Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 54 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi, Altunizade Ofisimize Hoş geldiniz.

Altunizade’den Hindistan’a vize başvurusu yapmak istediğinizde, ofisimizi ziyaret ederek vize başvuru aşamaları hakkında detaylı bilgi edinebilir ve başvurunuzu ülke uzmanlarımız aracılığıyla yapabilirsiniz. İletişim bilgilerimizden tarafımıza ulaştığınızda; Hindistan vizesi türleri, Hindistan vizesi nasıl alınır, Hindistan vizesine nasıl başvuru yapılır, Hindistan vize ücreti ne kadardır gibi birçok soruya cevap bulabileceksiniz.

Hindistan Vize Merkezi Altunizade Ofisimizden Hindistan vize başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  1. Çalışma saatlerimiz arasında ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Ülke uzmanlarımız seyahat amacınız ve çalışma durumunuza göre konsolosluğun sizlerden talep edeceği evrak listesini paylaşacaktır. Birebir görüşme durumunuz yoksa, telefon ya da e-mail aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. Bu durumda hazırlamanız gereken evrak listesi sizinle e-mail adresiniz aracılığıyla paylaşılacaktır.
  2. Evrakları tam ve eksiksiz olarak tamamlayıp tarafımıza elden ya da kargo aracılığıyla iletiniz. Çalışma saatlerimiz arasında önceden randevu alınmasına gerek olmadan ofisimize elden teslim edebilirsiniz.
  3. Evraklarınız kontrol edilecek ve düzenlenmesi, değiştirilmesi ya da eklenmesi gereken bir bilgi ya da evrak yoksa, vize başvuru işlemlerinizi başlatılacaktır.
  4. Başvuru formunuz doldurulduktan sonra hem sizin hem de konsolosluğun uygunluğuna göre en kısa sürede vize randevunuz oluşturulacaktır.
  5. Vize randevu günü yetkili bir arkadaşımız konsoloslukta size eşlik edecek ve süreçle ilgili bilgi verecektir.
  6. Vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi Altunizade ofisimizden elden teslim alabilir ya da adresinize kargoyla gönderilmesi için talepte bulunabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Altunizade Ofisi olarak çalışma saatlerimiz;

  • Pazartesi-Cuma; 08:30-18:00
  • Cumartesi: 10:00-14:00

Lütfen dikkat! Hindistan konsolosluğu bölge ayrımı yaptığından İstanbul, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet ediyorsanız başvurusunda Hindistan vizesi Altunizade ofisimize çalışma saatlerimiz içinde ulaşabilirsiniz.

Altunizade Hindistan vize başvurusu, Kadıköy Hindistan vizesi, Anadolu Yakası Hindistan vizesi, Tuzla Hindistan vizesi ve Bostancı Hindistan vizesi başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Altunizade Hindistan vizesi için istenen evraklar nelerdir?

Altunizade’den Hindistan’a vize başvuru yapmak için konsolosluğun sizlerden talep ettiği evrak listesine web sitemizde yer alan Hindistan sayfalarından her zaman ulaşabilirsiniz. Ancak en güncel ve sizin durumunuza, seyahat amacınıza en uygun evrak listesine ulaşabilmek için, vize uzmanlarımızdan bilgi talep etmenizi tavsiye ederiz.

Önemli! Vize başvurusunda bulunurken konsolosluğa sunacağınız evrakların tam ve eksiksiz olması kadar, seyahat amacınız ve çalışma durumunuzla da uyumlu olması büyük önem arz etmektedir. Örnek verecek olursak, Ticari Vize başvurusunda bulunabilmeniz için Hint menşeili kurum ya da firmadan adınıza hazırlanmış ve güncel tarihli ‘davetiye’ sunulmalıdır. Davetiye olmadan Ticari Vize başvurusunda bulunulamayacaktır. Yine aynı şekilde Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi alabilmek için de adınıza hazırlanmış, güncel tarihli davetiye sunulmalıdır. Davetiye olmadan yapabileceğiniz başvuru Turistik Vize başvurusu olacaktır. Otel ve uçak rezervasyonlarında yer alan seyahat başlangıç ve bitiş tarihleri de uyumlu olmalıdır. Hindistan Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde sizden ek evrak isteyebilir ve evrakları tamamlayabilmek için ek süre verebilir. Böyle bir durumda istenen ek evrakları verilen süre içinde tamamlamanız gerekmektedir.

Ülke uzmanlarımız bu sürecin her aşamasında sizlerle iletişim içinde olacaklarından, iletişim bilgilerinizin güncel olması vize başvuru sürecinizin yönetilmesinde büyük önem arz etmektedir.

Hindistan Vize başvurusu ne zaman yapılmalıdır?

Altunizade’den Hindistan’a vize taleplerinde, daha önce Hindistan vizeniz olsa bile konsolosluk her başvuruda sizden parmak izi alır. 70 yaş üstü vatandaşlarımız bu uygulamadan muaf tutulmaktadır. Vize randevuları, konsolosluğun yoğunluğu ve resmi tatil gibi durumlar göz önüne alındığında genellikle vize başvuru formu doldurulduktan sonraki 3 ya da 4 iş günü sonrasına verilmektedir. Ek evrak isteme gibi durumlar da dikkate alındığında, başvuruda bulunacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilmekle beraber genellikle planlana seyahat tarihinden 20 gün kadar önce ülke uzmanlarımızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Hindistan Vize Ücretleri ne kadardır ve ödeme nasıl yapılır?

Hindistan Konsolosluğu vize harç bedelleri, yapacağınız vize başvurusunun türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Güncel bilgi için Hindistan vize ücreti sayfamızı ziyaret edebilir ya da ülke uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Önemli! Hindistan Konsolosluğu vize ücretlerini, vize randevusu esnasında nakit ve sadece USD olarak kabul etmektedir. Kredi kartıyla ya da Merkez Bankası’nın o günkü döviz satış kuru üzerinden ödeme yapılamamaktadır. Bu nedenle yanınızda nakit USD bulundurmanız gerekmektedir.

Vize reddi durumunda Hindistan konsolosluğu itiraz kabul etmediğinden bütün süreç yeniden başlayacak ve yeniden vize harcı ödenmesi gerekecektir. Bu durum size hem maddi hem de zaman açısından maliyetli olacağından, Hindistan vize başvurularınız için lütfen ülke uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Türk vatandaşlarının vize başvuruları konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmekle birlikte genellikle, parmak izi verildiği gün saat 17:00’de sonuçlanmaktadır. Yoğunluk varsa bir sonraki gün saat 17:00’ye sarkabilir. E-vize başvurularında ise vize başvuru formu doldurulduktan sonraki 3 ya da 4 iş günü sonrasında sonuçlanmaktadır.

Değerli ziyaretçimiz. Hindistan vizesi hakkında genel hatlarıyla bilgilendirme yapmaya çalıştık. Hindistan Vize Merkezi, Altunizade Ofisi olarak, Hindistan vize başvurularınızın her aşamasında sektördeki 20 yıllık tecrübemiz ve konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız. Tel: 0216 706 54 51

Hindistan Vize Merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp