Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 92

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş Geldiniz.

Bu sayfada okuyacağınız bilgiler, Hindistan Vize Merkezi Adana şubesinden vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için özel olarak hazırlanmıştır. Hindistan vize başvurusu hakkında genel bilgiler, evrak listesi ve başvuru aşamaları ile ilgili her şeyi bu sayfada bulabilirsiniz. Vize Merkezi Adana şubesini çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz ancak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için şubemizi her zaman ziyaret etmek zorunda değilsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Adana şubemizdeki danışmanlarımız ile iletişime geçebilir ve gerekli şartları öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için lütfen Adana şubesi çağrı merkezimizi arayınız veya [email protected] e-posta hesabımıza e-posta gönderiniz.

Hindistan Vizesi başvurularınızda takip etmeniz gereken 5 adım:

  1. Adım: Vize Merkezi Adana şubemizdeki danışmanlarımızdan evrak listesi e-postasını isteyin.
  2. Adım: E-postada yer alan tüm evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Evraklarınızı Vize Merkezi Adana şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ndeki biyometrik randevunuza şahsen katılın ve parmak izi ile biyometrik fotoğrafınızın alınmasını sağlayın.
  5. Adım: Vize başvurunuz sonuçlanınca pasaportunuzu dilediğiniz şekilde teslim alın.

Vize Merkezi Adana Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi günü ve Cuma günü arası: 08.30’dan 18.30’a kadar

Cumartesi günü: 08.30’dan 14.00’e kadar

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Adana şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Kayseri, Mersin, Siirt, Kastamonu, Bilecik, Kütahya, Şanlıurfa, Kilis, Osmaniye, Diyarbakır, Niğde, Tokat, illerinde oturan ve Hindistan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Adana şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Hindistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Hindistan vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, web sitemizin Hindistan sayfalarında yer alan evrak listelerinden faydalanabilirler. Ancak bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra danışmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının bulunduğu bilgilendirme e-postasını talep etmenizdir.

Dikkat! Vize Merkezi Adana Şubesinde iletişime geçtiğiniz danışmanlarımızın hazırladığı e-postada yer alan evrak listesini sizden istenildiği şekilde ve tam olarak hazırlayınız. Ayrıca Hindistan Taslak Vize Formunu da doldurunuz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Hindistan Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Adana şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz.

Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca Hindistan Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.

Hindistan Vizesi için yapacağınız başvurunun tarihi iyi ayarlanmış olmalıdır.

Hindistan vizesi başvurunuzu seyahatinizden en fazla 3 ay önce yapabilirsiniz. Seyahatinize 3 aydan daha uzun bir süre varsa Hindistan Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyecektir. Başvuru işlemlerinize başlamadan önce Hindistan Konsolosluğu’nun yoğun olduğu ya da kapalı olduğu tarihleri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Sezonlara bağlı olarak yoğun vize başvurusu yapılan dönemlerde ya da resmi tatillerde konsolosluk çalışmayacaktır. Bu gibi durumlarda vize başvurunuzun sonuçlanma süresi uzayabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir. Konu ile ilgili olarak danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Doğru seyahat amacıyla doğru Hindistan vizesine başvurulmalıdır.

Hindistan’a neden seyahat etmek istediğiniz yapılacak olan vize başvurusu açısından son derece önemlidir. E-postada yer alan ve doldurulması gereken formlarda doğru olarak belirtmeniz gereken seyahat amacınız vize başvuru türünüzü belirlediğinden ve başvurunuz tamamlandıktan sonra değiştirmeniz mümkün olmadığından oldukça önemlidir.

Evrak listenizi en kısa zamanda tamamlayıp danışmanlarımıza ulaştırınız.

Vize Merkezi Adana şubesinden yapacağınız Hindistan vizesi başvurularınız için hazırlayacağınız tüm evraklar Hindistan’a neden seyahat edeceğinize, kişisel özelliklerinize ve başvuracağınız Hindistan Vizesine göre farklılık göstermektedir. Buradan hareketle web sitemizin Hindistan Vizesi ilgili bölümlerindeki evrak listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz baz alınarak danışmanlarımız tarafından oluşturulan, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının da bulunduğu bilgilendirme mailini Hindistan vizesi danışmanlarımızdan talep etmenizi tavsiye ediyoruz.

Hindistan vizesi başvurunuz ancak evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Adana Vize Merkezini çalışma saatleri içinde ziyaret ederek evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Bunun yerine evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim etmeniz ve şubemize göndermeniz de mümkündür.

Seyahat tarihinizi danışmanlarımıza aktarınız.

Tüm başvurularınız bu tarih üzerinden gerçekleştirilecektir. Konsolosluk da vize başvurunuzu uygun bulursa bu tarihi baz alarak vizenizi onaylayacak ve vizenizin başlangıç tarihi olarak belirleyecektir. Yani formlara doldurduğunuz ve danışmanlarımıza belirttiğiniz bu tarih, vizenizin başlangıç tarihi olarak kabul edilecek ve ancak bu tarihten itibaren Hindistan’a giriş yapabileceksiniz.

Hindistan vizesi için otel ve uçak rezervasyonu gerekli midir?

Hindistan vizesi için başvurunuzu yapmadan önce otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu işlemlerinizi yapmış olmanız gerekmektedir. Bu rezervasyonlarınızı satın almanıza gerek olmadan ön rezervasyon şeklinde yapmanızı tavsiye ediyoruz. Hindistan Konsolosluğu bu tip rezervasyonları kabul etmektedir. Bu şekilde vize başvurunuz konsolosluk tarafından reddedilirse rezervasyonlarınız konusunda olumsuzluk yaşamazsınız. Vize başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz karar vermeye yetkili tek makam Hindistan Konsolosluğu olduğu için, vize başvurunuz reddedilirse ve satın alınmış rezervasyonlarınız mevcutsa Vize Merkezi konuyla ilgili herhangi bir şekilde sorumlu olmayacaktır.

Hindistan’a ticari olarak gidecek olan kişilerden ise özel bir belge istenmektedir. Hindistan ticari vizesi alabilmeniz için Hindistan’daki bir firmadan davetiye mektubu almalı ve yine firmaya ait ithalatçı - ihracatçı kodu belgesi, kuruluş belgesi ve kayıt belgesi gibi bazı başka belgeleri de temin etmeniz istenmektedir. Bu evraklarla ilgili ayrıntılı bilgiler ve hangi koşullarda temin edebileceğiniz danışmanlarımız tarafından aktarılacaktır.

Biyometrik veri randevusu var mıdır?

Başvuru işlemleriniz gerçekleştirildikten sonra danışmanlarımız tarafından Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nden alınacak randevuya mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Adana’dan yapılan başvurularda mülakat Ankara’da gerçekleştirilmektedir. Katılmanız gereken bu mülakat, genellikle başvuru tarihinden itibaren 7 gün içinde gerçekleştirilmektedir. Danışmanlarımız tarafından bildirilen bu tarihte mutlaka Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde olmanız gerekmektedir.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vizesi için yaptığınız başvuru Ankara Hindistan Başkonsolosluğu’nda katılacağınız biyometrik randevu ile aynı gün içinde ya da ertesi gün sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda randevu tarihinize bağlı olarak daha geç sonuçlanabilir. Başvuru evraklarınızda, biyometrik randevunuzda ve kişisel özelliklerinizde bir problem ortaya çıkmazsa vize başvurunuz konsolosluk tarafından kabul edilecek ve vizeniz pasaportunuza basılacaktır. Pasaportunuzu dilediğiniz gibi teslim alabilirsiniz. Vize Merkezi Adana şubemizden elden teslim alabileceğiniz gibi, danışmanlarımıza ileterek kargo yapılmasını ya da kuryeye verilmesini talep edebilir ve adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp