Hindistan Vize Reddi

A. K. 15/05/20, 22:48
Merhaba, sigortalı çalışanım, 3 ay kadar oldu işe başlayalı. Hindistan’a turistik seyahat planlıyorum. Hindistan vize reddi verme olasılığı var mı? Nasıl bir yol izlemeliyim ret almamak için? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, 

Hindistan vizesi ret ile sonuçlanma olasılığı, özellikle turistik başvurularda çok düşük olmakla birlikte, vize reddi almak her vize başvurusunda karşılaşılabilecek durumlardan biridir. Ret alınması için belirli koşullar vardır; örneğin, konsolosluğun sizden istediği evrakların tam ve eksiksiz olarak sunulmaması, beyan ettiğiniz seyahat planıyla sunduğunuz evrakların tutarlı olmaması, vize başvuru formunun hatalı doldurulması gibi. Vize Merkezi olarak sektördeki 20 yıllık tecrübemiz ve konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla vize başvurularınızın her aşamasında sizlerin yanında yer alarak, vize başvurularınızın retle sonuçlanmaması için çalışıyoruz. 

Vize reddi Hindistan için sorun yaşamamak adına her vize başvurusunun aşamaları vardır. İlk aşama konsolosluğun sizlerden talep ettiği evrakların hazırlanmasıdır. Ülke uzmanlarımızla görüştüğünüzde tarafınıza SGK’lı çalışanların Hindistan turistik vize başvurularında hazırlaması gereken evraklar gönderilecektir. Kısaca bahsedecek olursak;

  • Tam ve eksiksiz olarak doldurulmuş Hindistan Vize Bilgi Formu,
  • Güncel pasaportunuz. Türkiye’ye dönüş tarihinizden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olmalı ve en az 2 adet boş sayfası bulunmalıdır,
  • Yakın zamanda çekilmiş biyometrik fotoğraf. 5*5 boyutunda ve arka fonu beyaz olmalıdır,
  • Konsolosluğa hitaben İngilizce olarak yazılmış Vize Talep Dilekçesi. Talep dilekçe örnekleri ülke uzmanlarımız tarafından size gönderilir dilerseniz. O formata uygun yazabilirsiniz, ya da yine dilerseniz tarafımızca yazılabilir,
  • E-devletten alınmış ikametgah,
  • Zorunlu olmamakla birlikte eğer satın alınmış varsa uçak biletiniz ve otel rezervasyonunuz.

Peki Hindistan vize reddi almamak için en önemli unsurlar nelerdir?

Hindistan vizesi ret almamak için en önemli unsur başvuru bilgilerinizle konsolosluğa iletilen belgelerin uyumlu olmasıdır. Seyahatinizle ilgili konsolosluk tarafında şüphe oluşturabilecek herhangi bir şey olmamalıdır. Bir diğer önemli unsur seyahat masraflarının nasıl karşılanacağıdır. Turistik bir seyahat olduğu ve sigortalı çalışan olduğunuz için maaş hesabınızın güncel, son 3 aylık dökümü sunulmalıdır. Minimum 2500 TL bakiyesi olmalı ve banka yetkilileri tarafından kaşe ve imza yapılmalıdır. Ayrıca banka imza sirküleri de olmalıdır. 

Evrakları tarafımıza tam ve eksiksiz olarak ilettiğinizde konsolosluğun web sitesinde yer alan ve İngilizce olan online Hindistan vize başvuru formunu doldurup, vize randevunuzu oluşturmaktayız. İlk başvurunuz olduğu için parmak iziniz talep edileceğinden vize randevunuzda şahsen bulunmanız gerekmektedir. Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden vatandaşlarımız vize başvurularında İstanbul’da, diğer illerde ikamet eden vatandaşlarımız ise Ankara’da bulunan Hindistan Başkonsolosluğu’nda, Hindistan vizesi randevu günü şahsen bulunmak durumundadırlar. Hindistan vize başvuruları parmak izinizin alındığı gün saat 17:00’de sonuçlanmaktadır. Yoğunluğa göre bir sonraki güne de sarkabilir. Ülke uzmanlarımızın uyarılarını dikkate aldığınızda Vize reddi Hindistan için bir risk oluşturmayacaktır. Hindistan vizesi ret olarak sonuçlandığında konsolosluğa ödenen 103 USD vize başvuru harcının iadesi yapılmamaktadır. Bu nedenle, hele bir de ilk vize başvurunuz olduğu için bizlerden profesyonel destek almak, faydanıza olacaktır. 

Hindistan vize reddi hakkında genel bilgi paylaşmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak için +90 (212) 9700550 numaralı hattan bizi arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Bizi tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz. 

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Hindistan vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x