Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 55

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak gerçekleştirmeyi planlamakta olduğunuz Hindistan seyahatiniz öncesinde almak ile mükellef olduğunuz Hindistan Vizesi sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Hindistan Vize başvuru süreçlerine, başvuru için gerekli olacak olan evraklara ve bu evrakların nereden temin edileceğine, vize ücretlerine ve daha birçok ön bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz. 

Diyarbakır ilimiz başta olmak üzere Dicle, Eğil, Ergani, Bismil, Bağlar, Çermik, Çınar, Çüngüş, Hani, Kulp, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir ve civar illerimiz; Batman, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Şırnak ve Tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Hindistan Vize Başvurularınız için danışmanlık ve vize hizmeti sunmaktayız.

Danışmanlık hizmetimizden faydalanmak, Hindistan Vize Başvuruları ile alakalı detaylı bilgi almak ve kafanıza takılmış olabilecek sorulara çözüm bulabilmek için Diyarbakır ofisimize sizler için hizmet vermekte olan vize uzmanlarımıza +90 (850) 460 15 55 numaralı telefonu tuşlayarak kolaylıkla ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak bizlerden bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kimler İçin Geçerlidir? - Diyarbakır

Hindistan’a seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Vizeden muaf oldukları için seyahatlerini vize almadan gerçekleştirebilmektedirler.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın ise Hindistan'a gerçekleştirecek oldukları seyahatleri öncesinde Hindistan Vize başvurusunda bulunma zorunlulukları mevcuttur.

Ülkemiz sınırları içerisinde Hindistan Devletine ait 5 adet dış temsilcilik bulunmaktadır. Bunlar ise;

Hindistan sınırları içerisinde ise Ülkemize ait olan dış temsilcilikler ise;

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? - Diyarbakır

Değerli Ziyaretçilerimiz, Hindistan'a gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretinizin gerekçesi başvurusunu yapacak olduğunuz vize türünü de belirlemektedir. Ziyaret gerekçenize uyumlu olabilecek olan vize türüne göre edinmeniz gereken evraklar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde belirlemeniz büyük önem oluşturmaktadır.

Sizler için ana başlıklar halinde listeleyecek olduğumuz Hindistan Vize türleri içerisinden seyahat sebebinize en uygun olan başlığa tıklayarak edinmeniz gereken evrakların listesine, nerelerden temin edilebileceğine, evrakların niteliklerine ve daha birçok ön bilgiye ulaşabilmektesiniz. 

Hindistan Vize Türleri;

Belirtilen vize türleri içerisinde sizin seyahat sebebinize uygun olan başlığın hangisi olduğu hakkında bir fikir sahibi olamıyor ya da ziyaret sebebine en uygun olan vize türünün yukarıda belirttiğimiz başlıklar içerisinde mevcut olmadığını düşünüyorsanız eğer Diyarbakır şubemizi +90 (850) 460 15 55 numaralı telefonu tuşlayarak bizleri arayabilirsiniz ya da [email protected] adresine e-posta atarak uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.
Hindistan günümüzde birçok ülkenin de kullanmakta olduğu elektronik vize başvuru sistemini de kullanmaktadır. İçerisinde ne yazık ki Türkiye'nin bulunmadığı 156 farklı ülke vatandaşı Elektronik Vize Başvuru sistemi sayesinde bizzat konsolosluklara gitmeden Hindistan Elektronik Vize başvuru işlemini gerçekleştirebilmektedirler. Vize Merkezi olarak global anlamda tüm dünya vatandaşlarına elektronik vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunmaktayız. 
Hindistan Elektronik Vize başvurusunda bulunabilecek ülkelerin listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Hindistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak Hindistan Vize Başvurularınız için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Bu başlık altında Hindistan Vize başvurularının nasıl bir süreçten geçerek gerçekleştiğini adımlar halinde anlatacağız;

  1. Adım: Vize Merkezi Diyarbakır şubesini arayarak ya da mail adresimiz üzerinden uzmanlarımıza mail atarak Hindistan vizesi için tedarik etmeniz gereken belgeleri e-posta olarak isteyiniz. Başvuru türünüze göre ve size özel olarak hazırlanmış evrak listesi ve vize başvurusu hakkında bilgilerin bulunduğu e-posta tarafınıza iletilecektir. Genel olarak Hindistan Vizesi için gerekli evrak listesine de ayrıca buradan ulaşabilirsiniz.
  2. Adım: Vize danışmanlarımız tarafından ziyaret sebebine uygun olarak düzenlenmiş olacak olan mailde belirtilmiş olan evrakları eksiksiz olarak tamamlamaya büyük özen gösteriniz. Tamamlayacak olduğunuz evrakları herhangi bir randevu almanıza gerek olmadan ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın Vize Merkezi ofisine dilerseniz bizzat elden teslim edebilir ya da talep etmekte olduğumuz evrakları ofisimize kargo yolu ile ulaştırabilirsiniz.
  3. Adım: Talep edilmiş olan evrakların uzmanlarımıza ulaşması sonrasında danışmanlarımız tarafından gerekli kontroller yapılır. Göndermiş olduğunuz evraklar içerisinde eksik ya da hatalı bilgi olup olmadığı kontrol edilir. Evraklarda var olabilecek olan eksikler ya da hatalı kısımlar sizlerle irtibata geçilerek düzeltilmesi sağlanır ve en ufak hataya yer vermemek için tekrar titizlikle kontrol edilir. Evraklarda herhangi bir eksik olmaması halinde Hindistan Vize Başvuru işleminiz başlatılacaktır.
  4. Adım: Hindistan Vize Başvuru işleminizin tamamlanması sonrasında vize danışmanlarımız tarafından sizlere bildirilecek olan tarihte ve saatte ilgili Hindistan Konsolosluğundaki mülakata gitmeniz gerekmektedir. Vize uzmanlarımız bu süre zarfında sizlere eşlik edecek ve sizleri detaylı olarak bilgilendireceklerdir. Edirne, Bolu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerinden gerçekleşecek olan başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. 
  5. Adım: Hindistan Vize başvurunuz sonuçlandıktan sonra pasaportunuzu Vize Merkezi Diyarbakır şubemizden bizzat teslim alabilirsiniz ya da talep ettiğiniz adrese kargo yolu ile gönderilmesi için talimat verebilirsiniz.

Hindistan Vize Ücretleri - Diyarbakır

Hindistan'a yapacak olduğunuz seyahatinizin gerekçesine göre değişkenlik göstermekte olan vize türleri de kendi içlerinde farklı ücretlendirmelere sahiptir. Güncel vize ücretleri ve danışmanlık ücretlerimiz ile alakalı detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Diyarbakır şubemizde çalışmakta olan vize danışmanlarımıza +90 (850) 460 15 55 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak uzmanlarımızdan bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Hindistan Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanmaktadır? - Diyarbakır

Hindistan Vize başvurularınız 1 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak başvuruyu gerçekleştirebilmek için almanız gereken randevu tarihi Hindistan Konsolosluklarında meydana gelebilecek yoğunluklar ya da resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda 5 ila 10 gün sonrasına verilebilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden minimum 3 hafta öncesinde uzmanlarımızla irtibata geçerek seyahat planlamanızı rehberlerimiz eşliğinde gerçekleştirmeniz çok daha verimli olacaktır.

Hindistan Vize Başvuru süreçleri ile alakalı detaylı bilgi almak veya kafanıza takılan soruları sormak adına Vize Merkezi Diyarbakır Şubemizi +90 (850) 460 15 50 numaralı telefon aracılığı ile arayabilir, [email protected] adresine e-posta atarak vize uzmanlarımıza erişebilirsiniz. Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz. 

Hindistan Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp