Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Hindistan Vizesi için Ankara’dan başvuru yapacak olan herkes, Vize Merkezi Ankara şubemiz aracılığı ile son derece hızlı ve pratik olarak başvuru yapabilirler.

Bu sayfadaki bilgiler Ankara’dan Hindistan vizesi başvurusu yapacak kişiler için hazırlanmıştır. Bu nedenle başvurunuzu yapmadan önce bu kısımdaki bilgileri dikkatle okuyunuz. Daha sonra Vize Merkezi Ankara şubemizdeki vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz Ankara şubemizi bizzat ziyaret ederek ya da gelmenize gerek kalmadan telefon/e-posta yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Vize uzmanlarımız başvurunuzu en kısa zamanda tamamlayacaklardır.

Ayrıntılı bilgi için Vize Merkezi Ankara şubesi çağrı merkezini arayabilir ya da [email protected] e-posta adresinden vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan Vizesi başvurularını Ankara şubemizden yapacakların takip etmesi gereken adımlar:

  1. Adım: Hindistan Vizesine başvuru için gereken belgeleri, Vize Merkezi Ankara şubesi çağrı merkezini arayarak talep ediniz. Başvurmak istediğiniz Hindistan Vizesi türüne ve sizin kişisel durumunuza göre hazırlanmış evrak listesinin bulunduğu e-posta, en kısa zamanda e-posta adresinize yönlendirilecektir.
  2. Adım: E-postayı aldıktan sonra size özel evrak listesini inceleyerek tümünü doğru olarak tedarik ediniz.
  3. Adım: Evrak listesini tam olarak tedarik ettikten sonra dilerseniz Vize Merkezi Ankara şubemizi ziyaret edebilir ve evraklarınızı elden teslim edebilirsiniz. Bunun yanında evraklarınızın kargo/kurye yoluyla Ankara şubemize gönderimini sağlamanız da mümkündür. Evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz vize işlemleriniz için gerekli adımlar atılacaktır.
  4. Adım: Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra Hindistan Konsolosluğu’ndan mülakat için randevu alınacaktır. Tarafınıza günü ve saati bildirilecek olan bu mülakata mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Mülakata girmeden önce vize uzmanımız yanınızda olacak ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.
  5. Adım: Hindistan Konsolosluğu tarafından vizenizle ilgili karar verildikten sonra, pasaportunuzu Ankara şubemize gelerek elden teslim alabilirsiniz. Gelmek istemediğiniz durumlarda dilediğiniz bir adrese kargo/kurye yoluyla gönderiminin yapılması da mümkündür.

Vize Merkezi Ankara şubesi çalışma saatleri

Hindistan vizesine Ankara’dan başvurmak isteyen kişiler, Ankara Vize Merkezini mesai saatleri içinde diledikleri zaman ziyaret edebilirler. Ziyaret etmeden önce randevu almanıza gerek yoktur. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce gibi illerden birinde yaşıyorsanız Hindistan Vizesi için Ankara şubemizden başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi çalışma saatleri:

Pazartesi & Cuma arasında: 08.30 / 18.30

Cumartesi: 10.00 / 14.00

Vize Merkezi Ankara şubesinden Hindistan Vizesi başvurusu yapmak için hangi belgelere ihtiyaç vardır?

Hindistan Vizesi için başvuru yapmak istiyorsanız, ihtiyaç duyulan belgelere sitemizdeki Hindistan bölümü ve alt başlıklarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca başvuru yapmak istediğiniz vize türü ve durumunuza özel hazırlanmış evrak listesine ulaşmak için vize uzmanlarımızdan e-posta talep etmeniz de mümkündür.

Lütfen Dikkat! Hindistan vizesi başvurunuzun onaylanması ve herhangi bir sorun yaşamadan vizenizin çıkması için Hindistan Konsolosluğu tarafından belirtilen tüm şartları yerine getirmeniz ve tüm evrakları doğru olarak temin etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz konsolosluk tarafından kabul edilmeyecektir. Bu nedenle eğer vize uzmanlarımız size ulaşarak eksik evraklarınızı tamamlamanızı isterlerse lütfen bu evrakları geciktirmeden tamamlayınız. Ayrıca başvuru evraklarınızda belirttiğiniz iletişim numaranız ve e-posta adresiniz mutlaka erişilebilir durumda olmalıdır. Hindistan Konsolosluğu da sizden ek evrak talebinde bulunabilir. Bu talebi mutlaka karşılamanız ve verilen süre içinde istenen tüm evrakları konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir.

Hindistan vizesi için başvurularınızı seyahatinizden en çok 3 ay önce yapabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken seyahat tarihinize, Hindistan Konsolosluğu’nun tatilde olduğu tarihlere ve vize başvurularının yoğun olduğu tarihlere dikkat etmelisiniz. Böyle durumlarda vizenizin çıkış süresi uzayabilir. Bu nedenle seyahatinizin tehlikeye girmemesi için başvurunuz ve seyahatiniz arasında uygun bir zaman olmasına özen gösteriniz.

Evraklarınız eksiksiz olarak vize uzmanlarımıza ulaştığında başvuru işlemleriniz bekletmeden tamamlanacak ve Hindistan Konsolosluğu’ndan mülakat randevusu alınacaktır. Bu mülakat genellikle başvurunuz tamamlandıktan sonra en fazla 7 gün içinde gerçekleşmektedir. Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımız tarafından size bildirilecek olan bu tarihi not alınız.

Hindistan Vizesi başvurunuzu yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Hindistan Vizesi başvurularınızda seyahat amacı çok önemlidir. Vize Merkezi Ankara şubesine başvuruda bulunmadan önce Hindistan’ı hangi amaçla ziyaret edeceğinizi belirleyerek Hindistan Bilgi Formu’nda bunu belirtmeniz gerekmektedir. Turistik veya ticari Hindistan vizesi için başvuru belgeleri farklılık göstermektedir. Bütün evraklarınız seyahat amacınıza göre belirlenecek ve seyahat amacınızı Hindistan Konsolosluğu’ndaki mülakat sırasında değiştiremeyeceksiniz.

Sizden istenen evrakları tam ve istenildiği şekilde tamamlayın.

Hindistan Vizesi ile ilgili bilgilerin ve size özel evrak listesinin yer aldığı e-postayı lütfen dikkatle inceleyiniz. Burada yer alan belgeleri tam ve istenildiği şekliyle tamamlamanız vize başvurunuzun kabul edilmesi için önem arz etmektedir. Bunun yanında e-postada bulabileceğiniz Hindistan Bilgi Formu’nda bulunan tüm soruları yanıtlayınız. Bu formdaki bilgiler başvurunuz esnasında kullanılacaktır. Bu nedenle doğru olarak doldurmanız, vize uzmanlarımızın başvurunuzu yaparken herhangi bir sorun yaşamaması için son derece önemlidir. Evraklar veya formlarla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımıza her zaman ulaşabilirsiniz.

Hindistan Turistik Vizesi veya Hindistan Ticari Vizesi için özel olarak istenen evraklar var mıdır?

Hangi türde olduğuna bakılmaksızın, tüm Hindistan Vizesi başvurularınızda mutlaka bir otel ve uçak rezervasyonu yapmış olmanız gerekmektedir. Rezervasyon evraklarınız Hindistan Konsolosluğu’ndaki mülakat sırasında yanınızda olmalıdır. Rezervasyonunuzun bulunmadığı durumlarda lütfen vize uzmanlarımızla bu bilgiyi paylaşınız.

Hindistan ticari vizesi için başvuru yaparsanız ayrıca istenen bazı belgeler mevcuttur. Ticari olarak Hindistan’ı ziyaret edebilmek için davetiye mektubu aldığınız firmanın, kuruluş belgesi, ticaret odası kayıt belgesi gibi bazı belgelerini de temin etmeniz gerekmektedir. Bu belgeler başvuru evraklarınızda yer almak zorundadır. Sizi Hindistan’a davet eden firmanın türüne bağlı olarak değişkenlik gösterebilen söz konusu evraklar konusunda Hindistan vize uzmanlarımıza her zaman danışabilirsiniz.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan Vizeniz, Hindistan Konsolosluğu’nda mülakata girdikten sonra ya aynı gün içinde ya da ertesi gün çıkmaktadır. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu bizzat Vize Merkezi Ankara şubemizi ziyaret ederek teslim alabilirsiniz. Şubemize gelemediğiniz durumlarda belirteceğiniz bir adrese gönderilmesi için talimat verebilir, pasaportunuzun kargo veya kuryeyle adresinize kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp