Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 82

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Trabzon Vize Merkezi şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Hindistan Vize Başvuru sayfasına hoşgeldiniz.
Sayfamızın devamında Hindistan Vize Başvuru süreçlerine, başvuru için gerekli olabilecek olan evraklara ve bu evrakların nereden temin edileceğine, vize ücretlerine ve daha birçok bilgiye kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Trabzon ilimiz başta olmak üzere Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Arsin, Vakfıkebir, Sürmene, Maçka, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Tonya, Düzköy, Şalpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerimiz ve çevre iller olan Artvin, Rize, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Ordu, Tokat ve Tüm Türkiye'den yapacak olduğunuz Hindistan Vize Başvurularınız için danışmanlık ve vize hizmeti vermekteyiz.

Danışmanlık hizmetimizden faydalanmak, Hindistan Vize Başvuruları ile alakalı detaylı bilgi almak ve kafanıza takılmış olabilecek sorulara çözüm bulabilmek için Trabzon ofisimizde sizler için hizmet vermekte olan vize uzmanlarımıza +90 (850) 460 17 82 numaralı telefonu tuşlayarak kolaylıkla ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak bizlerden bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kimler İçin Geçerlidir? - Trabzon

Hindistan Devletine seyahat edecek olan Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Yeşil (Hususi) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın Hindistan Devletine gerçekleştirecek oldukları seyahatleri öncesinde Hindistan Vize başvurusunda bulunma zorunlulukları bulunmaktadır.

Siyah(Diplomatik) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Seyahatlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirebilmektedirler.
Ülkemiz sınırları içerisinde Hindistan Devletine ait 5 adet dış temsilcilik bulunmaktadır. Bunlar ise;

Hindistan sınırları içerisinde ise Ülkemize ait olan dış temsilcilikler ise;

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? - Trabzon

Hindistan’a gerçekleştirmeyi hedeflemekte olduğunuz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapacak olduğunuz vize türünü de belirlemektedir. Ziyaret gerekçenize göre belirleyecek olduğunuz vize türünüz, edinmeniz gereken evrakların da farklılık göstermesine sebep olmaktadır. Bu nedenle ziyaret gerekçenizi doğru bir şekilde belirlemeli ve evrak listelerini doğru bir şekilde tamamlayıp başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Aşağıda sizler için başlıklar halinde listeyecek olduğumuz Hindistan Vize türleri arasından ziyaret sebebinize en uygun olan vize türüne tıklayarak toplamanız gereken evrakların listesine, nereden temin edileceğine, bu evrakların niteliklerine ve daha birçok ön bilgiye erişebileceksiniz.

Hindistan Vize Türleri;

Yukarıda sizler için ele almış olduğumuz vize türleri içerisinde Hindistan seyahatinize uygun olacak olan vize türünün hangisi olduğu hakkında bir fikir yürütemiyor ya da seyahat sebebine uygun olan vize türünün belirtilmiş olan başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer Trabzon şubemize +90 (850) 460 17 82 numaralı telefonu arayarak ulaşabilir ve uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz ya da [email protected] adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Günümüzde birçok ülkenin de kullanmakta olduğu elektronik vize başvuru sistemini Hindistan Devleti de kullanmaktadır. İçerisinde Türkiye Cumhuriyetinin var olmadığı 156 farklı ülkenin vatandaşları Elektronik Vize Başvuru sistemi sayesinde bizzat konsolosluğa gitmelerine gerek kalmadan Hindistan Vize başvurularını gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır. Vize Merkezi olarak global anlamda tüm dünya vatandaşlarına elektronik vize hizmeti sunmaktayız.

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak Hindistan Vize Başvurularınız için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu başlık altında Hindistan Vize başvurularının nasıl bir süreçten geçerek gerçekleştiğini adımlar halinde anlatacağız;

  1. Adım: Vize Merkezi Trabzon şubemize mail adresimiz üzerinden e-posta atarak ya da Trabzon ofisimizi arayarak Hindistan vizesi için tedarik etmeniz gereken belgeleri isteyiniz. Başvuru türünüze göre özel olarak hazırlanmış evrak listesi ve vize başvurusu hakkında bilgilerin bulunduğu e-posta tarafınıza iletilecektir. Genel olarak Hindistan Vizesi için gerekli evrak listesine de ayrıca buradan ulaşabilirsiniz.
  2. Adım: Vize uzmanlarımız tarafından sizlere özel olarak düzenlenmiş olacak olan mailde belirtilmiş olan evrakları eksiksiz olarak tamamlamaya büyük özen gösteriniz. Tamamlayacak olduğunuz evrakları herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi ofisine dilerseniz bizzat elden teslim edebilir ya da talep etmekte olduğumuz evrakları ofisimize kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz.
  3. Adım: Talep edilmiş olan gerekli evrakların vize uzmanlarımıza ulaşması sonrasında danışmanlarımız tarafından gerekli kontroller yapılacaktır. Trabzon şubemize göndermiş olduğunuz evraklar içerisinde hatalı ya da eksik bilgi olup olmadığı kontrol edilecek ve evraklarda var olabilecek olan eksikler ya da hatalı kısımlar sizlerle irtibata geçilerek düzeltilmesi sağlanacaktır. Evraklarda herhangi bir eksik olmaması halinde Hindistan Vize Başvuru işleminiz başlatılacaktır.
  4. Adım: Hindistan Vize Başvuru işleminizin tamamlanması sonrasında vize danışmanlarımız tarafından sizlere bildirilecek olan tarihte ve saatte ilgili Hindistan Konsolosluğundaki mülakata gitmeniz gerekmektedir. Vize uzmanlarımız bu süre zarfında sizlere eşlik edecek ve sizleri detaylı olarak bilgilendireceklerdir. Aydın, Balıkesir, Edirne, Bolu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Bursa, Çanakkale, Denizli, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerinden gerçekleşecek olan başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapılmaktadır.
  5. Adım: Hindistan Vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu Vize Merkezi Trabzon şubemizden bizzat teslim alabilirsiniz ya da talep ettiğiniz adrese kargo yolu ile gönderilmesi için talimat verebilirsiniz.

Hindistan Vize Ücretleri - Trabzon

Hindistan’a gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretinizin gerekçesine göre değişkenlik göstermekte olan vize türleri de kendi içlerinde farklı ücretlendirmelere sahiptir. Vize ücretleri ve danışmanlık ücretlerimiz ile alakalı daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi Trabzon şubemizde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza +90 (850) 460 17 82 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek danışmanlarımızdan bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanmaktadır? - Trabzon

Hindistan Vize başvurularınız normal şartlar altında 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Fakat vize başvurunuzu gerçekleştirebilmek için almanız gereken randevu tarihi Hindistan Konsolosluklarında meydana gelebilecek olan yoğunluk sebebi ile 5 ila 10 gün sonrasına verilebilmektedir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için vize başvurunuz öncesinde seyahatinize minimum 1 ay öncesinde uzmanlarımızla irtibata geçerek seyahat planlamanızı doğru bir şekilde düzenlemeniz çok daha verimli olacaktır.

Hindistan Vize Başvuru süreçleri ile alakalı detaylı bilgi almak veya kafanıza takılan soruları sormak adına Vize Merkezi Trabzon Şubemizi +90 (850) 460 17 82 numaralı telefon aracılığı ile arayabilir, [email protected] adresine e-posta atarak vize uzmanlarımıza erişebilirsiniz. Vize Merkezi Trabzon Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Hindistan Vize Merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp