Hindistan Vizesi Gerekli Evraklar

M. D. 15/05/20, 23:03
Merhaba, İstanbul’da yaşıyorum. Yazılım şirketim var. Hindistan’da bir firmayla görüşüyorum, iş için. Hindistan vizesi gerekli evraklar nelerdir? Nasıl başvuru yapabilirim? Teşekkürler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Öncelikle Vize Merkezi olarak bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Kısaca bilgi verecek olursak eğer sizin durumunuzda Ticari Vizeye başvuru yapılmalıdır. Hindistan vizesi belgeleri sizinle paylaşmadan önce bu ilk başvurunuz olacağı için Hindistan vize uygulamaları hakkında genel bilgi paylaşmak isterim. İlk başvurunuzda Hindistan Konsolosluğu parmak izinizi talep eder. İstanbul’da ikamet eden vatandaşlarımızın vize başvurularında yetkili merci Hindistan İstanbul Konsolosluğudur. Vize randevu gününde konsoloslukta şahsen bulunmanız ve parmak izi vermeniz gerekecektir. Hindistan vize başvuruları genellikle parmak izinizin alındığı gün saat 17:00’de sonuçlanmaktadır. Yoğunluk varsa bir sonraki gün saat 17:00’ye sarkabilir. Hindistan ticari vizeleri 6 ay süreli ve çok girişli verilir. Daha önce alınmış olan 6 aylık vizeniz varsa ikinci başvurunuzda 1 yıllık multiple verilir. Peki Hindistan vizesi evrak listesi ticari vizeler için neleri içermektedir?

Ticari Hindistan vizesi gerekli evraklar aşağıdaki gibidir;

  • Pasaport. Güncel olmalı, dönüş tarihinizden sonra en az 6 daha geçerliliği ve en az 2 adet boş sayfası bulunmalıdır. Varsa eski pasaportlarınız,
  • Tam ve eksiksiz olarak doldurulmuş Hindistan Vize Bilgi Formu,
  • Yakın zamanda çekilmiş, 2 adet biyometrik fotoğraf. Arka fonu beyaz ve 5*5 büyüklüğünde olmalıdır,
  • E-devletten alınmış ikametgah,
  • Hindistan Konsolosluğu'na hitaben ve İngilizce yazılmış Vize Talep Dilekçesi,
  • Zorunlu değildir, ancak eğer satın alınmış otel rezervasyonunuz ve uçak biletleriniz varsa sunulmalıdır,
  • Davetiye. Hindistan’da iş yapmayı düşündüğünüz firmadan alınmış güncel tarihli davetiye olmadan, ticari vize başvurusu yapılamamaktadır. Davetiyelerin geçerlilik tarihi 3 aydır. 
  • Hindistan’daki firma faaliyetine göre göre Certificate of Incorporation, Certificate of Importer/Exporter Code, Chamber of Commerce Registiration veya Promotion Council Registiration belgelerini de göndermelidir.
  • Firmanızla ilgili kuruluş belgesi gibi evraklar,
  • Finansal durumunuzu gösterebilmek adına son 3 aylık, minimum 2500 TL bakiyesi olan banka hesap dökümü. Banka yetkilileri tarafından kaşe ve imza yapılmalıdır. Ayrıca imza sirküleri de sunulmalıdır.

Hindistan vizesi belgeleri genel hatlarıyla bu şekilde olmakla birlikte en net ve güncel Hindistan vizesi evrak listesi ülke uzmanlarımız tarafından sizlere iletilecektir. Evraklarınızı tam ve eksiksiz olarak bize ilettiğinizde, vermiş olduğunuz bilgiler ışığında konsolosluğun web sitesinde yer alan online ve İngilizce Hindistan Vizesi Başvuru Formu doldurulur ve vize randevunuz oluşturulur. Yoğunluğa göre değişebilir ancak genellikle form doldurulduktan sonraki 3 ya da 4 iş gününe vize randevusu verilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Hindistan vizesi başvuruları parmak iziniz alındığı gün sonuçlanmaktadır.

Hindistan vizesi gerekli evraklar hakkında genel bilgilendirme yapmaya çalıştık. Daha detaylı bilgi almak için +90 (212) 9700550 numaralı hattan bizleri arayabilir ya da ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Hindistan vizesi gerekli evraklar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x