• Belçika ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim?
  V.K, 27 Nis 2022, 16:18

  Merhabalar, Belçika’da çalıştığımız bir firmadan çalıştığım kuruma benim adıma ticari bir davet geldi ve ticari bir vize başvurusu yapacağım. Belçika ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Annem ile beraber seyahat etmek istiyorum bu ticari davet ile onu da yanımda götürme şansım olur mu? Annem emekli ve aylık maaş alıyor beraber başvuru yapmak istiyorum. Bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Benim evraklarım hazır annem için ne gibi belgeler hazırlamam gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika şoför vizesi ret geldi
  L.Y, 27 Nis 2022, 16:25

  Merhabalar, Bir firmada 3 aylık bir çalışan olarak işe girdim ve şoför vizesi başvurusunda bulundum. Belçika şoför vizesi ret geldi. Neden ret aldığımı anlamış değilim firma tüm belgeleri verdi ve ben hazırlamam gereken belgelerle beraber başvuruda bulundum. Gelen redde nasıl itiraz edebilirim? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bilgi alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika uzun süreli şoför vizesi almak
  G.K, 28 Nis 2022, 11:16

  Merhabalar, Türkiye’de bir firmada işe başladım. Bu firma Belçika’ya nakliyat yapan bir firma ve bana şoför vizesi almam söylendi. Belçika uzun süreli şoför vizesi almak için ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Başvuruda şirketten hangi belgeleri temin etmeliyim ve uzun süreli vize almak için ne yapmam gerekir? Siz bu işlemleri benim adıma takip ediyor musunuz? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bilgi rica ediyorum, iyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize ile Almanya'ya gitmek
  K.C, 28 Nis 2022, 12:59

  Merhabalar, Belçika’dan aldığım bir ticari vizem mevcut Belçika’ya önümüzdeki ay giriş yapacağım. Daha sonra ki seyahat planım Almanya turistik olarak seyahat edeceğim Belçika’dan almış olduğum 3 yıllık vizem var. Belçika ticari vize ile Almanya’ya gitmek sorun yaratır mı? Yoksa tekrar Almanya vize başvurusu mu yapmam gerekiyor? Pandemi koşulları sebebi ile herhangi bir pcr testi zorunluluğu veya karantina uygulanıyor mu? Almanya ve Belçika için bilgi rica edebilir miyim Teşekkürler şimdiden, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Yunanistan Vizesi ile Belçika’ya Gitmek
  E. YILDIZ, 04 Ağu 2022, 13:36

  Merhaba, ben eşimle birlikte Belçika'da yaşayan torunumuzu görmeye gitmek istiyoruz. Daha önce Belçika ve Yunanistan Schengen vizesi aldık. (En son Yunanistan 1 yıl) Tekrar Yunanistan'dan mı talepte bulunalım, yoksa davetiye ile Belçika'dan mı talep edelim. Yunanistan vizesi ile Belçika’ya gitmek mümkün mü? Belçika en çok ne kadar süreli veriyor (multi)? Bir de vize ücretleri ne kadar oldu? Davetiyeli olunca da vize ücreti isteniyor mu? Rica etsem bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Sponsorla Belçika Araştırma Vizesi Alınır Mı?
  Ş.S., 02 Oca 2023, 21:54

  Merhaba, Belçika'da bir üniversitede doktora sonrası araştırma yapmak için Belçika'ya gideceğim. Türkiye'deki birinden burs alacağım. Gideceğim üniversitedeki akademik danışmanımdan aldığım davet mektubum var. Hangi tip vizeye başvuru yapmam gerekiyor? Sponsorla Belçika araştırma vizesi alınır mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika Çalışma İzniyle Aile Birleşimi Yapılır mı?
  L.H., 03 Nis 2023, 16:45

  Merhaba, Belçika çalışmak için Belçikalı bir şirketten iş teklifi aldım, vize için gerekli her şeyi yapacaklarını belirttiler. Denizli’den yazıyorum, beş kişilik bir aileyiz, eşim çalışıyor, 2 yaşında ikizlerim ve 7 yaşında kızım var. Belçika çalışma vizesi için bazı evraklar geldi ama ailemin de Belçika’ya gelebilmesi için bunlardan başka neler gerekli? Belçika Çalışma İzniyle Aile Birleşimi yapılır mı? Aklıma takılan soruları yazmak istiyorum. Doktor sağlık raporu, dil yeterlilik gibi evraklar Belçika çalışma vizesinde gerekli mi? Belçika’dan evraklar geldikten sonra neler yapmalıyım, ne kadar sürede çalışma vizesi çıkar? Tek girişli vize veriliyormuş, bu vizeyle eşim ve çocuklar da Belçika’ya gelebilirler mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Doktorlara Belçika konferans vizesi
  H.B., 05 Nis 2023, 21:04

  Merhabalar, ben doktorum. Konferans için Belçika’ya gideceğim. Belirli miktarda bursum mevcut. Katılacağım konferansın organizasyon birimi bana mail üzerinden davetiye mektubu yollayacaklar. Ancak onun dışında hangi belgelerin olması gerektiğini bilmiyorum. Doktorlara Belçika konferans vizesi için hastanemin veya organizasyon biriminin göndermesi gereken ayrı belgeler bulunuyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize başvuru formu örneği
  Ö.M, 25 Nis 2022, 16:31

  Selamlar, Belçika’ya işverenimiz için ticari bir vize başvurusu yapmak istiyoruz. Gerekli evrakları sizden talep ettim ve mail yolu ile bana iletildi. Fakat evrak listesinde Vize başvuru formu diye bir madde ile karşılaştım. Belçika ticari vize başvuru formu örneği nereden bulabilirim? Sizden danışmanlık alma durumumuzda bunu temin edebiliyor musunuz? Başvuru formunu beraber mi dolduracağız? Ayrıca ticari bir başvuru için şahsi belgeleri ve karşı firmadan almamız gereken belgeleri hazırladık. Bizim şahsi firma ve faaliyet belgemiz yok biz şirket olarak ne gibi belgeler sunmamız gerekiyor? Bilgi rica ediyorum. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Kolay gelsin, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur?
  H.L, 25 Nis 2022, 16:35

  Merhabalar, Belçika’ya ticari bir vize başvurusunda bulunacağım. Belçika ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? Bana bu konuda danışmanlık verme durumunuz olabilir mi? Başvurum için sizden danışmanlık almak istiyorum bunun için evraklarımı size ulaştırmam yeterli olur mu? Bana form konusunda yardımcı olur musunuz? Ayrıca aşı zorunluluğu bulunuyor mu? Ben işverenim başvuru esnasında karşı firmadan ne gibi belgeler temin etmem gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Sözleşmeli çalışanlara Belçika vizesi
  Ö.K, 25 Nis 2022, 17:03

  Merhabalar, Belçika’ya turistik amaçlı bir seyahat planım var. Fakat ben sgklı çalışan değilim yaklaşık 6 aydır bir firmada sözleşmeli olarak çalışıyorum. Yaklaşık 2 yıllık bir sözleşmem var. Başvuru esnasında ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Ve aşı zorunluluğu var mı? Sözleşmeli çalışanlara Belçika vizesi Başvuru yaparken aşı olmuş olmam gerekiyor mu? Herhangi bir aşı zorunluluğu bulunuyor mu? Gerekli evrakalar ve aşı ile ilgili detay rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vizesi için otel uçak lazım mı?
  N.H, 26 Nis 2022, 15:23

  Merhabalar, Belçika’ya ticari bir seyahatim söz konusu fakat randevular oldukça problemli 2 haftadır randevu bulamıyorum. Belçika ticari vizesi için otel uçak lazım mı? Satın almak istemiyorum çünkü vize ne zaman çıkar bilmiyorum. Satın almak zorunda mıyım? Bana bu konuda otel uçak ile ilgili bilgi verir misiniz? Sadece rezervasyon koysam yeterli olur mu? Başvuru esnasında aşı zorunluluğu bulunuyor mu? Pandemi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsem çok sevinirim. Kolay gelsin, güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz?
  L.H, 26 Nis 2022, 15:32

  Merhabalar, Belçika’ya ticari bir vize başvurusu yaptım. Fakat işlem süresi yaklaşık 1 ay sürdü ve gelen sonuç ret aldığımı ilettiler. Sebebi seyahat amacım ve koşullarım inandırıcı gelmemiş. Belçika ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz? Başvurumun ticari olduğunu başka türlü nasıl Konsolosluğu inandırabilirim? Başvuruma itiraz mı etmeliyim yoksa tekrar bir başvurumu yapmam gerekir? Bilgi alabilir miyim? Kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı?
  D.G, 26 Nis 2022, 15:40

  Merhabalar, Ben yaklaşık 3 yıldır bir firmada satın alma sorumlusu olarak çalışmaktayım. Belçika’ya ticari bir seyahatim olacak Belçika ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? Mail ortamında tarafıma paylaşılan bir davetiye var fakat ıslak imzalı değil bunun orijinali tarafıma gelmesi gerekir mi? Ben çalışan olarak şahsi hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor? Bilgi rica edebilir miyim? Kolay gelsin, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Ticari vize ile Belçika'da çalışabilir miyim
  Ö.H, 27 Nis 2022, 15:44

  Merhabalar, Belçika’da bir firma daveti üzerine yapacağım parke döşeme için ön görüşme yapmak adına seyahat planım mevcut fakat eğer Konsolosluk uzun verme durumu olursa Ticari vize ile Belçika’da çalışabilir miyim? Görüştüğüm birkaç danışman Belçika çalışma vizesi almamı söyledi. Çalışma vizesi başvurusu için hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor? Bilgi rica edebilir miyim? Kolay gelsin güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika ticari vize ile Hollanda'ya gitmek
  Z.D, 27 Nis 2022, 15:56

  Merhabalar, Belçika’dan alınmış 1 yıllık ticari vizem mevcut fakat Belçika’da ki iş görüşmem önümüzdeki aya ertelendi. Bu sebeple vizemi henüz kullanamadım. Belçika ticari vize ile Hollanda’ya gitmek sınırda bana sorun yaratır mı? Tam emin olmamakla birlikte Belçika vizesinin schengen de dolayım hakkı sağladığını biliyorum. Ama genel anlamda sınırda sorun yaşayabileceğim söylendi. Son olarak karantina ve pcr zorunluluğu bulunuyor mu? Bilgi rica ediyorum, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika'dan ev aldım turistik vize nasıl alırım?
  İ.K, 27 Nis 2022, 15:59

  Merhabalar, Belçika’dan ev aldım turistik vize nasıl alırım? Ben yaklaşık 23 yıl boyunca Belçika’da yaşadım ve temelli dönüş yaptım orada almış olduğum bir ev var ve ben akrabalarımı ziyaret amacıyla devamlı gidip gelmek istiyorum. Uzun süreli bir vize almak ve devamlı bu işlemlerle uğraşmak istemiyorum. Bana bu konuda nasıl bir öneride bulunabilirsiniz? Başvurumu nasıl yapmam gerekiyor ben emekliyim davetiyem gelmeyecek turist başvuru yapacağım. Bilgi ve danışmanlık rica ediyorum. Kolay gelsin, güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım?
  E.F, 27 Nis 2022, 16:04

  Merhabalar, Belçika’da yaklaşık 5 yıldır çalıştığım bir firma var ve ben senede 2 3 kere Belçika’ya ticari amaçla seyahat ediyorum. Bu seyahatim esnasında vize başvurularında benden otel rezervasyonu isteniyordu ve işlem süresi oldukça uzun olduğu için sorun yaşıyordum. Son seyahatimde oradan ev aldım ve gittiğimde kendi evimde konaklayacağım. Belçika’dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım? Aldığım evde kaldığımı belgelemem gerekiyor mu? Son olarak işverenim şirket belgelerim hazır ev ile ilgili ve şahsi olarak ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Şirketimin temsilciliğini kurdum Belçika'da oturum nasıl alırım?
  N.Y, 27 Nis 2022, 16:14

  Merhabalar, Türkiye’de yaklaşık 12 yıllık bir tekstil firmam var ve Belçika’da Şirketimin temsilciliğini kurdum, Belçika oturum nasıl alırım? Avukatım aracılığı ile Belçika’da ki tüm işlemler tamamlandı fakat oturum vizesi için Türkiye’den başvuru yapmam söylendi. Bana yardımcı olabilir misiniz? Benim yerime siz başvuru yapabilir misiniz? Haftaya Belçika’da olacağım şuan geçerli bir vizem mevcut yaklaşık 6 aylık 15 gün boyunca orada Belçika’da kalacağım. Dönüşümde size evrakları bıraksam kaç günde oturum vizemi alabilir siniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika vizesi kaç para 2022
  B. S., 23 Şub 2022, 14:16

  Selamlar, Merhabalar, Belçika’ya kız kardeşim ile beraber turistik amaçlı seyahat planlıyoruz. Ben çalışanım kız kardeşim öğrenci Belçika vizesi kaç para 2022 yılı herhangi bir değişiklik oldu mu? Ben çalışan olarak kız kardeşime sponsor olacağım kız kardeşim için hazırlamam gereken belgeler sponsor olarak ben hazırladım kız kardeşim şahsi belgeleri nelerdir? Bilgi rica ediyorum. Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır?
  H.K, 22 Nis 2022, 16:56

  Merhabalar, Belçika vizesi başvurusu yaptım. Amcam davet göndermişti davet ile başvuru yaptım yaklaşık 1 ay sonra başvurumun sonucu geldi ve Belçika vizeme ret geldi itiraz nasıl yapılır? Benim seyahatim haziran sonu gibi olacak itiraz sonucu yaklaşık ne kadar sürer? Ben Türkiye’de öğrenciyim ve sponsorum Emekli babam olacak tekrar başvurumu yapmam gerekiyor? Başvuruda ne gibi belgeler sunmam gerekir? Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı?
  D.G, 22 Nis 2022, 17:19

  Selamlar, Belçika’ya turistik bir seyahatim olacak çalışanım Belçika vizesi için banka dökümüm kaç aylık olmalı? Ayrıca Belçika turistik vize için banka hesabında ne kadar para olmalı? En az ne kadar bakiye göstermem gerekiyor herhangi bir sınır ve miktar bulunuyor mu? Başvuru esnasında çalışan olarak ne gibi belgeler hazırlamalı ve sunmalıyım? Gerekli evrakalar ve bakiye hakkında bilgi rica ediyorum. Kolay gelsin cevap için şimdiden teşekkürler, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 4 aydır çalışıyorum Belçika vizesi alabilir miyim?
  E.Y, 23 Nis 2022, 11:30

  Merhabalar. Belçika’ya turistik amaçlı arkadaşımla beraber seyahat planım var. Arkadaşım yeşil pasaport sahibi vizeye ihtiyacı yok. Fakat benim vize başvurusu yapmam gerekiyor? 4 aydır çalışıyorum Belçika vizesi alabilir miyim? Kısa süreli çalışan olmam vizemin reddine sebep olur mu? Başvuru yaparken bu durum için ne yapmam gerekiyor? Başvurum esnasında şirketten almam gereken belgeler nelerdir? Ret almak istemiyorum bana bilgi verir misiniz? Şimdiden bilgiler için teşekkür ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Freelancer çalışıyorum SGK yok Belçika turistik vize alabilir miyim?
  M.K, 23 Nis 2022, 11:38

  Merhabalar, Yaklaşık 2 senedir bir mekanda vokal olarak çalışıyorum. Freelancer çalışıyorum SGK yok Belçika turistik vize alabilir miyim? Başvuru yaparken bunu ne şekilde belgelemem gerekiyor? Yaklaşık 7 ay daha geçerli bir iş sözleşmem mevcut haftanın 4 günü sahne alıyorum bu mekanda ve oldukça güzel bir gelirim mevcut başvuruda bunu nasıl belgelemeliyim? Bana sigortasız çalışan olarak nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili danışmanlık verebilir misiniz? Şimdiden bilgi için teşekkürler, güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Acil Belçika turistik vize nasıl alabilirim?
  Ö.K, 23 Nis 2022, 11:41

  Merhabalar, Belçika’da yaşayan kız kardeşim hasta ve yoğun bakımda Acil Belçika turistik vize nasıl alabilirim? Randevu sistemleri başvuru merkezinde kapalı randevu vermiyorlar. Kız kardeşimin durumu ağır ve benim gidip bu zor durumda yanında olmam ve onu görmem gerekiyor. Konsolosluğu arıyorum fakat ulaşamıyorum. Eniştem Belçika’da ki Konsolosluk ile görüştüğünde Konsolosluk Türkiye’de ki Konsolosluğa durumun acil olduğunu bildirmem gerektiğini ve randevusuz işlem yapabileceklerini söyledi. Fakat Konsolosluğu aradığımda telesekreter konuşuyor ve tel yüzüme kapanıyor. Bana yardımcı olun lütfen acil bir şekilde benim Belçika’ya gitmem gerekiyor. Emekliyim be gibi belgeler hazırlamam gerekiyor? Ne yapmam gerekiyor? Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika turistik vize dilekçesi nasıl yazılır?
  Ç.K, 25 Nis 2022, 16:12

  Merhabalar, Belçika’ya turistik olarak seyahat planım var. Ben yaklaşık 3 yıldır bir firmada satış koordinatörü olarak çalışıyorum. Belçika turistik vize dilekçesi nasıl yazılır? Şahsi olan dilekçemi yazdım fakat çalıştığım kurumdan almam gereken dilekçe ile ilgili bir örnek bulamıyorum. Bana bu dilekçe konusunda nasıl bir yardımda bulunabilirsiniz? Bu dilekçede ne gibi bilgiler yazmalıyım ya da sizde herhangi bir örneği bulunuyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika turistik vize harcı nereye yatırılır?
  O.K, 25 Nis 2022, 16:14

  Merhabalar, Belçika’ya turistik olarak seyahat planım mevcut Belçika vize başvurumu nereden nasıl yapmam gerekiyor? Sizin danışman firma olduğunuzu biliyorum. Ben harç ücretini size mi yatırmam gerekiyor? Belçika turistik vize harcı nereye yatırılır? Bana bu konuda bilgi verir misiniz? Başvuru için sizden danışmanlık alma durumumda nasıl bir yol izlemeliyim? Benim seyahatim 1 ay sonra işlem süresi nedir? Ben emekliyim ne gibi belgeler hazırlamam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Araç ile Belçika turistik seyahat vizesi
  M.H, 25 Nis 2022, 16:17

  Merhabalar, Belçika’ya turistik arkadaşım ile beraber seyahat planlıyoruz. Araç ile Belçika turistik seyahat vizesi başvurusunda araçla gittiğimizi belirtebilmek için ne gibi belgeler sunmamız gerekiyor? Başvuru esnasında araç ruhsatı yeterlimi? Benim vizem yok arkadaşımın 2024 e kadar geçerli bir Almanya schengen vizesi mevcut Almanya’ya 2 kere giriş çıkış yaptı bu vize ile araçla seyahatinde sorun yaşar mı? Son olarak Belçika vize işlem süresi ne kadar sürer? Bilgi ve danışmanlık rica edebilir miyim? Kolay gelsin, güzel çalışmalar dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika uzun süreli vize nasıl alınır?
  F.H, 25 Nis 2022, 16:23

  Merhabalar, Malta’ya Erkek arkadaşımı ziyaret amacıyla seyahat etmek istiyorum. Daha önceden alınmış 2 tane Malta vizem var fakat her ikisi de 15 gün tek giriş olarak verdi Belçika Konsolosluğu Belçika uzun süreli vize nasıl alınır? Ben öğrenciyim ve erkek arkadaşım orada devamlı Belçika’ya seyahatim oluyor. Fakat randevu problemleri çok fazla yaşıyorum. İşlem süreside oldukça fazla sürüyor. Bu sebeple ne uzun vize almak istiyorum bunu için ne yapmam gerekiyor? Bana bilgi verir misiniz? Teşekkürler, kolay gelsin.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Belçika acil vize hattı
  K.L, 25 Nis 2022, 16:28

  Merhabalar, Ben Belçika vatandaşıyım ve eşim için Ailemi ziyaret amacıyla vize başvurusu yapmak istiyorum. Bayramda Belçika’da olmak istiyoruz. Annem rahatsız ve annemi görmek için gideceğiz hem de bayram seyahati olacak. Fakat başvuru merkezi sayfasından yaklaşık 2 haftadır randevu bulmak mümkün değil Belçika acil vize hattı var mıdır? Başvurumu en hızlı şekilde nasıl yapabilirim? Bana yardımcı olur musunuz? Belçika vatandaşı olarak zor durumdayım uçak biletlerini Bayram için aldım ama vize başvurusu eşim için yapamıyorum. Bilgi alabilir miyim? Kolay gelsin, güzel çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Belçika için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.