Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 50

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Hindistan Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Hindistan Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Hindistan Vize Merkezi Edirne şubemizden Hindistan vizesi başvurularınızı vize uzmanlarımız eşliğinde kolaylıkla yapabilir, pasaportunuzun adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan Vizesi ile ilgili başvuru işlemleri ve merak ettiğiniz her şeyi bu sayfada bulabilirsiniz. Hindistan Vizesine Vize Merkezi Edirne şubesinden başvuracaklar için son derece yararlı bilgilerin bulunduğu bu sayfayı dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz. Buradan edindiğiniz bilgiler ışığından Vize Merkezi Edirne şubemize gelerek Hindistan vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Dilerseniz şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan telefon ya da e-posta yoluyla başvuru yapmanız da mümkündür. Vize uzmanlarımız en kısa sürede başvurunuzu sonuçlandıracaklardır.

Hindistan Vizesi ile ilgili merak ettiğiniz her şey ve başvuru işlemlerinize hemen başlamak için Vize Merkezi Edirne şubemizi arayabilir ya da [email protected] e-posta adresine e-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan Vizesi başvurusu yapmak isteyen ve Vize Merkezi Edirne şubesinden başvurusunu gerçekleştirecek kişilerin takip etmesi gerekli olan adımlar:

  1. Adım: İlk olarak size özel hazırlanmış evrak listesini talep etmeniz gerekmektedir. Bunun için vize uzmanlarımıza ulaşarak bir e-posta isteyiniz. Kişiselleştirilmiş evrak listesi en kısa sürede e-posta adresinizde olacaktır.
  2. Adım: E-postayı aldıktan sonra lütfen dikkatle inceleyiniz. Aklınıza takılan her şeyi vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz. Herhangi bir soru işareti kalmaması durumunda e-postada yer alan tüm evrakları tamamlayınız.
  3. Adım: Tüm evrakları tamamladığınızdan emin olduktan sonra Vize Merkezi Edirne şubemizdeki vize uzmanlarımızla iletişime geçerek evrak listesini ulaştırmak istediğinizi belirtmelisiniz. Bu aşamada ister bizzat şubemizi ziyaret ederek isterseniz kargo veya kurye yoluyla evraklarınızı şubemize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra kontrol edilmesinin akabinde başvuru işlemleri için gerekli adımlar atılacaktır.
  4. Adım: Vize uzmanlarımız başvuru işlemlerinizi sonuçlandırdıktan sonra Hindistan Konsolosluğu’ndan mülakat randevusu alacaktır. Bu randevu Hindistan İstanbul Konsolosluğu’nda gerçekleşecektir ve şahsen katılmanız zorunludur. Mülakattan önce vize uzmanlarımız yanınızda olacak ve mülakat esnasında ne yapmanız gerektiği ile ilgili tüm bilgileri size aktaracaklardır.
  5. Adım: Konsolosluktaki mülakat sonrasında, vizeniz sonuçlanacak ve pasaportunuz iade edilecektir. Pasaportunuzu çeşitli şekillerde teslim alabilirsiniz. Bunların ilki Vize Merkezi Edirne şubesine şahsen giderek teslim almaktır. Şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız, pasaportunuzun teslim alındığı bilgisini vermek için vize uzmanlarımız tarafından arandığınızda kargo veya kurye yoluyla belirttiğiniz adrese gönderiminin sağlanması için talimat vermeniz de mümkündür.

Vize Merkezi Edirne şubesi çalışma saatleri

Vize Merkezi Edirne şubesi, Pazartesi-Cuma 08.30-18.30 saatleri arasında, Cumartesi 10.00 ve 14.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Şubemizi ziyaret etmek ve Hindistan Vizesi başvurularınız hakkında vize uzmanlarımızla görüşmek için herhangi bir randevu almanıza gerek yoktur. Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale’de ikamet eden kişiler için Hindistan Vizesi başvurusu yapabileceğiniz yer Edirne Vize Merkezi'dir.

Vize Merkezi Edirne Şubesinden Hindistan Vizesi başvurusu yapmak için hangi belgeleri tamamlamalıyım?

Tüm Hindistan vizesi çeşitleri ile ilgili evrak listelerine web sitemizin Hindistan sayfalarından ulaşabilirsiniz. Bu sayfalardan ihtiyaç duyduğunuz Hindistan vizesi evrak listesini bulabilirsiniz. Ancak yine de vize uzmanlarımıza danışmanızı ve kişisel durumunuzu aktardıktan sonra size özel hazırlanmış evrak listesini talep etmenizi tavsiye ediyoruz. Talebiniz halinde vize uzmanlarımız tarafınıza söz konusu e-postayı yönlendireceklerdir.

Lütfen bu kısmı dikkatli okuyunuz! Evrak listesinin olduğu e-postayı aldıktan sonra lütfen dikkatlice inceleyiniz. Aklınızda herhangi bir soru işareti oluşursa vize uzmanlarımıza danışmaktan çekinmeyiniz. Daha sonra listede yer alan tüm evrakları eksiksiz olarak tedarik etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Hindistan Konsolosluğu tarafından belirtilen ve vize uzmanlarımızın da size aktaracağı tüm şartları yerine getirmiş bulunmalısınız. Evraklarınızda herhangi bir eksiklik olmaması ve vize başvurusu için gereken tüm şartları yerine getirmiş olmanız, başvurunuzun olumlu sonuçlanması için son derece önemlidir. Hindistan Konsolosluğu tarafından her zaman ek evrak istenebileceğini unutmamalısınız. Böyle bir durumda vize uzmanlarımızı da bilgilendirerek, istenen evrakları size verilen süre içinde tedarik etmeli ve Hindistan Konsolosluğu’na bizzat ya da Vize Merkezi Edirne şubemiz aracılığı ile iletmelisiniz.

Hindistan Vizesi için başvuru yapabileceğiniz en erken tarih seyahatinizden 3 ay öncesidir. En erken bu tarihte Vize Merkezi Edirne şubemizle iletişime geçerek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. Başvurmadan önce lütfen Hindistan Konsolosluğu’nun resmi tatil günlerine ve yoğun olarak vize başvurusu yapılan tarihlere dikkat ediniz. Bu tip dönemlerde vizenizin çıkması gecikebilir ve seyahatiniz tehlikeye girebilir. Bu konuda vize uzmanlarımızdan her zaman tavsiye isteyebilirsiniz.

Hindistan vizesi için gerekli başvuru evraklarını tamamladıktan sonra vize uzmanlarımız başvuru işlemlerinizi tamamlayacak ve Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu’ndan adınıza bir mülakat randevusu alacaklardır. Mülakatın İstanbul’da yapılacağına bir kez daha dikkatinizi çekmek isteriz. Mülakat tarihi genellikle başvurudan itibaren 7 günü geçmemektedir. Tam tarih vize uzmanlarımız tarafından size bildirilecek ve bildirilen günde ve saatte Hindistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda bizzat bulunmanız gerekecektir.

Hindistan seyahatinizin amacının ne olduğunu doğru belirlemelisiniz.

Hindistan’ı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi hem vize uzmanlarımızla olan görüşmelerinizde hem de tamamlamanız gereken formlarda lütfen doğru olarak belirtiniz. Vize uzmanlarımızın dolduracağı formlar ve yapacakları başvurularda bu durum son derece önem teşkil edecektir. Yapılacak olan başvuruda evrak listeleri her zaman değişiklik göstereceğinden bu durum en başından belirlenmiş olmalıdır. Seyahat amacınızı mülakat aşamasında değiştirmeniz mümkün olmamaktadır.

E-posta ile gönderilen evrak listesini tamamladığınızdan emin olmalısınız.

Hindistan Vizesi için başvuru yaptığınız Vize Merkezi Edirne şubesindeki vize uzmanlarımız tarafından size özel olarak kişiselleştirilen belgelerin bulunduğu listeyi tamamladığınızdan emin olmalısınız. Daha sonrasında bu listedeki evrakları Vize Merkezi Edirne şubesine ulaştırmanız gerekecektir. Evraklarınız ulaşmadığı sürece başvuru süreciniz tamamlanamayacaktır. Bunun yanında yine e-postada yer alan Hindistan Bilgi Formu doğru olarak cevaplanmalı ve evraklara eklenmelidir. Başvurunuz sırasında bu formdan da yararlanılacaktır. Söz konusu evrak hazırlık sürecinde de aklınıza takılan tüm soruları yanıtlamak üzere vize uzmanlarımız hizmetinizde olacaktır.

Hindistan Vize türleri için hangi evraklar istenmektedir?

Tüm Hindistan Vize türleri için geçerli ve önemli olan evrak, otel ve uçak rezervasyonudur. Rezervasyon bilgileriniz başvuru formlarına girildiği gibi, konsolosluktaki randevunuz sırasında da belgeleri yanınızda olmalıdır. Eğer başvurunuz sırasında henüz otel ve uçak rezervasyonu yapmadıysanız bu durumu mutlaka vize uzmanlarımıza bildiriniz.

Eğer Hindistan’a ticari olarak gidecekseniz, tüm belgelere ek olarak başka özel belgeler de temin etmeniz gerekecektir. Söz konusu belge sizi Hindistan’a davet eden firmadan alınmalıdır. Size göndereceği davetiye mektubunun yanında kuruluş belgesi, kayıt belgesi ve ithalatçı-ihracatçı kodu belgesini de eklemesi gerekecektir. Bu belgeler ve tam olarak nasıl olması gerektiği ile ilgili ayrıntılı bilgi vize uzmanlarımız tarafından size iletilecektir.

Hindistan Vizesi kaç günde çıkar?

Hindistan vizesi genellikle mülakata girdiğiniz gün birkaç saat sonra çıkmaktadır. Ancak bazı durumlarda küçük çaplı gecikmeler yaşanabilmektedir. Vizeniz onaylandıktan sonra pasaportunuzu nasıl teslim alacağınıza dair bir karar vermeniz ve bunu Vize Merkezi Edirne şubesindeki vize uzmanlarımıza bildirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz Edirne şubemizi şahsen ziyaret ederek pasaportunuzu bizzat teslim alabilirsiniz. Şahsen ziyaret edemediğiniz durumlarda vereceğiniz talimatla istediğiniz adrese kargo ya da kurye yoluyla gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hindistan Vize Merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp