Hindistan Vize işlemleri

Hindistan Vize işlemleri

Hindistan Vize işlemleri sayfamıza hoş geldiniz. 

Vize Merkezi Hindistan vize departmanı, Hindistan vizesi başvuruları veya 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatleriniz için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Hindistan Vizesine Başvurmalı mıdır?

Hindistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili vatandaşlarımız 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır. Hindistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Hindistan Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. 

Hindistan Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Hindistan Turistik Vizesi, Hindistan Konferans Vizesi, Hindistan Araştırmacı Vizesi, Hindistan Gazeteci Vizesi, Hindistan Tedavi Amaçlı Vize, Hindistan Refakatçi Vizesi, Hindistan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar tek girişli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Hindistan ticari vizesi talebinde bulunan kişi ilk defa gidiyorsa 6 ay çok girişli, ikinci veya daha fazla sayıda seyahatlerinde 12 ay süreli çok girişli vize alabilir.

Hindistan vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun! 

Hindistan Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hindistan vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Hindistan sayfamızda yer alan "Vize İşlemleri" bölümünde seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Hindistan Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hindistan Konsolosluğu'nun verdiği randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, Hindistan seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 2 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. Yabancı uyrukluların yaptığı Hindistan vizesi başvuruları en az 4 iş günü içinde, Türk vatandaşlarının başvuruları ise 1 iş gününde sonuçlanmaktadır. 

Vize Merkezi Temsilcileri Hindistan Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Vize Merkezi Hindistan vize işlemlerinde, vize başvuru sürecinin dikkatle planlanmasını ve takibini yapar. Vize başvuru sahiplerinin zaman kazanmasını sağlayarak başvuru evraklarınızın yolculuk planınız ve tercih ettiğiniz vize kategorisiyle uyumunu göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu sorun yaşamadan sonuçlandırmanıza yardımcı olur. Hindistan vize işlemleri için gerekli evrakların istenilen şekilde hazırlanması ve gerektiğinde otel ve uçak bileti rezervasyonlarının yapılması işlemlerini gerçekleştirir. Hindistan vizesi almak için sadece evraklarınızı bize göndermeniz yeterlidir. Tüm işlemlerinizi vize uzmanlarımız sonuçlandırıp vizenizi size ulaştıracaklardır.

Hindistan Vize Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

Hindistan Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Biyometri veri sistemine, ‘Parmak izi’ bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.  Vize Merkezi Hindistan Vize Temsilcileri, Hindistan vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

Hindistan Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 • Hindistan vize başvuru işlemleri için başvuru sahibinin dijital parmak izi vermesi gerekmektedir. Bir vize prosedürü olan dijital parmak izi verme sürecinde temsilcilerimiz sizlere asistanlık edecektir.
 • Hindistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Hindistan Konsolosluğu'nun inisiyatifi altındadır. Vize Merkezi  yapacağınız ziyaretler için vize başvurularınızı sizin adınıza yapıp işlemlerinizin takibini danışmanlık hizmetiyle birlikte gerçekleştirmektedir. 
 • Hindistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
 • Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova , Manisa , Muğla , Aydın , Bolu illerinden başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapılmaktadır.
 • Türk vatandaşlarının Hindistan’a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bu yüzden Hindistan’ın kendinizin bağlı olduğunuz bölgedeki yurt dışı temsilciliğine vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.
 • Hindistan Vize işlemleri başvurusuyla ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan vizesi ofisleri

Hindistan ile ilgili sizden gelen sorular

46 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hindistan Vizesi Covid-19
  C.B., 30 Oca 2021, 23:24

  Merhaba, Hindistan’a seyahat etmek istiyorum. Fakat henüz hiçbir yerde Hindistan vizesi Covid-19 sebebi ile başvuruların kabul edildiğine dair bilgiye rastlamadım. Ne zaman başvuru yapabiliriz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021
  T.V., 12 Oca 2021, 14:37

  Merhabalar, Ortağımla birlikte Hindistan ticari vizesi almak istiyoruz? Hindistan vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için değişiklikler oldu mu? Birçok kişiden Hindistan vizesinin Konsolosluğa mail atarak işlemlerin başladığı söylendi. Birçok kişiden bu bilgiyi almamıza rağmen sizin gibi bu konunun uzmanı olan firmalardan teyit etme ihtiyacı hissettim. Çünkü çok fazla bilgi trafiği var gerçek olup olmadığını öğrenmek istiyoruz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vizesi Nasıl Alınır 2021
  H.V., 12 Oca 2021, 13:24

  Merhabalar, Hindistan vizesi nasıl alınır 2021 yılı yazında yıllık iznimi alıp Hindistan’a gitmeyi planlıyorum. Hindistan vizesi başvurusunda dikkat etmem gereken nelerdir? Sizin şirketiniz bu konuda danışmanlık hizmeti veriyor mu? Covid 19 salgını nedeni ile Hindistan Konsolosluğu başvuru almıyor mu? Vizemi nasıl alabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vize Randevusu 2021
  R.V.D., 12 Oca 2021, 09:44

  Merhabalar, Hindistan vize randevusu 2021 yılında aldığımız yer değişti mi? Daha önce Konsolosluğa randevu almak için Hindistan başvuru formu dolduruyor ekrandan randevuyu alıyorduk. Şimdi Konsolosluğu mu aramamız gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vize Başvurusu 2021
  K.K., 11 Oca 2021, 15:54

  Merhabalar, Hindistan vize başvurusu 2021 yılında yapılabilecek mi? Hindistan Konsolosluğu kapalı mı? Başvuruları ne zaman almaya başlayacaklar? Eşimle birlikte yıllık iznimizde, Mayıs ayında gitmeyi düşünüyoruz. İşlemler başladığında ne kadar süre içinde vizemizi alabiliriz? Bu konuda siz yardımcı olabiliyor musunuz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vize 2021
  H.L., 08 Oca 2021, 10:59

  Merhabalar, Hindistan vize 2021 yılı içinde başvuru almaya başlayacak mı? Geçen yıl Hindistan’a turistik gezi planlamıştık Covid 19 salgını olunca kaldı. Bu yıl Hindistan Konsolosluğu vize işlemlerini yapmaya başlar mı? Kız arkadaşımla birlikte gideceğiz. İkimizde özel bir firmada çalışıyoruz. Hindistan vize işlemlerini başlattığında başvuru yapmak istiyoruz. Bu konuda bize yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vizesi 2021
  H.H., 07 Oca 2021, 16:51

  Merhabalar, Hindistan vizesi 2021 yılında başvuru yapmak istiyorum. Özellikle turistik yerleri ve farklı ibadet mekânlarını görmek istiyorum. 10 yıldır aynı firmada çalışıyorum, turistik vize almak için hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Vize işlemlerini benim adıma siz yapabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Türkmen Vatandaşları İçin Hindistan vizesi
  T. S., 23 May 2020, 13:29

  Merhaba, Türkiye’de ikameti olan Türkmen vatandaşları için Hindistan vizesi alabilir miyiz? Nasıl bir yol izlememiz gerekir? Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vize Başvurusu
  B. L., 18 May 2020, 16:43

  Merhaba, Hindistan vize başvurusu işlemleri için genel bilgi almak istiyorum. Türk vatandaşlarının başvuru işlemleri nasıl yapılır? Teşekkürler

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Aile ve Arkadaş Vizesi
  A. G., 18 May 2020, 16:06

  Merhaba, oğlum Hindistan’da doktora öğrencisi, 6 aydır Hindistan’da yaşıyor. Ben emekliyim ve 2 haftalığına oğlumu ziyaret etmek istiyorum. Hindistan aile ve arkadaş vizesi nasıl alınır? Hangi evraklar gereklidir? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vizesi Nereden Alınır
  M. A., 17 May 2020, 13:49

  Merhaba, Hindistan vizesi nereden alınır? Türk vatandaşları nasıl başvuru yapabilirler? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Vize Randevu
  B. L., 11 May 2020, 14:19

  Merhaba, Hindistan turistik vize başvurusu yapmayı düşünüyorum. Hindistan vize randevu alma gibi bir işlem var mı? Randevusuz vize başvurusu yapamaz mıyım? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şoförler İçin Hindistan Vizesi
  M. K., 05 May 2020, 22:11

  Merhaba, ben tırcıyım. Şoförler için Hindistan vizesi alabilir miyim? Hindistan’da transit şoför vizesi var mı? Çalışma durumu nasıl olur?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan TIN Numarası
  B. K., 05 May 2020, 21:37

  Merhaba, Hindistan TIN numarası hakkında bilgi verebilir misiniz? Bu numara hangi işlem için gereklidir?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan CIN Numarası
  A. L., 05 May 2020, 21:25

  Merhaba, Hindistan CIN numarası nedir? Hangi vize için alınacak ve nereden bulabilirim? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Lübnan Vatandaşları İçin Hindistan Vizesi
  F. S., 29 Nis 2020, 22:11

  Merhaba, Lübnan vatandaşları için Hindistan vizesi başvurusu yaparsak neler lazım? Hangi evrakları hazırlamak gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Katar Vatandaşları İçin Hindistan Vizesi
  A. H., 29 Nis 2020, 21:56

  Merhaba, Katar vatandaşları için Hindistan vizesi ücreti ne kadardır? Hangi belgeleri hazırlayıp sizin yanınıza gelirsek başvuru yapabiliriz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Dubai Vatandaşları İçin Hindistan Vizesi
  S. K, 29 Nis 2020, 21:36

  Merhaba, Dubai vatandaşları için Hindistan vizesi alabilir miyiz? Vize işlemlerini siz yapabiliyor musunuz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Arkadaş Ziyareti Vizesi
  H. Y., 28 Nis 2020, 17:15

  Merhaba, arkadaşım Hindistan’da öğrenci. Hindistan'daki arkadaşımı ziyaret etmek için ne yapmak lazım? Nasıl Hindistan arkadaş ziyareti vizesi alabilirim? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Aile Ziyareti Vizesi
  Z. K., 28 Nis 2020, 16:48

  Merhaba, oğlum Hindistan'da yaşıyor. 2 ay sonra 2 haftalığına yanına gitmek istiyorum. Onu ziyaret etmek için Hindistan aile ziyareti vizesi başvurusu mu yapmam lazım? İşlemleri nasıl yapacağız? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hindistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp