Konya

Hindistan Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş geldiniz.

Hindistan Vize Merkezi Konya şubesini çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. Hindistan vizesi başvurusu yapmak için önceden randevu almanız gerekmeden vize başvurunuzu yapabilir, pasaportunuzun kapınıza kadar gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan Vizesi başvurunuzu daha pratik olarak yapabilmek amacıyla sayfada yer alan bilgileri okumanızı tavsiye ediyoruz. Hindistan vize başvurusu hakkında genel bilgiler, evrak listesi ve başvuru aşamaları ile ilgili her şeyi bu sayfada bulabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için şubemizi ziyaret etmek zorunda değilsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Konya şubemizdeki danışmanlarımız ile iletişime geçebilir ve gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için lütfen Konya şubesi çağrı merkezimizi arayınız veya [email protected] e-posta hesabımıza e-posta gönderiniz.

Vize Merkezi Konya şubesi aracılığı ile Hindistan Vizesi başvurusu aşamaları:

  1. Adım: Vize Merkezi Konya şubesinden Hindistan vizesi başvurusu yapmak için atmanız gereken ilk adım danışmanlarımızla iletişime geçerek kişisel özelliklerinize göre oluşturulmuş evrak listesini talep etmektir.
  2. Adım: E-posta tarafınıza ulaştıktan sonra dikkatle inceleyerek istenen tüm evrakları hazırlayınız.
  3. Adım: İstenilen tüm evrakları hazırladıktan sonra en kısa zamanda Vize Merkezi Konya şubesindeki danışmanlarımıza ulaştırınız. Bunun için Konya şubemizi şahsen ziyaret ederek belgeleri teslim edebilirsiniz. Ya da şubemize gitmek yerine belgelerinizi kargo veya kurye yoluyla danışmanlarımıza gönderebilirsiniz. Evraklar şubemize ulaşır ulaşmaz başvuru işlemlerinize başlanacaktır.
  4. Adım: Danışmanlarımız başvuru sürecinin son aşaması olarak Hindistan Konsolosluğu’ndan adınıza bir biyometrik randevu alacaktır. Şahsen katılım göstermeniz gereken bu randevu Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilecektir. Parmak izinizin alınacağı bu randevuda zaman zaman tarafınıza soru da sorulabilmektedir. Danışmanlarımız randevu süreci ile ilgili tüm bilgileri tarafınıza aktaracaklardır.
  5. Adım: Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ndeki mülakat Hindistan vizesi için son adımdır. Bu adımdan sonra herhangi bir problem oluşmaması durumunda vizeniz onaylanarak pasaportunuza basılacaktır. Pasaportunuzu Vize Merkezi Konya şubesinden elden teslim alabileceğiniz gibi kargo ya da kurye yoluyla adresinize teslim edilmesini de talep edebilirsiniz.

Vize Merkezi Konya şubesi çalışma saatleri

  • Pazartesi / Cuma günleri arası: 08.30 / 18.30
  • Cumartesi günü: 10.00 / 14.00

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Konya şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Eskişehir, Kastamonu, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Tunceli, Şanlıurfa, Çankırı, Kırklareli, Erzurum, Karabük, Düzce, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Ardahan, Rize, Ordu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane illerinde yaşayan ve Hindistan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Konya şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Hindistan Vizesi için gerekli evraklar

Tüm Hindistan vize türleri için web sitemizin Hindistan Vizesi ilgili bölümlerindeki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz baz alınarak danışmanlarımız tarafından oluşturulan, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının da bulunduğu bilgilendirme mailini Hindistan vizesi danışmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz.

Önemli Uyarı! Vize Merkezi Konya Şubesinde iletişime geçtiğiniz danışmanlarımızın hazırladığı e-postada yer alan evrak listesini sizden istenildiği şekilde ve tam olarak hazırlayınız. Ayrıca Hindistan Taslak Vize Formunu da doldurunuz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Hindistan Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Konya şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir.

Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Konya şubemize ulaştırmanız mümkündür. Dilerseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Konya şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz. Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca Hindistan Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Hindistan vizesi başvurunuzu seyahatinizden en fazla 3 ay önce yapabilirsiniz. Seyahatinize 3 aydan daha uzun bir süre varsa Hindistan Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyecektir. Başvuru işlemlerinize başlamadan önce Hindistan Konsolosluğu’nun yoğun olduğu ya da kapalı olduğu tarihleri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Bu gibi durumlarda vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Konu ile ilgili olarak danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Başvuru işlemleriniz gerçekleştirildikten sonra danışmanlarımız tarafından Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nden alınacak randevuya mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Konya’dan yapılan başvurularda mülakat Ankara’da gerçekleştirilmektedir. Katılmanız gereken bu mülakat, genellikle başvuru tarihinden itibaren 7 gün içinde gerçekleştirilmektedir. Danışmanlarımız tarafından bildirilen bu tarihte mutlaka Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde olmanız gerekmektedir.

Hindistan Vizesi başvurunuzda seyahat amacınız önemlidir.

Hindistan Vizesi başvurunuzu gerçekleştirmeden önce lütfen seyahat amacınızı kesin olarak belirleyiniz ve danışmanlarımıza iletiniz. E-postada yer alan ve doldurulması gereken formlarda doğru olarak belirtmeniz gereken seyahat amacınız vize başvuru türünüzü belirlediğinden ve başvurunuz tamamlandıktan sonra değiştirmeniz mümkün olmadığından oldukça önemlidir.

Sizden istenilen evrak listesini doğru olarak hazırlayınız.

Vize Merkezi Konya şubesinden yapacağınız Hindistan vizesi başvurularınız için hazırlayacağınız tüm evraklar Hindistan’a niçin seyahat edeceğinize, kişisel özelliklerinize ve başvuracağınız Hindistan Vizesine göre farklılık göstermektedir. Buradan hareketle web sitemizin Hindistan Vizesi ilgili bölümlerindeki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz baz alınarak danışmanlarımız tarafından oluşturulan, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının da bulunduğu bilgilendirme mailini Hindistan vizesi danışmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Hindistan vizesi başvurunuz ancak evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Konya Vize Merkezini çalışma saatleri içinde ziyaret ederek evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Bunun yerine evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim etmeniz ve şubemize göndermeniz de mümkündür.

Hindistan Vizesi başvurusu için özel olarak hazırlanması gereken evraklar var mı?

Tüm Hindistan vizesi başvurularında geçerli olan ve hazırlamanız gereken belgelerden biri otel ve uçak rezervasyonudur. Rezervasyon bilgileriniz online başvuru formlarında yer alacak ve Ankara Hindistan Başkonsolosluğu’nda katılacağınız biyometrik randevuya rezervasyon belgelerinizi de götürmeniz gerekecektir. Eğer başvuru esnasında henüz rezervasyon yaptırmadıysanız danışmanlarımıza bu durumu bildiriniz.

Hindistan’a ticari olarak gidecek olan kişilerden ise özel bir belge istenmektedir. Hindistan ticari vizesi alabilmeniz için Hindistan’daki bir firmadan davetiye mektubu almalı ve yine firmaya ait ithalatçı-ihracatçı kodu belgesi, kuruluş belgesi ve kayıt belgesi gibi bazı başka belgeleri de temin etmeniz istenmektedir. Bu evraklarla ilgili ayrıntılı bilgiler ve hangi koşullarda temin edebileceğiniz danışmanlarımız tarafından aktarılacaktır.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vizesi için yaptığınız başvuru Ankara Hindistan Başkonsolosluğu’nda katılacağınız biyometrik randevu ile aynı gün içinde ya da ertesi gün sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda randevu tarihinize bağlı olarak daha geç sonuçlanabilir. Başvuru evraklarınızda, biyometrik randevunuzda ve kişisel özelliklerinizde bir problem ortaya çıkmazsa vize başvurunuz konsolosluk tarafından kabul edilecek ve vizeniz pasaportunuza basılacaktır. Pasaportunuzu dilediğiniz gibi teslim alabilirsiniz. Vize Merkezi Konya şubemizden elden teslim alabileceğiniz gibi, danışmanlarımıza ileterek kargo yapılmasını ya da kuryeye verilmesini talep edebilir ve adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp