Konferans Vizesi

Konferans Vizesi

Uluslararası bir konferans için Hindistan’ı ziyaret etmek isteyenlerin Hindistan Konferans Vizesi alması gerekmektedir. Yalnızca belirli konularda Hindistan hükümeti, bakanlıkları, kamu teşebbüsleri veya Birleşmiş Milletler gibi resmi kuruluşların düzenlediği konferans / seminer / çalıştay gibi organizasyonlara davetli olan kişiler Hindistan Konferans Vizesi alabilirler. Konferans / seminer / workshop (atölye) Hindistan'daki özel şirketler tarafından organize ediliyor ise kısa süreli Hindistan Ticari Vize için başvurmalısınız. Başvurunuzun onaylanması halinde vizeniz üç aylık tek girişli olarak verilecektir. Hindistan Konferans Vizesi için başvurunuzun onaylanması halinde de vizeniz üç aylık ve tek girişli olarak verilecek ve başlangıç tarihi Hindistan’a giriş yaptığınız tarih değil, vizenizde yer alan veriliş tarihi olarak kabul edilecektir.

Hindistan Konferans Vizesine katılacağınız etkinliğin başlangıç tarihinden en fazla 2 ay önce başvurabilirsiniz. Vizenizin onaylanması yaklaşık 15 gün sürmektedir.

Hindistan Konferans Vizesi kimler için uygundur?

 • Hindistan'ı ziyaret etme amacı yalnızca Hindistan'da düzenlenen konferans / seminer ya da atölye çalışması olan,
 • Geçerli bir pasaportu olan ve Hindistan seyahatinden sonra ülkesine dönebilecek olan
 • Hindistan hükümeti tarafından istenmeyen kişi olarak görülmeyen
 • Olumsuz herhangi bir listede, herhangi bir uyarı amaçlı genelge veya diğer kısıtlayıcı listelerde yer almayan,
 • Mali olarak yeterli bir durumda olan, gidiş ve dönüş yolculuğu masrafları ile Hindistan’da geçireceği zaman içinde tüm masraflarını karşılayabilecek olan kişiler uygundur.

Hindistan Konferans Vizesinin geçerlilik süresi ne kadardır?

Konferans vizenizin geçerlilik süresi Hindistan’daki konferansın süresine ve seyahatinizin biteceği tarihe kadar verilecektir. Ancak konferans katılımcıları bazı durumlarda seyahat amaçlarını turistik amaçlarla birleştirebilirler. Bu durumda talebiniz üzerine Hindistan Konsolosluğu’nun takdirine bağlı olarak vizenizin süresi konferansın süresinden daha uzun olarak belirlenebilir. Bu süre Hindistan Turistik vizesinin en uzun olarak verilebileceği süre olan 6 ay ile sınırlıdır ve 6 aydan daha uzun olarak belirlenemez.

Hindistan Konferans Vizesi başvurularınızı en kolay ve en hızlı şekilde Vize Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz. Lütfen iletişim numaralarımız veya [email protected] e-mail adresimiz üzerinden vize uzmanlarımıza ulaşınız.

Hindistan Konferans Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport (seyahatizin bitiş tarihinden itibaren en az altı ay daha geçerli olmalıdır)
 • Tüm kişisel bilgilerinizi doldurduğunuz ve imzaladığınız Vize Takip Formu
 • Hindistan Vize Bilgi Formu
 • 5X5 boyutlarında, güncel ve arka fonu beyaz olarak çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafınız
 • Hindistan'daki organizatörlerden gelen davet mektubu (Mektubun konferansa katılmak için gerekli izinlerin ilgili tüm mercilerden alındığını da belgelemesi gerekir)
 • Şirketinizin antetli kağıdınıza İngilizce olarak ve konsolosluğa hitaben yazılarak kaşelenmiş ve imzalanmış Vize Talep Dilekçesi
 • Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış (muhtarlıktan alınmış olmamalıdır) İkametgah
 • Son 3 aylık, en az 20.000 TL bakiyesi olan şirketinize ait banka hesap özeti dökümleri (Dökümler imzalı, kaşeli olmalıdır ve imza sirküleriyle birlikte alınmalıdır)
 • Pasaportunuzun fotokopisi (yalnızca ilgili sayfalar)
 • Türkiye Nüfus Cüzdanı / Kimlik Belgesi Fotokopisi
 • Eski pasaportlarınız
 • Rezervasyon bilgileriniz

**Şirketinizden alacağınız yazı, sizi ve şirketle olan ilişkinizi tanımlamalı ve Hindistan'ı bir konferans için ziyaret etmeyi planladığınızı (ve turistik faaliyetler için ekstra bir zamanınızın da olduğunu) açıkça belirtmelidir.

Hindistan Vizesi Hakkında Uyarılar

 • Hindistan Vizesi için yapacağınız başvurunun tamamlanabilmesi için mutlaka Hindistan Konsolosluğu’ndan adınıza alınacak olan randevuya şahsen katılımınız gerekmektedir. Söz konusu randevuda biyometrik veri (parmak izi) alınacaktır. Konsolosluk randevunuz aşamasında vize uzmanlarımız yanınızda olacak ve size gerekli tüm bilgilendirmeleri yapacaklardır.
 • Hindistan vizesi için gerekli tüm başvuru işlemleri Vize Merkezi vize uzmanları tarafından yürütülecek ve sonuç olarak Hindistan Konsolosluğu vizenizi onaylayıp onaylamama konusunda bir karar verecektir. Vize başvurunuzun kabul edilmesi veya reddedilmesiyle ilgili karar verme sürecinde tek yetkinin Hindistan Konsolosluğu’nda olduğunu unutmayınız.
 • Hindistan vizesi için gerekli işlemleriniz Vize Merkezi tarafından yapıldıktan sonra konsolosluk aşamasının da sona ermesiyle birlikte pasaportunuz kargo veya kuryeye teslim edilerek adresinize kadar gönderilmektedir.
 • Aydın, Balıkesir, Bursa, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Çanakkale, Denizli, Sakarya, Tekirdağ, Edirne, İstanbul, Muğla ve Yalova’da ikamet eden kişilerin Hindistan vizesi işlemleri İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’nda yapılacak ve başvuranlar şahsen bu konsoloslukta mülakata gireceklerdir. Diğer illerde ikamet eden kişilerin işlemleri ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilmektedir.
 • Tüm Hindistan vizesi başvurularınız için vize uzmanlarımıza çağrı merkezimizden ve e-posta adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

Hindistan vizesi ücretleri

Hindistan ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hindistan Konferans Vizesi
  E. Cankeş, 14 Mar 2020, 12:17

  Selam, önümüzdeki ay bir konferans için Hindistan’a gitmem gerek. Hindistan Konferans Vizesi için nasıl başvuru yapabilirim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hindistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp