Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz.

Hindistan Vize Merkezi Gaziantep şubesini mesai saatleri içinde her zaman ziyaret edebilirsiniz. Herhangi bir randevuya gerek olmadan vize başvurunuzu yapabilir, pasaportunuzun kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan vizesi için başvuru yapmak isteyen kişilerin, Vize Merkezi Gaziantep şubesinden başvuru yapmadan önce bu sayfayı dikkatli bir şekilde okumalarını tavsiye ediyoruz. Bu durum başvurunuzda size kolaylık sağlayacaktır. Daha sonra ister şahsen Gaziantep şubemizi ziyaret ederek isterseniz de Vize Merkezi Gaziantep şubesi çağrı merkezini arayarak ya da e-posta adresimize göndereceğiniz bir e-posta ile Hindistan vizesi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hindistan Vizesi başvurularınızda takip etmenizi tavsiye ettiğimiz adımlar:

  1. Adım: Hindistan vizesi başvurusu yapabilmeniz için hazırlamanız gereken bazı belgeler vardır. Öncelikle bu belgeleri öğrenmek için vize uzmanlarımızdan bir e-posta talep etmeniz gerekmektedir.
  2. Adım: E-posta tarafınıza ulaştıktan sonra dikkatle inceleyerek istenen belgeleri eksik bırakmadan hazırlayınız.
  3. Adım: Belgelerin tamamını hazırladıysanız, vakit kaybetmeden Vize Merkezi Gaziantep şubesine ulaştırınız. Bunun için dilerseniz Gaziantep şubemizi şahsen ziyaret ederek belgeleri teslim edebilirsiniz. Böyle bir imkânınızın bulunmadığı durumlarda belgeleri kargo veya kurye yoluyla şubemize gönderebilirsiniz. Evraklar şubemize ulaşır ulaşmaz başvuru işlemlerinize başlanacaktır.
  4. Adım: Vize uzmanlarımız başvuru sürecinin son aşaması olarak Hindistan Konsolosluğu’ndan adınıza bir mülakat randevusu alacaktır. Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilecek olan mülakata bizzat katılım göstermeniz gerekmektedir. Tarihi tarafınıza bildirilecek olan mülakat için lütfen tam gün ve saatinde Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde bulununuz. Mülakat öncesi vize uzmanımız yanınızda olarak süreçle ilgili bilgileri size aktaracaktır.
  5. Adım: Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ndeki mülakat Hindistan vizesi için son adımdır. Bu adımdan sonra herhangi bir problem oluşmaması durumunda vizeniz onaylanarak pasaportunuza basılacaktır. Bu aşamada da pasaportunuzu bizzat Vize Merkezi Gaziantep şubesinden teslim alabileceğiniz gibi kargo veya kurye yoluyla adresinize teslim edilmesini de sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep şubesi çalışma saatleri

  • Pazartesi/Cuma günleri: 08.30/18.30
  • Cumartesi günü: 10.00/14.00

Vize Merkezi Gaziantep şubesini çalışma saatleri içinde her zaman ziyaret edebilirsiniz. Randevu almanıza gerek yoktur. Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye şehirlerinde ikamet etmekte olan kişiler tüm Hindistan Vizesi başvurularıı Gaziantep şubemizden gerçekleştirebilirler.

Hindistan Vizesi başvurusu yapmak için hangi belgeleri hazırlamak gerekir?

Tüm Hindistan vize türleri için hazırlamanız gereken evrakları web sitemizin Hindistan başlıkları altında bulabilirsiniz. Ancak bizi tavsiyemiz, vize uzmanlarımızdan durumunuza göre oluşturulmuş özel evrak listesi e-postasını talep etmenizdir.

Önemli Uyarı! Hazırlamanız gereken belgelerin yer aldığı e-postayı aldıktan sonra dikkatlice inceleyiniz. Lütfen her belgeyi sizden istenildiği şekliyle hazırlayınız. Tüm belgelerin doğru olması ve eksik kalmaması vizenizin onaylanması için gereklidir. Eksik ya da yanlış belge olması durumunda vize uzmanlarımız sizden bunları tamamlamanızı talep edeceklerdir. Bu tip eksiklikler de tamamlandıktan sonra başvuru işlemlerinize başlanacaktır. Ayrıca Hindistan Konsolosluğu ek belge talebinde bulunabilir. Böyle bir durum yaşanırsa lütfen öncelikle vize uzmanlarımızı haberdar ederek belgeyi temin edip konsolosluğa ulaştırınız.

Hindistan Vizesi için başvuru işlemlerine seyahatinizden 3 ay önce başlayabilirsiniz. Daha erken başvurular kabul edilmemektedir. Başvurunuzu yaparken Hindistan Konsolosluğu’nun kapalı olduğu tarihleri hesaba katmanızı tavsiye ederiz. Çünkü böyle durumlarda vizenizin çıkışı gecikebilir ve seyahat tarihiniz bu tarihlerle çakışıyorsa seyahatiniz tehlikeye girebilir. Konu ile ilgili vize uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ndeki mülakata bizzat katılmanız gerekmektedir. Gaziantep’ten yapılan başvurularda mülakat Ankara’da yapılmaktadır. Bu mülakatın tarihi genellikle başvurudan itibaren 7 gün içinde bir tarih olmaktadır. Vize uzmanlarımız tarafından size kesin olarak bildirilecek bu tarihte mutlaka Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde olmalısınız.

Hindistan Vizesi için başvurularda seyahat amacı son derece önemlidir.

Hindistan Vizesi başvurunuzu gerçekleştirmeden önce lütfen seyahat amacınızı doğru olarak belirleyiniz ve vize uzmanlarımıza aktarınız. E-postada sizin tarafınızdan doldurulması gereken formlarda da doğru olarak belirtmeniz gereken seyahat amacınız başvuru türünü belirlediğinden ve mülakat aşamasında değiştirmeniz mümkün olmadığından son derece önemlidir.

Sizden istenilen evrak listesini doğru bir şekilde hazırlayınız.

Vize uzmanlarımız tarafından iletilen e-postada istenen tüm belgeleri hazırlamalısınız. Daha sonra bu belgeleri Vize Merkezi Gaziantep şubesine ulaştırmanız gerekecektir. Belgeleriniz ulaştıktan sonra başvurunuz tamamlanabilecektir. E-postada bulunan belgelerin yanında Hindistan Bilgi Formu da tam olarak cevaplayıp hazırlayınız. Bu aşamada tüm sorularınız için vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Hindistan Vizesi türleri için özel evraklar isteniyor mu?

Hangi türde başvuru yaptığınızın önemi olmadan tüm Hindistan vizelerinde geçerli olan belgelerden biri otel ve uçak rezervasyonudur. Öncelikle rezervasyon bilgilerinizi dolduracağınız formlarda belirtmeniz gerekir. Daha sonra rezervasyon belgelerinizi mülakat randevunuzda yanınızda bulundurmalısınız. Otel ve uçak rezervasyonunuz yoksa bu durumunu vize uzmanlarımıza bildiriniz.

Ticari Hindistan vizesi için ise özel bir belge istenmektedir. Ticari olarak Hindistan’a gidebilmeniz için Hindistan’daki bir firmadan almanız gereken davetiyenin yanında yine firmaya ait ithalatçı-ihracatçı kodu belgesi, kuruluş belgesi ve kayıt belgesi gibi ek belgeleri de hazırlamanız gerekmektedir. Söz konusu belgeler ve nasıl temin edeceğinizle ilgili ayrıntılı bilgi vize uzmanlarımızca tarafınıza aktarılacaktır.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vizesi için yaptığınız başvuru Ankara Hindistan Başkonsolosluğu’nda katılacağınız mülakat ile aynı gün içinde sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda gecikmeler yaşanabilir. Başvuru evraklarınızda, mülakatta ve kişisel durumunuzda bir problem ortaya çıkmazsa vizeniz onaylanacak ve pasaportunuza basılacaktır. Pasaportunuzu dilediğiniz gibi teslim alabilirsiniz. Vize Merkezi Gaziantep şubemize şahsen uğrayarak teslim alabileceğiniz gibi vereceğiniz bir talimatla adresinize teslim kargo veya kurye kanalıyla gönderilmesini de sağlayabilirsiniz.

Hindistan Vize Merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp