Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 12 75

Hindistan Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Hindistan Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Hindistan Vize sayfasına hoş geldiniz.

Düzenlemesini yapmış olduğumuz sayfamızın devamında Hindistan Vize başvuru süreçlerine, başvuru için gerekli olacak olan evraklara ve bu evrakların nereden temin edileceğine, vize ücretlerine ve daha birçok ön bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz. 

Hindistan Vize Çanakkale Şubesi olarak Çanakkale merkez başta olmak üzere çevre ilçelerimiz olan Gökçeada, Biga, Ezine, Ayvacık, Eceabat, Çan, Lapseki, Gelibolu, Bayramiç, Bozcaada, Yenice ve çevre iller de dahil olmak üzere Tüm Türkiye'den  gerçekleştirecek olduğunuz Hindistan Vize Başvurularınız için profesyonel ve çözüm odaklı danışmanlık ve vize hizmeti sunmaktayız.

Çanakkale Hindistan Vize Merkezi olarak sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanmak, Hindistan Vize Başvuruları ile alakalı detaylı bilgi almak ve kafanıza takılmış olabilecek sorulara çözüm bulabilmek için bizlere 0850 241 12 75 numaralı telefon aracılığı ile ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kimler İçin Geçerlidir? - Çanakkale

Ülkemizden Hindistan Devletine seyahat edecek olan vatandaşlarımız sahip oldukları pasaportun türüne göre vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içerisinde Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi olan vatandaşlarının vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Seyahatlerini vizeden muaf olarak gerçekleştirebilmektedirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Yeşil (Hususi) Pasaport ve Gri (Hizmet) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise Hindistan Devletine gerçekleştirecek oldukları seyahatleri öncesinde Hindistan Vize başvurusunda bulunma zorunlulukları bulunmaktadır.

Hindistan’a gerçekleştirilecek olan vize başvuruları Hindistan dış temsilcilikleri tarafından kabul edilmekte ve değerlendirilmektedir. Aşağıda listelenmiş olan konsolosluk sayfalarına tıklayarak konsoloslukların çalışma saatleri hakkında bilgi alabilir ve iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.

Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde herhangi bir diplomatik yetkileri bulunmamaktadır.

Hindistan Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Hindistan’a gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Seyahat sebebine göre belirlenecek olan vize türü, toplamanız gereken evrakların değişiklik göstermesine sebep olmaktadır. Bu sebeple seyahat gerekçelerinin spesifik olarak belirlenmesi ve bu doğrultuda başvuru yapılması büyük önem arz etmektedir.

Aşağıda sizler için başlıklar halinde listeyecek olduğumuz Hindistan Vize türleri arasından ziyaret sebebinize en uygun olan vize türüne tıklayarak toplamanız gereken evrakların listesine, nereden temin edileceğine, bu evrakların niteliklerine ve daha birçok ön bilgiye erişebileceksiniz.

Hindistan Vize Türleri;

Uzmanlarımız tarafından seyahat gerekçelerine göre düzenlenmiş olan vize türleri içerisinde Hindistan seyahatinize uygun olacak olan vize türünün hangisi olduğu hakkında bir fikir yürütemiyor ya da seyahat sebebine uygun olan vize türünün belirtilmiş olan başlıklar içerisinde yer almadığını düşünüyorsanız eğer Çanakkale Hindistan Vize Merkezi şubemize 0850 241 12 75 numaralı telefonu arayarak ulaşabilir ve uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz ya da [email protected] adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri

Çanakkale Hindistan Vize Merkezi şubesi olarak Hindistan Vize Başvurularınız için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Uzmanlarımız çözüm odaklı ve profesyonel bir şekilde sizleri hiç bir zahmete sokmadan vize başvurularınız için çalışmalarını aşağıdaki adımları izleyerek tamamlayacaktır.

  1. Adım: Çanakkale Hindistan Vize Merkezi şubesinde sizler için hizmet vermekte olan uzmanlarımıza irtibat adreslerimiz aracılığı ile ulaşarak Hindistan vize başvurusu için tedarik etmeniz gereken belgeleri e-posta olarak isteyiniz. Gerçekleştirilecek olan başvuru türüne göre özel olarak hazırlanmış evrak listesi ve vize başvurusu hakkında bilgilerin bulunduğu e-posta tarafınıza iletilecektir. 
  2. Adım: Vize danışmanlarımız tarafından sizlere özel olarak düzenlenmiş olacak olan mailde belirtilmiş olan evrakları eksiksiz olarak tamamlamaya büyük özen gösteriniz. Tamamlayacak olduğunuz evrakları herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi ofisine dilerseniz bizzat elden teslim edebilir ya da talep etmekte olduğumuz evrakları ofisimize kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz.
  3. Adım: Talep edilecek olan gerekli evrakların vize uzmanlarımıza ulaşması sonrasında danışmanlarımız tarafından gerekli kontroller yapılacaktır. Hindistan Vize Çanakkale şubemize göndermiş olduğunuz evraklar içerisinde hatalı ya da eksik bilgi olup olmadığı kontrol edilecek ve evraklarda var olabilecek olan eksikler ya da hatalı kısımlar sizlerle irtibata geçilerek düzeltilmesi sağlanacaktır. Evraklarda herhangi bir eksik olmaması halinde Hindistan Vize Başvuru işleminiz başlatılacaktır.
  4. Adım: Hindistan Vize Başvuruları için bizzat konsoloslukta bulunmalı ve biometrik veri sunumunuzu gerçekleştirmelisiniz. Danışmanlarımız sizlerin ve konsolosluğun uygunluk durumuna göre en yakın tarih için randevu alacak ve sizleri bu konu hakkında bilgilendireceklerdir. Gerçekleşecek olan biometrik sunum ve başvuru evraklarının teslimi esnasında vize uzmanlarımız sizlere eşlik edeceklerdir. Edirne, Aydın, Balıkesir, Bolu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Bursa, Çanakkale, Denizli, Muğla, Tekirdağ, Yalova, Sakarya illerinden gerçekleşecek olan başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. 
  5. Adım: Konsolosluk tarafından değerlendirilmesi biten başvurunuzun takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve sizler adına teslim alınacaktır. Teslim alınmış olan pasaportunuzu dilerseniz Çanakkale Hindistan Vize Merkezi şubemizden bizzat teslim alabilirsiniz ya da talep ettiğiniz adrese kargo yolu ile gönderilmesi için talimat verebilirsiniz.

Hindistan Vize Ücretleri - Çanakkale

Hindistan’a gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesine göre farklılık göstermekte olan vize çeşitleri de kendi içlerinde farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Vize türüne göre belirlenmiş olan Hindistan Vize başvuru ücreti hakkında ayrıntılı bilgi almak için Çanakkale Hindistan Vize Merkezi şubemizde hizmet vermekte olan vize danışmanlarımıza 0850 241 12 75 numaralı telefon aracılığı ile ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanmaktadır? - Çanakkale

Konsolosluklarda değerlendirilen Hindistan Vize başvuruları ortalama olarak 1 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda meydana gelebilecek yoğunluklar sebebi ile ileri tarihli alınabilecek olan randevuları göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu seyahat tarihinden minimum 1 ay öncesinde uzmanlarımızla irtibata geçerek seyahat planlamanızı doğru bir şekilde düzenlemeniz çok daha verimli olacaktır.

Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için hazırlamış olduğumuz Hindistan Vize sayfasını incelediniz. Sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti hakkında detaylı bilgi alabilmek ve vize başvuru süreçleri ile alakalı detaylı bilgi almak için Çanakkale Hindistan Vize Merkezi şubemizi irtibat adresleri aracılığı ile arayabilir ve bizlerden bilgi alabilirsiniz.

Çanakkale Hindistan Vize Merkezi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Hindistan Vize Merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp