Hindistan Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Hindistan Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Hindistan Vizesi

Vize Merkezi, Hindistan vize başvurusu için gerekli evrakların doğru ve hatasız tamamlanması aşamasında danışanlarına bilgi sunan, talepleri doğrultusunda Hindistan Konsolosluğundan randevu alan başvurunun değerlendirme aşamasında hızlıca yol kat etmeyi sağlayan bir danışmanlık firmasıdır. Güvenli ve doğru bir işlem sürecinde yanınızda olan Vize Merkezi, Hindistan vize başvurusunda da tüm şeffaflığı size sunacaktır. Hindistan vize başvuru sonucunun olumlu olması için bilgiler tarafınıza aktarılacak ve gerekli yönlendirilmeler yapılacaktır. Yapmanız gerekenleri sizin için kolaylaştıran ve hızlandıran Vize Merkezi uzmanlarınca size bildirilen gerekli evraklar listesi tarafınızdan tamamlanır. Kargo ya da şahsi olarak ofislerimize gönderilen evraklarınız incelenir ve Hindistan vizesi için Vize Merkezi tarafından sizin adınıza randevu talebi edilir. Başvurunuz tamamlandığında pasaportunuz tarafınıza teslim edilir. 

Hindistan vizesi için gerekli evraklar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hindistan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Hindistan Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) Pasaport sahiplerini, Hindistan vize başvuru prosedürüne tabi tutmaktadır. Hindistan vize başvuru işlemleri için sunulan pasaport, Hindistan seyahatine başlamadan önce pasaportunuzun başvuru tarihi itibariyle 6 aylık süresi bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz. Diplomatik pasaportlular (Siyah) vizeden muaftır. Hindistan’a seyahat edecek Türk vatandaşlarının, seyahatleri öncesinde Hindistan Konsolosluk temsilciliklerinde başvuruda bulunmaları gerekir.

Hindistan Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Hindistan vize başvurusu için verilen form, İngilizce olarak online doldurulmalıdır.Formu doldurmadan ön arka fonu beyaz bir vesikalık fotoğrafınızı yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.Formu doldurduktan sonra fotoğrafınızı scan edip online forma yüklemeniz gerekecektir.Hindistan konsolosluğu daha önce parmak izi vermiş olsanız bile her başvuru için tekrar parmak izi vermeniz gerekmektedir. Online başvuru formu doldurduktan sonra randevu günü alabilir gerekli evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasından sonra güncel bir fotoğraf ile beraber randevu günü başvuru yapabilirsiniz.
Aydın,Balıkesir, Bursa, Çanakkale,Denizli, Edirne,Bolu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, illerinden başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapılmaktadır. Türk vatandaşlarının Hindistan’a giriş yapabilmeleri için Hindistan vizesi almaları gerekmektedir. Bu yüzden Hindistan’ın giriş için,  bağlı olduğunuz bölgedeki yurt dışı temsilciliğine Hindistan vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Hindistan vizesi için seyahat amacına göre vize türleri mevcuttur. Bunlar, Hindistan Turistik Vizesi, Hindistan Konferans Vizesi, Hindistan Araştırmacı Vizesi, Hindistan Gazeteci Vizesi, Hindistan Tedavi Amaçlı Vize, Hindistan Refakatçi Vizesi, Hindistan Transit Vizesidir ve dâhil olan tüm vize kategorilerinde tek giriş olmak üzere 90 güne kadar konaklama hakkı tanınır. Hindistan Ticari vize ise çok girişli 6 ay talep edilebilir. Daha önce 6 aylık Ticari vize almış iseniz 1 yıl çok girişli talep edebilirsiniz.

Hindistan’da uzun süreli (aile birleşimi, çalışma, eğitim, vb.) nedenlerle seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, uzun süreli Hindistan vizesi için başvuru yapmalıdır. Uzun süreli Hindistan vize başvuruları  için Hindistan Konsolosluğuna ya da Hindistan Büyükelçiliğine başvuruda bulunmak gerekir.

Hindistan Vizesi için Gerekli Evraklar

Hindistan vizesi için gerekli olan evrakların hazırlık aşamasında, bilgilerin doğru ve eksiksiz olması önem kazanmaktadır. Başvuru formunda yer alan seyahat etme amacının açıklanması ile beraber, uygun olan vize türünde müracaat yapılır. Hindistan vize başvurularında en çok dikkat etmeniz gereken evrak ikamet belgesidir.Hindistan Konsolosluğu e-devlet portalından alınmış ikamet belgesini kabul etmektedir. Hindistan seyahatinden sonra Türkiye’ye geri döneceğini gösteren belgeler gerekli görülen evraklar arasındadır. İşlemlerin doğru ve hızlı sonuçlanması için Vize Merkezi uzmanları, gerekli bilgileri danışanlarına titizlikle sunmakta ve Hindistan vize başvurusunun sonucuna kadar gerekli görülen uygulamalara katkı sağlamaktadır.
Hindistan vize başvurusunda bulunan çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu kurum ya da şirket yetkilisi tarafından verilen antetli kağıdı, başvuru sahibinin görevini, maaş bilgisini, izinli olduğu seyahat tarihlerini, seyahatin kimin tarafından finanse edileceğini ve görevine tekrar geri döneceğine dair bilgilerin taahhüdünü içeren bir izin dilekçesini imzalı olarak getirmesi istenir.

Hindistan vize başvurusunda bulunan şirket sahibi ise, şirketinin antetli kağıdını, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık ve pozisyonunu anlatan bir dilekçe sunması beklenir.

Hindistan vize başvurusunda bulunan öğrenci ise, seyahatine katkı sağlayan ebeveyninden, seyahatin detaylarını ve seyahatin tüm masraflarının karşılandığına dair bir dilekçe istenmektedir. Öğrencinin ebeveynlerinden alınan iş evrakları ve ekonomik durumunu gösteren belgeler dilekçeye eklenmelidir.
Hindistan vize başvurusunda bulunan öğrenci reşit olmadığında, 3. şahısla veya okulla Hindistan’a seyahat ediyorsa, Hindistan turistik vize talep dilekçesi ile birlikte noter tasdikli izin belgesi (muvafakat name) ve tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini sunması gerekmektedir.  
Hindistan vize başvurusunda bulunan çalışmayan içinse, seyahat masraflarını karşılayacak olan eşin, seyahat masraflarına katkı sağlayacağını belirten yazıyı Hindistan turistik vize talep dilekçesine ek olarak bildirmesi istenmektedir.

Hindistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hindistan vizesi için evrakları tam olarak tamamlamanızdan emin olduğunuz ve gerekli belgeleri teslim ettiğinizde, Hindistan vize başvuru işleminiz Türk vatandaşları için 1 günde, Türkiye'de oturum izni olan yabancı uyruklu kişiler için en az 4 günde sonuçlanmaktadır. Hindistan Konsolosluğunun verdiği en yakın randevu tarihi yoğunluğa ve tatil günlerine göre 7 iş günü ya da 10 iş günü sonrasına olabilmektedir. Gideceğiniz seyahatte herhangi bir aksaklık olmaması için  30 gün önceden müracaat etmek önemlidir.

Hindistan Vizesi Randevu

Hindistan vize başvuru işlemleri için başvuru sahibinin dijital parmak izi vermesi gerekmektedir. Biyometri veri sistemine, parmak izinizi girmek için, size uygun olan zaman diliminde randevu tarih saat bilgileri temsilcilerimiz tarafından alınmaktadır. Bir vize prosedürü olan dijital parmak izi verme sürecinde temsilcilerimiz sizlere gerekli bilgileri sunacaktır. Hindistan vizesi  hakkında verilecek kararlar, Hindistan Konsolosluğunun değerlendirmesi altındadır. Vize Merkezi, seyahatleriniz için vize başvurularınızı sizin adınıza yapıp işlemlerinizin takibini birlikte gerçekleştirmektedir.

Vize Merkezi Aracılığıyla Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Hindistan vize başvuru işlemlerinde Vize Merkezi uzmanları, başvuru sonuna kadar etkin bir takip yolu izlemektedir. Hindistan vize başvurusunda bulunan vize başvuru sahiplerinin zaman kazanmasına katkı sağlamaktadır. Seyahat amacınız ile vize türünüzün uyumu, evrakların tam ve doğru bir şekilde tamamlanması için gerekli olan prosedürü sunmaktadır. Hindistan vizesi almak için evraklarınızı Vize Merkezi uzmanlarına göndermeniz yeterlidir. Hindistan vize başvurusuyla ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail yoluyla iletişime geçebilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Özellikle ilk başvuru yapacak olan kişiler ya da daha önceden Hindistan vize başvuru talebinden olumsuz yanıtını alan kişiler için ayrıntılı analiz yapılıp, değerlendirmeler ve neden sonuç ilişkisine bağlı olarak planan amaçlar sayesinde vize hazırlık aşaması başlatılabilir. Vize Merkezi ile ilgilendiği ülkenin vize işlemlerini gerçekleştirmiş olanlar ise, sağlanan konfor ve hızı analiz ettiği için bir kez daha uzmanlarla beraber yola çıkmış olacak demektir. Sağlanan güven duygusu ve kaliteli bir ileşim ağı ile Hindistan vizesi almak için zaman kaybetmemiş olacaksınız.

Hindistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Serbest Meslek Sahibi Olanlara Hindistan Vizesİ
M. Kesmez 14/03/20, 13:03
Hindistan Öğrenci Vizesi
G. Candemir 14/03/20, 12:53
Resmi Geliri Olmayanlara Hindistan Vizesi
C. Aksel 14/03/20, 12:45
Hindistan Online Vize
Ö. Demircan 14/03/20, 12:40
Hindistan Vize İşlemleri
S. Güneşli 14/03/20, 12:21
Telefon
x