Bursa

Telefon

+90 (224) 322 21 32

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Hindistan Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Hindistan vizesi ile ilgili tüm başvurularınızı Hindistan Vize Merkezi Bursa şubesinden yapabilirsiniz.

Hindistan vizesi başvuru işlemlerinize başlamadan önce vize başvurusunu Bursa’dan yapacak kişilere özel hazırlanan bu sayfayı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Başvurunuzda size son derece yararı olacak bu sayfayı okuduktan sonra Vize Merkezi Bursa şubemizi ziyaret ederek, herhangi bir randevu almanıza gerek kalmadan Hindistan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız lütfen iletişim numaralarımızdan ya da e-posta adresimizden başvuru yapmanız mümkündür. Vize uzmanlarımız gerekli adımları tarafınıza bildirerek başvurunuzu en kısa sürede tamamlayacaktır.

Hindistan vizesi başvurunuzu Vize Merkezi Bursa şubesi ile yapmak istiyorsanız Bursa şubesi çağrı merkezini arayabilir ya da e-posta adresinden ulaşarak başvuru süreciyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa şubesi aracılığı ile Hindistan Vizesi için başvuru yapacakların uygulaması gereken adımlar:

  1. Adım: Başvuru sürecinin ilk adımı olarak Hindistan vizesi başvurusu için gerekli tüm evrakları toplamalısınız. Bunun için lütfen vize uzmanlarımızdan evrak listesinin olduğu e-postayı talep ediniz. Vize uzmanlarımız en kısa sürede size özel evrak listesini e-posta olarak göndereceklerdir.
  2. Adım: E-postayı alır almaz gereken tüm evrakları en kısa sürede tamamlamaya çalışınız. Bu süreçte herhangi bir konuda emin olamazsanız vize uzmanlarımıza danışabilir ve belgelerle ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
  3. Adım: E-postada vize uzmanlarımızca belirlenen özel evrak listesini tedarik ettikten sonra bu evrakları Vize Merkezi Bursa şubesine iletmelisiniz. Bunun için Bursa şubemizi bizzat ziyaret edebilir, evrakları kargo veya kurye yoluyla şubemize gönderebilirsiniz. Lütfen her aşamada vize uzmanlarımızı bilgilendiriniz. Evraklarınız ulaşır ulaşmaz vize uzmanlarımızca kontrol edilecek ve Hindistan vizesi başvuru işlemlerinize başlanacaktır.
  4. Adım: Vize uzmanlarımız tarafından tüm başvuru işlemleriniz tamamlanacak ve son olarak Hindistan Konsolosluğu’ndan adınıza randevu alınacaktır. Söz konusu randevu mülakat içindir. Bu mülakata Hindistan İstanbul Konsolosluğu’nda gireceğinizi unutmamalısınız. Bizzat katılmanız gereken mülakatın tarihi tarafınıza iletilecektir. Ayrıca mülakata girmeden önce konsoloslukta görevli vize uzmanımız yanınızda olacak ve süreçle ilgili bilmeniz gerekenleri size aktaracaktır.
  5. Adım: Konsolosluktaki mülakatınız bittikten sonra, başvuru süreci sona ermiş olacak ve herhangi bir problem olmaması durumunda vizeniz pasaportunuza basılarak geri verilecektir. Pasaportunuzu dilerseniz Vize Merkezi Bursa şubemizi ziyaret ederek elden teslim alabilirsiniz. Ya da şubemize gelmenize gerek kalmadan bir talimat vererek pasaportunuzun dilediğiniz adrese kargo ya da kurye yoluyla gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için vize uzmanlarımız sizinle iletişime geçtiğinde talimat verebilirsiniz.

Vize Merkezi Bursa şubesi çalışma saatleri

Vize Merkezi Bursa şubesi, Pazartesi’den Cuma’ya 08.30-18.30 saatleri, Cumartesi 10.00-14.00 saatleri arası çalışmaktadır. Bu saatler arasında şubemizi ziyaret edebilir ve Hindistan Vizesi hakkında vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bunun için herhangi bir randevu almanız gerekmeyecektir. İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet eden kişiler Hindistan Vizesi başvurularını Bursa şubemizden gerçekleştirebilirler.

Hindistan Vizesi başvurusu için hangi belgeler gerekiyor?

Hindistan vizesi başvurularınız için gereken belgelere web sitemizin Hindistan bölümünden ulaşabilmeniz mümkündür. Bu listelerden yararlanarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz, vize uzmanlarımızda görüşerek kişisel durumunuzu aktardıktan sonra özel hazırlanmış evrak listesinin olduğu e-postayı talep etmeniz yönündedir. Bu durumda kişiselleştirilmiş evrakların bulunduğu liste, e-posta olarak tarafınıza aktarılacaktır.

Önemli uyarı! Özel evrak listesinin bulunduğu e-postayı aldıktan sonra tedarik etmeye başlamadan önce lütfen inceleyiniz ve aklınıza takılan tüm soruları vize uzmanlarımıza sorunuz. Bu evrakların doğru olarak temin edilmesi gerekmektedir. Bunun için lütfen dikkatli olunuz. Yanlış veya eksik evrak olması durumunda vize uzmanlarımız tarafından bu evraklar yeniden ve doğru şekilde talep edilecektir. Ayrıca başvuru işlemlerinize başlanabilmesi için Hindistan Konsolosluğu tarafından belirtilen diğer şartları da yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bu şartlarda Hindistan başvuru işlemlerinize başlanacak ve her aşamasında vize uzmanlarımız eşliğinde yapılan başvurunuz tamamlanabilecektir. Bunun yanında mülakat esnasında Hindistan Konsolosluğu’nun başka bazı evraklar talep etmesi de söz konusu olabilir. Böyle bir durum olduğunda vize uzmanlarımızı da bilgilendirerek bu evrakları verilen süre içinde tamamlayıp konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir.

Hindistan Vizesi için Vize Merkezi Bursa şubesinden başvuru yapabileceğiniz en erken tarih seyahatinizden 3 ay öncesi olarak belirlenmiştir. Başvurunuzdan önce seyahat tarihinizle Hindistan Konsolosluğu’nun resmi tatilleri çakışıyor mu ya da seyahatiniz yoğun olarak vize başvurusu yapılan bir döneme denk geliyor mu kontrol etmenizde fayda olacaktır. Bu gibi dönemlerde vizenizin çıkışı uzayabilir, bu durum da seyahatinizi tehlikeye atabilir. Emin olmadığınız durumlarda vize uzmanlarımız yardımcı olacaklardır.

Hindistan vizesi başvuru belgelerini doğru olarak tamamladıktan sonra vize uzmanlarımız tarafından başvurunuz yapılacak ve son olarak İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’ndan adınıza mülakat randevusu alınacaktır. Bursa’dan yapılan Hindistan vizesi başvurularının mülakatları İstanbul’da yapılmaktadır. Mülakat tarihiniz vize uzmanlarımızca tarafınıza bildirilecektir. Tahmini olarak başvurulan tarihten itibaren 7 gün içinde gerçekleşmektedir. Size bildirilen gün ve saatte bizzat Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda bulunmalı ve evraklarınızla birlikte mülakata girmelisiniz.

Hindistan Vizesi başvurusunda seyahat amacı önem teşkil etmektedir.

Hindistan vizesine hangi amaçla başvurduğunuzu lütfen doğru olarak belirleyerek vize uzmanlarımıza iletiniz ve ayrıca seyahat amacınızı formlarda da doğru olarak yazınız. Vize uzmanlarımız başvurunuzu yaparken bu seyahat amacına bağlı kalarak yapacak ve evrak listeleri de bu seyahat amacına göre belirlenecektir. Seyahat amacınızı başvurunuzu yaptıktan sonra mülakat aşamasına geldiğinizde değiştiremezsiniz.

Size özel evrak listesini doğru olarak hazırladığınızdan emin olunuz.

Hindistan vizesi başvurunuz için Vize Merkezi Bursa şubesinde vize uzmanlarımızca tarafınıza iletilen evrak listesini tam olarak hazırladıktan sonra en kısa zamanda vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklarınız tamamlanmadığı sürece başvuru süreciniz bitmeyecektir. Bu nedenle hem evrakları hem de e-postada yer alan Hindistan Bilgi Formunda istenen bilgileri yanıtlayarak en kısa sürede Vize Merkezi Bursa şubemize ulaştırınız. Vize uzmanlarımız tarafından başvurunuzun yapılabilmesi için bu belgelerin hepsine ihtiyaç olmaktadır. Evrak hazırlama sürecinde her zaman vize uzmanlarımıza danışabileceğinizi unutmayınız.

Hindistan Vizesi Başvurusu için değişiklik gösteren evraklar var mıdır?

Hangi türde Hindistan vizesine başvurduğunuza bakılmadan hazırlamanız gereken evraklardan biri otel ve uçak rezervasyonudur. Öncelikle rezervasyon bilgileriniz başvuru formalarına yazılacak, daha sonrasında rezervasyon belgeleriniz mülakat esnasında konsolosluğa ibraz edilecektir. Eğer otel veya uçak rezervasyonu yapmamışsanız, vize uzmanlarımıza bu durumu bildirmeyi unutmayınız.

Hindistan’a iş amaçlı veya ticari olarak gidecek kişilerin tüm belgelerin yanı sıra temin etmesi gereken bazı özel belgeler de vardır. Bunlar, sizi Hindistan’a davet eden firmanın ithalatçı-ihracatçı kodu belgesi, kuruluş belgesi ve kayıt belgesidir. Lütfen bu belgelerle ilgili ayrıntılı bilgiyi vize uzmanlarımızdan aldıktan sonra Hindistan’da kontak halinde olduğunuz firmadan söz konusu belgeleri temin ediniz.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vizesi başvurunuzun son aşaması olan mülakat aşaması da bittikten sonra aynı gün içinde vize sonucunuz belirlenmektedir. Bazı durumlarda gecikmelerin yaşanması mümkündür. Aksi bir durum olmadığı sürece vizeniz onaylanacak ve pasaportunuz iade edilecektir. Bu durumda pasaportunuzu nasıl teslim alacağınıza dair Vize Merkezi Bursa şubesi ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Şubemizi bizzat ziyaret ederek pasaportunuzu elden teslim alabileceğiniz gibi kargo ya da kurye yoluyla belirttiğiniz bir adrese gönderimini sağlamanızda mümkündür.

Hindistan Vize Merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp