İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

Hindistan Vize Merkezi İzmir şubemizden tüm Hindistan Vizeleriniz için başvuru yapabilirsiniz.

Bu sayfadaki tüm bilgiler Vize Merkezi İzmir şubemize Hindistan vizesi başvurusunda bulunacak kişiler için son derece yararlıdır. Başvurunuzu yapmadan önce bu bölümdeki bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Daha sonrasında Vize Merkezi İzmir şubesinde bulunan vize uzmanlarımızla dilerseniz bizzat şubemize gelerek ya da iletişim kanallarımızdan birini tercih ederek iletişime geçebilirsiniz. Vize uzmanlarımız başvurunuzu alarak işlemlerinizi en kısa sürede sonuçlandıracaklardır.

Hindistan Vizesi ile ilgili tüm bilgiler, sorularınız ve başvuru için Vize Merkezi İzmir şubemizi iletişim numaralarımızdan arayabilir ya da e-posta adresimizden iletişim kurabilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir şubesinden Hindistan Vizesi başvurusu yapmak için izlemeniz gereken adımlar:

  1. Adım: Öncelikle Vize Merkezi İzmir şubesini iletişim numaralarından arayarak Hindistan vizesi başvuru evraklarını istemelisiniz. Vize türüne ve durumunuza özel oluşturulmuş evrak listesi e-mail olarak tarafınıza iletilecektir.
  2. Adım: E-maili aldıktan sonra dikkatlice incelemeniz ve sizden istenen tüm evrakları tamamlamanız gerekmektedir.
  3. Adım: Evrak listesini tamamladıktan sonra İzmir şubemize ulaştırmanız gerekmektedir. Bunun için dilerseniz şubemizi bizzat ziyaret edebilir veya evraklarınızı kargo-kurye yoluyla şubemize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız şubemize ulaştıktan sonra kontrol edilecek ve herhangi bir eksiklik olmaması durumunda Hindistan Vizesi başvuru işlemlerinize hemen başlanacaktır.
  4. Adım: Başvuru işlemlerinizin tamamlanmasından sonra yapılması gereken Hindistan Konsolosluğu’ndan mülakat için randevu almaktır. Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımız sizin için randevu alacak ve randevu tarihini size bildirecektir. İzmir'den yapılan başvurular için mülakat Ankara Hindistan Büyükelçiliği'nde yapılmaktadır. Şahsen katılmanız gereken bu mülakata girmeden önce vize uzmanımız size eşlik edecek ve konsoloslukta yapmanız gerekenlerle ilgili bilgi verecektir.
  5. Adım: Hindistan Konsolosluğu’ndaki mülakat süreci de sona erdikten sonra herhangi bir problem olmadığı sürece vizeniz onaylanacak ve pasaportunuz iade edilecektir. Pasaportunuzu teslim almak için Vize Merkezi İzmir şubemizi herhangi bir randevu almanıza gerek kalmadan ziyaret edebilirsiniz. Ya da pasaportunuzun kargo/kurye yoluyla adresinize gönderilmesini sağlayabiliriz.

Vize Merkezi İzmir şubesi çalışma saatleri

Vize Merkezi İzmir şubesi, Pazartesi’den Cumaya 08.30 ve 18.30 saatleri arasında, Cumartesi günleri ise 10.00 ve 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Hindistan Vizesi başvurularınız için İzmir şubemizi herhangi bir randevu talep etmeden, çalışma saatlerimiz içinde ziyaret edebilir ve vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Balıkesir, Burdur, Denizli, Çanakkale, Manisa, Afyon, Aydın, Isparta, Mersin, Muğla ve Uşak illerinden Hindistan Vizesi başvurusu için İzmir şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hindistan Vizesi başvurusunuz İzmir Vize Merkezinden yapacakların tamamlaması gereken belgeler:

Web sitemizde Hindistan vizesi ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm evrak listeleri yer almaktadır. Hindistan vize türlerine ve kişilerin durumuna göre değişen evrak listelerine Hindistan sayfalarından ulaşabilirsiniz. Ancak yine de size özel olarak vize uzmanlarımız tarafından oluşturulmuş evrak listelerini talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için lütfen vize uzmanlarımızdan e-posta isteyiniz.

Önemli Uyarı! Size özel evrak listesini e-posta olarak aldıktan sonra dikkatlice inceleyiniz ve lütfen tamamını tedarik ediniz. Herhangi bir eksik evrak durumunda vize uzmanlarımız tarafından aranabilir ya da e-posta alabilirsiniz. Bu durumda lütfen bu evrakları da tamamlayınız. Hindistan Konsolosluğu tarafından belirlenmiş ve vize uzmanlarımız tarafından size iletilmiş diğer tüm şartları da yerine getirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz kabul edilmeyebilir. Ayrıca Hindistan Konsolosluğu görevlileri, mülakat esnasında evraklarınızı kontrol ettiğinde bir eksiklikle karşılaşırsa veya eksiklik olmasa bile ek evrak talebinde bulunursa, bu evrakları da mutlaka size verilen süre içinde tamamlamanız şarttır. Bu tip durumlarda vize uzmanlarımızı bilgilendirmeyi unutmayınız.

Hindistan Vizesine, Vize Merkezi İzmir şubesi aracılığı ile seyahat tarihinizden 3 ay önce başvurabilirsiniz. Lütfen başvurunuzu yaparken Hindistan Konsolosluğu’nun kapalı olduğu tarihleri öğreniniz. Yoğun olarak vize başvurusunun yapıldığı veya konsolosluğun kapalı olduğu tarihlerde mülakat randevunuz normalde olduğundan daha geç tarihlere verilebilir. Seyahatinizin tehlikede kalmaması için bu tip durumlara dikkat etmenizi öneriyoruz.

Evraklarınız ve formlarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra gerekli başvuru adımları tamamlanarak Hindistan Konsolosluğu’ndan adınıza mülakat randevusu alınacaktır. Genellikle başvuru tarihinden itibaren 7 gün içinde mülakat yapılmaktadır. Tam tarih vize uzmanlarımız tarafından size iletilecektir. Bu tarihi not alarak tam gün ve saatinde Ankara Hindistan Konsolosluğu’nda bulunmanız gerekmektedir.

Hindistan Vizesi için başvurunuzu yaparken seyahat amacınızı doğru olarak belirtmeyi unutmayınız.

Vize Merkezi İzmir şubesi vize uzmanları tarafından size gönderilen e-postada yer alan Hindistan Bilgi Formunu yanıtlarken, lütfen seyahat amacınızı doğru olarak belirtiniz. Yapılacak başvuruda vize türüne göre değişen evrak listeleri mevcut olduğundan seyahat amacınız son derece önem teşkil etmektedir. Seyahat amacınızı başvurunuz tamamlandıktan sonra değiştirmeniz mümkün olmamaktadır.

Hindistan Vizesi başvuru evraklarını tamamladığınızdan emin olun.

Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımızın tarafınıza ilettiği e-postada yer alan evrak listesini lütfen dikkatli olarak tamamlayınız. Size özel olarak oluşturulmuş bu listedeki evrakları hiçbir eksik bırakmadan vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuz yapılamayacak ve seyahatiniz tehlikeye girebilecektir. Temin etmeniz gereken evraklarla birlikte e-postada bulabileceğiniz Hindistan Bilgi Formunu da lütfen eksiksiz bir şekilde cevaplayarak vize uzmanlarımıza iletiniz. Başvurunuz sırasında baz alınacak formlardan biri de bu formdur. Evraklar veya formlarla ilgili bir sorun yaşar ya da aklınıza takılan herhangi bir şey olursa, vize uzmanlarımız her zaman yardımcı olmak için yanınızda olacaklardır.

Farklı Hindistan Vizeleri için farklı evraklar istenebilmektedir.

Öncelikle tüm Hindistan vizeleri için otel ve uçak rezervasyonu yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Başvuru formlarına rezervasyon bilgileriniz girileceği gibi Hindistan Konsolosluğu’ndaki mülakat esnasında da rezervasyonla ilgili tüm belgelerinizin yanınızda olması gerekmektedir. Eğer başvururken henüz rezervasyon yapmadıysanız, vize uzmanlarımızı lütfen bilgilendiriniz.

Ticari olarak Hindistan’a gitmek istiyorsanız, Hindistan ticari vizesi başvurusu sırasında ibraz etmeniz gereken başka bazı belgeler de olacaktır. Hindistan Konsolosluğu, sizi ticari olarak Hindistan’a davet eden ve bir davetiye mektubu yazan firmanın ticaret odası kayıt belgesi, kuruluş belgesi ve ithalatçı-ihracatçı kodu belgesi gibi bazı belgelerin sunulmasını da zorunlu tutmaktadır. Bu tip belgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi vize uzmanlarımız tarafından mutlaka size aktarılacaktır.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vizeniz genellikle Hindistan Konsolosluğu’ndaki mülakata girdiğiniz gün çıkmaktadır. Bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilir. Vizeniz çıktıktan sonra, Vize Merkezi İzmir şubesi tarafından aranarak gerekli bilgi tarafınıza iletilecektir. Pasaportunuzu ister Vize Merkezi İzmir şubemizi ziyaret ederek elden alabilir, isterseniz de belirteceğiniz bir adrese kargo ya da kurye yoluyla gönderilmesi talimatını verebilirsiniz.

Hindistan Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp