Hindistan Transit Vize

Hindistan Transit Vize

Hindistan üzerinden başka bir ülkeye geçecekseniz, Hindistan transit vize almanız gerekebilir. Hindistan transit vize almanızı gerektiren durumlar Hindistan’da aktarma yapacağınız havaalanında çıkıp çıkmayacağınıza veya havaalanındaki transit bölgede ne kadar vakit geçireceğinize bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Hindistan’dan başka bir ülkeye transit geçecekseniz ve Hindistan’da geçireceğiniz süre 72 saati geçmiyor ise mutlaka Hindistan transit vize almanız gerekmektedir. Hindistan sınırları içinde kalacağınız süre 72 saati geçiyorsa bu durumda seyahat amacınıza uygun olarak (Hindistan turistik vize, Hindistan ticari vize, Hindistan konferans vizesi gibi) bir vize seçmeniz ve bu vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Hindistan’dan transit olarak geçerken ülke sınırları içinde 24 saatten az bir zaman kalacak olsanız bile Hindistan transit vizesi almanız gerektiğini unutmayınız.

Hindistan transit vize başvurunuzu hemen gerçekleştirmek için Vize Merkezi çağrı merkezini arayabilir ya da [email protected] e-posta adreslerimize ileti göndererek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize uzmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişime geçecek ve vize başvuru işlemlerinize başlayacaklardır.

Hindistan transit vize alabilmeniz için transit geçerek asıl gideceğiniz ülkeye giriş yapabileceğinizi belgelemeniz ve uçak biletleriniz ile bu durumu teyit ettirmeniz gerekmektedir. Ayrıca Hindistan’daki bir havaalanı ya da limanda aktarma yaptığınızda, asıl gideceğiniz ülkeye ait uçuşunuzun veya gemi yolculuğunuzun başlamasını beklerken havaalanı veya limandaki belirlenmiş transit alandan çıkamazsınız ve bagajlarınızı alamazsınız. Bununla birlikte havaalanı / limanı terk etmenizi gerektiren ve Hindistan sınırlarına girmenizi gerektiren birçok farklı durum gelişebilir. Örneğin uçuşunuz için tercih ettiğiniz havayolu şirketi, aktarma uçuşunuz aynı gün içinde olmadığından geceyi bir otelde geçirmeniz için size bir fırsat tanıyabilir. Böyle bir durumda bagajlarınızı teslim almanız gerekecektir. Dolayısıyla eğer transit alandan çıkmanızı gerektiren bir durum varsa lütfen Hindistan transit vize değil, Hindistan sınırlarına girmenizi sağlayan Hindistan vizesi türlerinden birine başvuru yapınız.

Bütün bu nedenlerle, eğer Hindistan üzerinden aktarmalı olarak başka bir ülkeye gidecekseniz, lütfen tek bir bilet rezervasyonu ile hem Hindistan uçuşunuzu hem de diğer uçuşunuzu birlikte satın alınız. Böylece Hindistan transit vizesi ile Hindistan’daki bir havaalanında aktarma yapabilir ve bagajlarınızı almak zorunda kalmadan diğer uçuşunuza gidebilirsiniz. Eğer Hindistan uçuşunuz ile diğer uçuşunuzu farklı bilet rezervasyonları ile alırsanız öncelikle bagaj problemleri yaşayabilir ve bagajlarınızı almak zorunda kalabilir, transit süreniz 72 saati geçebilir ve bütün bunlar nedeniyle Hindistan transit vize aktarmanız için yeterli olmayacağından durumunuza uygun başka bir Hindistan vizesi almak zorunda kalabilirsiniz.

Hindistan transit vize, tek veya çoklu giriş olarak ve veriliş tarihinden itibaren 15 gün süreyle geçerli olarak verilmektedir. Dolayısıyla vizeniz çıktıktan sonra 15 gün içinde mutlaka kullanılmalıdır. Vizenizi uzatmanız mümkün olmayacaktır. Hindistan transit vize ile Hindistan’da en fazla 72 saat kalabilirsiniz.

Eğer 3. ülkeye Hindistan aktarmalı olarak yapacağınız seyahatin süresi 15 günden uzunsa ve dönüş yolculuğunuzda yine Hindistan üzerinden aktarma yapacaksanız, dönüşünüzde Hindistan transit vizenizin süresi bitmiş olacağı için yeniden vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Bu gibi durumlarda Hindistan transit vize yerine Hindistan turistik vize ya da durumunuza uygun diğer Hindistan vizelerinden biri için başvuru yapmanız da diğer bir seçenek olarak göz önünde bulundurulmalıdır.

Hindistan transit vize için başvurularınız yaklaşık 3-6 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreler Hindistan Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir ve her zaman için değişiklik gösterebilir.

Hindistan Transit Vizenizi Hindistan’daki havaalanlarına veya limanlara vardığınızda burada bulunan gümrüklerden alamazsınız. Başvurunuzu mutlaka seyahatinizden önce yapmış olmalı ve vizeniz onaylanmış bir şekilde seyahat etmelisiniz.

Hindistan Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Planlanan seyahat tarihinden sonra en az 6 daha geçerliliği ve en az 2 adet boş sayfası bulunan pasaport, varsa eski pasaportlarınız,
 • Yakın zamanda çekilmiş, arka fonu beyaz, 5*5 boyutunda 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Hindistan'dan aktarma yapılarak gidilecek ülkeye dair seyahatlerin kanıtını gösterecek evraklar (gidiş-dönüş yolculuğu için onaylanmış uçak bileti). Vize programına tabiyse eğer, gideceğiniz ülkeye dair alınmış vizeniz,
 • Tüm kişisel bilgilerinizi doğru olarak yazarak imzaladığınız Hindistan Vize Bilgi Formu
 • Nüfus Müdürlüğü’nden alınmış ikametgah (muhtarlıktan değil nüfus müdürlüğünden alınmış olmalıdır),
 • Son 3 aylık, en az 20.000 TL bakiyesi olan şirketinize ait banka hesap özeti dökümleri (Dökümler banka yetkilileri tarafından imzalanmış ve kaşeli olmalıdır. İmza sirküleriyle birlikte alınmalıdır)
 • Türkiye Nüfus Cüzdanı / Kimlik Belgesi Fotokopisi

Hindistan Vizesi Hakkında Uyarılar

 • Hindistan Vizesi başvurularınız ancak Hindistan Konsolosluğu’nda şahsen katılacağınız mülakattan sonra sonuçlanmaktadır. Vize uzmanlarımız sizin adınıza konsolosluktan randevu alacak ve şahsen katıldığınız bu randevuda biyometrik verileriniz (parmak izi) alınacaktır. Randevunuz öncesinde bir vize uzmanımız yanınızda olacak ve size asistanlık edecektir.
 • Hindistan vizesi başvuru işlemleriniz vize uzmanlarımız tarafından yürütülecektir. Başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonra Hindistan Konsolosluğu’nda şahsen katılacağınız mülakat sonrası konsolosluk vizenizi onaylama veya reddetme konusunda bir karar verecektir. Vizenizin onaylanması veya reddedilmesi kararı tamamen Hindistan Konsolosluğu’na aittir.
 • Hindistan vizesi için başvurunuz sonuçlandıktan sonra konsolosluk tarafından pasaportunuz iade edilecektir. Bu aşamada pasaportunuzu dilerseniz Vize Merkezi şubemizden teslim alabilirsiniz. Dilerseniz pasaportunuz kargo / kurye yoluyla adresinize gönderilecektir.
 • Denizli, Sakarya, Aydın, Edirne, İstanbul, Muğla, Balıkesir, Bursa, Manisa, Çanakkale, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden kişilerin tüm Hindistan vizesi işlemleri İstanbul Hindistan Konsolosluğu’nda yapılacaktır. Bu illerde yaşayan kişiler mülakata da İstanbul’da gireceklerdir. Diğer illerde ikamet eden kişiler içinse Ankara Hindistan Büyükelçiliği görevlidir.
 • Tüm Hindistan vizesi başvurularınız için Vize Merkezi şubelerimizin çağrı merkezlerini arayabilir ya da e-mail adresimize bir e-mail göndererek başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Hindistan vize merkezi ofisleri

Hindistan ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Hindistan Transit Vize 2021
  Y.L., 08 Oca 2021, 14:59

  Merhabalar, Hindistan transit vize 2021 yılında istenilen şartlar değişti mi? Hindistan’daki Chennai limanından kalkacak bir gemiye katılacağım. Transit vize için gerekli evraklar nelerdir? Benim yolculuğum Haziran ayında gerçekleşecek, o güne kadar Konsolosluklar başvuru kabul etmeye başlar mı? Siz bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Hindistan Transit Vize
  R. Çakmak, 14 Mar 2020, 10:56

  Merhaba Sayın Vize Merkezi yetkilisi, Hindistan transit vize veriyor mu? Hangi durumlarda bu vizeyi almak lazım? Ve nasıl alırım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Hindistan için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp