Antalya

Telefon

+90 (242) 255 51 80

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

Hindistan Vize Merkezi Antalya şubesinden bütün Hindistan vizesi başvurularınızı yapabilir ve vizeniz çıktığında pasaportunuzu adresinize teslim alabilirsiniz.

Bu sayfa Hindistan Vizesi için başvuru yapmak isteyen ve işlemlerini Vize Merkezi Antalya şubesinden yürütecek olan kişiler için hazırlanmıştır. Başvurunuzu yapmadan önce bu sayfayı okumanız yararınıza olacaktır. Daha sonra Vize Merkezi Antalya şubemizi randevu almanıza gerek kalmadan ziyaret edebilir ve vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmeden de vize başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için lütfen web sitemizde bulabileceğiniz çağrı merkezimizden veya [email protected] e-posta adresinden vize uzmanlarımızla görüşünüz. Vize Merkezi Antalya şubemizdeki vize uzmanlarımız size gerekli adımları söyleyecek ve vize başvurunuzu alacaklardır.

Hindistan Vizesi başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirmeniz için izlemeniz gereken adımlar:

  1. Adım: Başvurunuzun yapılabilmesi için ilk yapmanız gereken şey sizden istenen evrakların hepsini hazırlamanızdır. Bunun için öncelikle vize uzmanlarımızdan size özel evrak listesinin yer aldığı e-maili talep etmeniz gerekmektedir. Vize uzmanlarımız talebinizin ardından kısa bir süre içinde söz konusu e-maili size yönlendireceklerdir.
  2. Adım: E-maili aldıktan sonra evrakları hazırlama sürecine vakit kaybetmeden başlamalısınız. Bu süreç içinde aklınıza takılan herhangi bir şey için vize uzmanlarımıza danışmaktan çekinmeyiniz.
  3. Adım: Evrakları hazırlama sürecini tamamladığınızdan eminseniz, bu evrakları Vize Merkezi Antalya şubesindeki vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Bunun için de birkaç farklı yolu tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Antalya şubemizi bizzat ziyaret edebilir ve evrakları elden teslim edebilir ya da kurye ya da kargo yoluyla şubemize göndermeyi tercih edebilirsiniz. Evraklar Antalya şubemize ulaştıktan sonra vize uzmanlarımızca kontrol edilecek ve bir eksiklik ya da yanlışlık olmaması durumunda başvuru işlemlerinize derhal başlanacaktır.
  4. Adım: Vize Merkezi Antalya şubesindeki vize uzmanlarımız tüm başvuru sürecini sonuçlandırdıktan sonra son olarak Hindistan Konsolosluğu’ndan adınıza randevu alacaktır. Bu randevu mülakata girmeniz içindir. Mülakatınızın Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde yapılacağınız unutmayınız. Bizzat katılım göstermeniz gereken bu mülakatın gün ve saati tarafınıza bildirilecektir. Ayrıca mülakata girmeden önce büyükelçilikte bir vize uzmanımız size eşlik edecek ve süreçle ilgili her şeyi tarafınıza aktaracaktır.
  5. Adım: Konsolosluktaki mülakatınız da bittikten sonra Hindistan vizesi için tüm başvuru süreciniz sona ermiş olacaktır. Herhangi bir problem yaşanmaması durumunda vizeniz onaylanacak ve pasaportunuzun içine basılmış olarak verilecektir. Pasaportunuzu dilerseniz Vize Merkezi Antalya şubemizden bizzat teslim alabileceğiniz gibi kargo ya da kurye yoluyla tarafınıza gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya şubesi çalışma saatleri

Vize Merkezi Antalya şubesi, Pazartesi ve Cuma günleri arasında 08.30-18.30 saatleri, Cumartesi günü ise 10.00-14.00 saatleri içinde çalışmaktadır. Çalışma saatleri içinde her zaman randevu almanıza gerek duymadan Antalya şubemizi ziyaret edebilir ve tüm vize başvurularınızla ilgili vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bitlis, Afyon, Isparta, Aydın, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Konya’da ikamet eden ve vize başvurusu yapmak isteyen herkes Antalya Vize Merkezinden başvuru yapabilirler.

Hindistan Vizesi için gereken belgeler

Web sitemizin Hindistan bölümünde, tüm Hindistan vizeleri için hazırlamanız gereken belgeleri bulabilirsiniz. Her zaman ilgili sayfadaki belgeleri rehber alarak hazırlık yapabilmeniz mümkündür ancak yine de durumunuza özel olarak oluşturulmuş evrak listesi için vize uzmanlarımızdan mail tale etmenizi tavsiye ediyoruz. Alacağınız maildeki evrak listesi size özel ve tam olarak hazırlanmış bir liste olacaktır.

Bu kısma dikkat ediniz! Size özel olarak hazırlanmış evrak listesini aldıktan sonra hazırlamaya başlamadan önce iyice inceleyerek gerekirse her aşamada vize uzmanlarımızdan yardım alınız. Evraklarınızı doğru şekilde hazırlamanız vizenizin olumlu sonuçlanması açısından son derece önemlidir. Eksik ya d doğru olmayan evrak ibraz etmeniz durumunda vize uzmanlarımız size ulaşarak bu evrakları düzeltmenizi isteyeceklerdir. Ancak evraklarınız tamamen doğru olarak vize uzmanlarımıza ulaştığı takdirde başvuru işlemlerinize başlanabilmektedir.

Bunun yanında Hindistan Konsolosluğu da her zaman ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Böyle bir durumda öncelikle vize uzmanlarımızı durumdan haberdar etmeniz ve istenen tüm evrakları eğer bir süre verilmişse bu süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Hindistan Vizesine seyahatinizden en fazla 3 ay önce başvurmanıza izin verilmektedir. Başvurmadan önce seyahat tarihinizin herhangi bir resmi tatile denk gelip gelmediğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Hindistan Konsolosluğu’nun kapalı olduğu resmi tatillerin tarihini lütfen öğreniniz. Ayrıca yılın yoğun olarak vize başvurusu yapılan dönemlerinde yoğunluktan dolayı vizenizin çıkış süresi uzayabilir. Bu nedenle başvuru tarihini ona göre ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu gibi durumlarda vize uzmanlarımızın tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Hindistan Vizesi için gerekli başvuru belgelerini istenildiği şekilde tamamladıktan sonra vize uzmanlarımız gerek tüm başvuru işlemlerini yapacaklardır. Bu aşamadan sonra yapılacak son şey Ankara Hindistan Başkonsolosluğu’ndan sizin adınıza bir mülakat randevusu almaktır. Bu mülakat, genellikle başvuru yaptığınız tarihten itibaren 7 gün içinde bir gün olarak belirlenmektedir. Antalya’dan yapılan tüm Hindistan vizesi başvurularının mülakatları Ankara’da yapılmaktadır. Bunun için Ankara’da yapılacak mülakatın tarihi vize uzmanlarımız tarafından size aktarılacak ve sizin de tam gün ve saatinde Ankara Hindistan Başkonsolosluğu’nda bulunmanız gerekecektir.

Seyahat amacınızı önceden belirleyerek vize uzmanlarımızla paylaşmalısınız.

Hindistan’a yapacağınız seyahatinizin amacı, başvuru yöntemlerini etkileyeceğinden son derece önemlidir. Lütfen seyahat amacınızı doğru olarak belirleyip vize uzmanlarımıza aktarın ve formlarda doğru şekilde belirtin. Size özel olarak hazırlanacak evrak listesi bu amaca göre şekillendirilecek ve tüm başvurunuz buna göre yapılacaktır. Mülakat aşamasında seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmamaktadır.

İstenen evrak listesini tamamladığınızdan emin olunuz.

Tarafınıza mail olarak iletilen evrak listesini lütfen tamamıyla tedarik ediniz. Evraklarınız Vize Merkezi Antalya şubesine ulaşmadan başvuru işlemleriniz tamamlanamayacağı için evrak listesini tamamladıktan sonra vakit kaybetmeden vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekecektir. Bu nedenle hem listede yer alan evrakları hem de Hindistan Bilgi Formunu cevaplayarak vize uzmanlarımıza iletiniz. Evraklarınızı hazırlama sürecinizde aklınıza takılan tüm sorular için vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Değişik Hindistan Vizesi çeşitleri için değişik evraklar hazırlanması gerekir mi?

Öncelikle tüm Hindistan vizeleri için hazırlamanız gereken önemli evraklardan biri uçak ve otel rezervasyonudur. Rezervasyon bilgilerinizi formlara gireceğiniz gibi, belgelerinizi de mülakat randevusuna gittiğinizde yanınızda götüreceksiniz. Eğer otel-uçak rezervasyonunuz yoksa vize uzmanlarımıza durumu bildirerek yardım isteyiniz.

Hindistan’a ticari amaçlı gidecekler içinse tüm evraklara ek olarak başka bazı evrakların da sağlanması gerekmektedir. Hindistan’a ticari amaçlı olarak sizi davet eden firma, göndereceği davetiyenin yanı sıra, ithalatçı-ihracatçı kodu belgesi, kuruluş belgesi ve kayıt belgesi gibi belgeleri de davetiyeye eklemiş olmalıdır. Bu belgelerle ilgili en doğru bilgiler vize uzmanlarımız tarafından size aktarılacaktır.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vizeniz, Ankara Hindistan Başkonsolosluğu’ndaki mülakata katılmanızın ardından aynı gün içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Nadiren gecikmelerin yaşandığı durumlar oluşabilmektedir. Herhangi bir problem olmadığında vizeniz onaylanarak pasaportunuza basılacak ve pasaportunuz iade edilecektir. Pasaportunuzu nasıl teslim alacağınız tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Dilerseniz Vize Merkezi Antalya şubemizi ziyaret edebilir, ya da kargo-kurye yoluyla adresinize gönderilmesi talimatı verebilirsiniz.

Hindistan Vize Merkezi Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp