Edirne

Adres

İstasyon Mah. İstasyon Cad. No: 25 Merkez - Edirne

Telefon/Faks

+90 (284) 236 24 24

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Hindistan Vize Merkezi, Edirne

Hindistan Turistik Vizesi başvurusu için gereken belgeler
1. Hindistan bilgi formu  (Lütfen eksiksiz olarak doldurup, imzalayınız)
2. Banka hesap özeti (Son 3 aylık, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile)
3. Elektrik, Dogalgaz veya Su faturası ya da nüfus müdürlüğünden alınmış ikametgah. (Mahalle muhtarlarından alınan ikametgah belgesi artık geçerli değildir.)
4. Uçak bileti rezervasyonu
5. Pasaport (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)
6. Pasaport fotokopisi
7. Kimlik fotokopisi
8. 2 adet biyometrik fotoğraf (5x5 ölçülerinde, beyaz fon arkalı)
 
Hindistan Vizesi Hakkında Önemli Notlar
►Hindistan vize başvuru işlemleri için başvuru sahibinin dijital parmak izi vermesi gerekmektedir. Bir vize prosedürü olan dijital parmak izi verme sürecinde temsilcilerimiz sizlere asistanlık edecektir.
►Hindistan vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Hindistan Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Vize Merkezi  yapacağınız ziyaretler için vize başvurularınızı sizin adınıza yapıp işlemlerinizin takibini danışmanlık hizmetiyle birlikte gerçekleştirmektedir. 
►Hindistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
►Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerinden başvurular Hindistan İstanbul Konsolosluğundan, diğer illerin başvuruları Hindistan Ankara Büyükelçiliğinden yapılmaktadır.
►Türk vatandaşlarının Hindistan’a giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bu yüzden Hindistan’ın kendinizin bağlı olduğunuz bölgedeki yurt dışı temsilciliğine vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.
►Trakya bölgesinde Tekirdağ, Kırklareli, Edirne Merkez ve ilçelerinde ikamet edenlerin, Hindistan vizesi başvurusuyla ilgili her türlü soru ve sorunlarınız için Edirne Vize Merkezi temsilcilerimizle telefon ve e-mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.