İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

Hindistan vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler, Vize Merkezi İstanbul şubemizdeki vize uzmanlarımıza danışarak Hindistan Vizesi başvurularını pratik bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Lütfen bu sayfada yer alan bilgileri dikkatlice okuyunuz. Sitemizde yer alan adres, telefon ve e-posta bilgilerimizden Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Hindistan vize uzmanlarımız başvurunuzu derhal dikkate alacak ve gerekli evrakları tamamlamanızın akabinde Hindistan vizesi başvurunuzu tamamlayacaklardır.

Detaylı bilgi için lütfen iletişim numaralarımızdan vize uzmanlarımıza ulaşınız veya [email protected] e-posta hesabımıza vize talebinizi bildiren bir e-posta gönderiniz.

Vize Merkezi İstanbul şubesinden Hindistan vizesi başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  1. Adım: Vize Merkezi İstanbul şubesini arayarak Hindistan vizesi için tedarik etmeniz gereken belgeleri e-posta olarak isteyiniz. Başvuru türünüze göre ve size özel hazırlanmış evrak listesi ve vize başvurusu hakkında bilgilerin bulunduğu e-posta tarafınıza iletilecektir.
  2. Adım: E-postada belirtilen evrakları eksiksiz olarak tamamlayınız.
  3. Adım: Tamamladığınız evrakları isterseniz herhangi bir randevuya gerek olmadan ofisimize uğrayıp elden teslim edebilir, isterseniz de kargo veya kurye yoluyla iletebilirsiniz. Evraklarınız ulaşır ulaşmaz Hindistan vizesi işlemlerinize başlanacaktır.
  4. Adım: Başvurunuz tamamlandıktan sonra vize uzmanlarımız tarafından size bildirilen tarihte ve saatte Hindistan Konsolosluğu’ndaki mülakata gidiniz. Burada size vize uzmanımız eşlik edecek ve süreçle ilgili bilgi verecektir.
  5. Adım: Vizeniz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu Vize Merkezi İstanbul şubemizden bizzat alabilir veya adresinize kargo ile gönderilmesi için talimat verebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul şubesi çalışma saatleri

  • Pazartesi - Cuma arası: 08.30 / 18.30
  • Cumartesi: 10.00 / 14.00

Hindistan vizesine İstanbul’dan başvurmak isteyen kişiler, İstanbul Vize Merkezini çalışma saatleri içinde herhangi bir randevuya ihtiyaç duymadan ziyaret edebilirler. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Adapazarı, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale veya Yalova'da yaşayan ve Hindistan vizesi almak isteyen herkes İstanbul şubemizden başvuru yapabilir.

Hindistan Vizesi İstanbul başvurusu için istenen evraklar nelerdir?

İstanbul’dan Hindistan vizesi için başvuru yapmak için gereken evrakları web sitemizdeki Hindistan sayfalarında bulabilirsiniz. Ancak yine de en güncel ve durumunuza özel hazırlanmış evrak listesi için vize uzmanlarımızdan e-posta talep etmenizi tavsiye ediyoruz.

Önemli! Hindistan vize başvurusu yaptığınızda başvurunuzun olumlu sonuçlanması için Hindistan Konsolosluğu’nun başvuru şartlarını tam olarak yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Eksik evrakla başvuru yapmanız durumunda başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilecektir. Vize Merkezi İstanbul şubesi vize uzmanlarımız eksik evrak olması durumunda size ulaşarak yeni evrak talebinde bulunabilirler.

Bu nedenle vize uzmanlarımızla paylaştığınız telefon numarası ve e-posta adresi gibi bilgileriniz her zaman ulaşılabilir ve güncel olmalıdır. Ayrıca Hindistan Konsolosluğu’nda mülakata girdiğinizde, konsolosluk temsilcileri de ek evrak talebinde bulunabilir ve tamamlamanız için size süre verebilir. Böyle bir durumda mutlaka süresi içinde istenen belgeyi temin ederek konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Hindistan vizesine seyahat tarihinizden en fazla 3 ay önce başvurabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul şubesi danışmanlığında başvuru yapmadan önce başvuru tarihinizin Hindistan Konsolosluğu’nun kapalı olduğu tarihlere veya yoğun olarak vize başvurusu yapılan bir döneme denk gelip gelmediğini hesaba katarak ayarlamanızı tavsiye ederiz.

Başvuru işlemleriniz Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımız tarafından tamamlandıktan sonra Hindistan Konsolosluğu’ndan mülakat randevusu alınacaktır. Mülakat randevuları genellikle başvuru işlemlerinin tamamlanmasından itibaren 7 gün içinde gerçekleşmektedir.

Hindistan vizesi başvurunuzun seyahat amacınıza uygun olması gerekmektedir.

Vize Merkezi İstanbul şubesine Hindistan vizesi başvurusunda bulunmadan önce neden Hindistan’a seyahat etmek istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Doldurulmuş olan formda belirtilen seyahat amacınız, evraklarınızla birlikte Hindistan Konsolosluğu’na mülakata gittiğinizde değiştirilemeyecektir. Turistik veya ticari olarak Hindistan’a seyahat ettiğinizde başvuru evrakları farklılık göstereceğinden herhangi bir sorun yaşanmaması için seyahat amacınızı önceden belirlemeniz önemlidir.

Hindistan Vizesine başvuru için gerekli evrakları tam olarak teslim edin.

Hindistan Vizesi başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için vize uzmanlarımız tarafından gönderilen e-postada yer alan bütün belgeleri doğru bir şekilde temin ediniz. Ayrıca e-postada yer alan “Hindistan Bilgi Formu”nu da indirerek, formdaki tüm soruları cevaplayınız. Bu form baz alınarak başvurunuz yapılacaktır. Aksi takdirde vize uzmanlarımız tarafından sizin adınıza doldurulacak formlarda oluşacak küçük bir yanlışlık nedeniyle bile başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Evraklar konusunda aklınıza takılan her şey için vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Turistik ve Ticari Hindistan Vizesi için istenen özel evraklar:

Vize Merkezi İstanbul şubesi aracılığı ile turistik Hindistan vizesi alabilmeniz için, diğer başvuru evraklarının yanında mutlaka bir otel ve uçak rezervasyonuna da ihtiyacınız vardır. Hindistan Konsolosluğu rezervasyon belgelerini de görmek istemektedir. Eğer rezervasyonunuz yoksa lütfen vize uzmanlarımızı bilgilendiriniz.

Ticari olarak Hindistan’a seyahat etmek isteyen kişiler ise ek olarak otel ve uçak rezervasyonunun yanı sıra, davetiye mektubu aldıkları Hindistan firmasına ait kuruluş belgesi, ithalatçı/ihracatçı kodu belgesi ve ticaret odası kayıt belgesi gibi bazı belgeleri de sunmak zorundadırlar. Bu belgeler ile ilgili ayrıntılı bilgi size vize uzmanlarımız tarafından aktarılacaktır.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

İstanbul’dan yapacağınız Hindistan vize başvurunuz, Hindistan Konsolosluğu’nda mülakata girdiğiniz gün veya ertesi gün sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu dilerseniz Vize Merkezi İstanbul şubemizi bizzat ziyaret ederek elden teslim alabilir ya da belirteceğiniz bir adrese kargo veya kurye yoluyla gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan vize merkezi istanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp