Hindistan'a seyahat etmek istiyoruz. Pasaportlarımız var. Hindistan vizesi başvurusunda babasının iznine dair bir belge istenebilir mi? Pasaport müdürlüğü gerekli olmadığını söyledi ama vize için farklı olabilir mi?
Teşekkür ederim. İyi çalışmalar