Belçika Hakkında Sorular & Yorumlar

Vize Merkezi Personel

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Pano Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Belçika ticari vize ile Almanya'ya gitmek K.C 28/04/22, 12:59
Merhabalar, Belçika’dan aldığım bir ticari vizem mevcut Belçika’ya önümüzdeki ay giriş yapacağım. Daha sonra ki seyahat planım Almanya turistik olarak seyahat edeceğim Belçika’dan almış olduğum 3 yıllık vizem var. Belçika ticari vize ile Almanya’ya gitmek sorun yaratır mı? Yoksa tekrar Almanya vize başvurusu mu yapmam gerekiyor? Pandemi koşulları sebebi ile herhangi bir pcr testi zorunluluğu veya karantina uygulanıyor mu? Almanya ve Belçika için bilgi rica edebilir miyim Teşekkürler şimdiden, kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika uzun süreli şoför vizesi almak G.K 28/04/22, 11:16
Merhabalar, Türkiye’de bir firmada işe başladım. Bu firma Belçika’ya nakliyat yapan bir firma ve bana şoför vizesi almam söylendi. Belçika uzun süreli şoför vizesi almak için ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Başvuruda şirketten hangi belgeleri temin etmeliyim ve uzun süreli vize almak için ne yapmam gerekir? Siz bu işlemleri benim adıma takip ediyor musunuz? Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Bilgi rica ediyorum, iyi günler dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika şoför vizesi ret geldi L.Y 27/04/22, 16:25
Merhabalar, Bir firmada 3 aylık bir çalışan olarak işe girdim ve şoför vizesi başvurusunda bulundum. Belçika şoför vizesi ret geldi. Neden ret aldığımı anlamış değilim firma tüm belgeleri verdi ve ben hazırlamam gereken belgelerle beraber başvuruda bulundum. Gelen redde nasıl itiraz edebilirim? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika ticari davetiyem var ailemi de götürebilir miyim? V.K 27/04/22, 16:18
Merhabalar, Belçika’da çalıştığımız bir firmadan çalıştığım kuruma benim adıma ticari bir davet geldi ve ticari bir vize başvurusu yapacağım. Belçika ticari davetiyem var, ailemi de götürebilir miyim? Annem ile beraber seyahat etmek istiyorum bu ticari davet ile onu da yanımda götürme şansım olur mu? Annem emekli ve aylık maaş alıyor beraber başvuru yapmak istiyorum. Bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? Benim evraklarım hazır annem için ne gibi belgeler hazırlamam gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Şirketimin temsilciliğini kurdum Belçika'da oturum nasıl alırım? N.Y 27/04/22, 16:14
Merhabalar, Türkiye’de yaklaşık 12 yıllık bir tekstil firmam var ve Belçika’da Şirketimin temsilciliğini kurdum, Belçika oturum nasıl alırım? Avukatım aracılığı ile Belçika’da ki tüm işlemler tamamlandı fakat oturum vizesi için Türkiye’den başvuru yapmam söylendi. Bana yardımcı olabilir misiniz? Benim yerime siz başvuru yapabilir misiniz? Haftaya Belçika’da olacağım şuan geçerli bir vizem mevcut yaklaşık 6 aylık 15 gün boyunca orada Belçika’da kalacağım. Dönüşümde size evrakları bıraksam kaç günde oturum vizemi alabilir siniz?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika'dan ev aldım ticari vize nasıl alırım? E.F 27/04/22, 16:04
Merhabalar, Belçika’da yaklaşık 5 yıldır çalıştığım bir firma var ve ben senede 2 3 kere Belçika’ya ticari amaçla seyahat ediyorum. Bu seyahatim esnasında vize başvurularında benden otel rezervasyonu isteniyordu ve işlem süresi oldukça uzun olduğu için sorun yaşıyordum. Son seyahatimde oradan ev aldım ve gittiğimde kendi evimde konaklayacağım. Belçika’dan ev aldım, ticari vize nasıl alırım? Aldığım evde kaldığımı belgelemem gerekiyor mu? Son olarak işverenim şirket belgelerim hazır ev ile ilgili ve şahsi olarak ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Bilgi rica ediyorum.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika'dan ev aldım turistik vize nasıl alırım? İ.K 27/04/22, 15:59
Merhabalar, Belçika’dan ev aldım turistik vize nasıl alırım? Ben yaklaşık 23 yıl boyunca Belçika’da yaşadım ve temelli dönüş yaptım orada almış olduğum bir ev var ve ben akrabalarımı ziyaret amacıyla devamlı gidip gelmek istiyorum. Uzun süreli bir vize almak ve devamlı bu işlemlerle uğraşmak istemiyorum. Bana bu konuda nasıl bir öneride bulunabilirsiniz? Başvurumu nasıl yapmam gerekiyor ben emekliyim davetiyem gelmeyecek turist başvuru yapacağım. Bilgi ve danışmanlık rica ediyorum. Kolay gelsin, güzel çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika ticari vize ile Hollanda'ya gitmek Z.D 27/04/22, 15:56
Merhabalar, Belçika’dan alınmış 1 yıllık ticari vizem mevcut fakat Belçika’da ki iş görüşmem önümüzdeki aya ertelendi. Bu sebeple vizemi henüz kullanamadım. Belçika ticari vize ile Hollanda’ya gitmek sınırda bana sorun yaratır mı? Tam emin olmamakla birlikte Belçika vizesinin schengen de dolayım hakkı sağladığını biliyorum. Ama genel anlamda sınırda sorun yaşayabileceğim söylendi. Son olarak karantina ve pcr zorunluluğu bulunuyor mu? Bilgi rica ediyorum, teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Ticari vize ile Belçika'da çalışabilir miyim Ö.H 27/04/22, 15:44
Merhabalar, Belçika’da bir firma daveti üzerine yapacağım parke döşeme için ön görüşme yapmak adına seyahat planım mevcut fakat eğer Konsolosluk uzun verme durumu olursa Ticari vize ile Belçika’da çalışabilir miyim? Görüştüğüm birkaç danışman Belçika çalışma vizesi almamı söyledi. Çalışma vizesi başvurusu için hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor? Bilgi rica edebilir miyim? Kolay gelsin güzel çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? D.G 26/04/22, 15:40
Merhabalar, Ben yaklaşık 3 yıldır bir firmada satın alma sorumlusu olarak çalışmaktayım. Belçika’ya ticari bir seyahatim olacak Belçika ticari vize davetiyesi orijinal mi olmalı? Mail ortamında tarafıma paylaşılan bir davetiye var fakat ıslak imzalı değil bunun orijinali tarafıma gelmesi gerekir mi? Ben çalışan olarak şahsi hangi belgeleri hazırlamam gerekiyor? Bilgi rica edebilir miyim? Kolay gelsin, güzel çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz? L.H 26/04/22, 15:32
Merhabalar, Belçika’ya ticari bir vize başvurusu yaptım. Fakat işlem süresi yaklaşık 1 ay sürdü ve gelen sonuç ret aldığımı ilettiler. Sebebi seyahat amacım ve koşullarım inandırıcı gelmemiş. Belçika ticari vize ret geldi nasıl yardım edersiniz? Başvurumun ticari olduğunu başka türlü nasıl Konsolosluğu inandırabilirim? Başvuruma itiraz mı etmeliyim yoksa tekrar bir başvurumu yapmam gerekir? Bilgi alabilir miyim? Kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika ticari vizesi için otel uçak lazım mı? N.H 26/04/22, 15:23
Merhabalar, Belçika’ya ticari bir seyahatim söz konusu fakat randevular oldukça problemli 2 haftadır randevu bulamıyorum. Belçika ticari vizesi için otel uçak lazım mı? Satın almak istemiyorum çünkü vize ne zaman çıkar bilmiyorum. Satın almak zorunda mıyım? Bana bu konuda otel uçak ile ilgili bilgi verir misiniz? Sadece rezervasyon koysam yeterli olur mu? Başvuru esnasında aşı zorunluluğu bulunuyor mu? Pandemi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsem çok sevinirim. Kolay gelsin, güzel çalışmalar.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Sözleşmeli çalışanlara Belçika vizesi Ö.K 25/04/22, 17:03
Merhabalar, Belçika’ya turistik amaçlı bir seyahat planım var. Fakat ben sgklı çalışan değilim yaklaşık 6 aydır bir firmada sözleşmeli olarak çalışıyorum. Yaklaşık 2 yıllık bir sözleşmem var. Başvuru esnasında ne gibi belgeler sunmam gerekiyor? Ve aşı zorunluluğu var mı? Sözleşmeli çalışanlara Belçika vizesi Başvuru yaparken aşı olmuş olmam gerekiyor mu? Herhangi bir aşı zorunluluğu bulunuyor mu? Gerekli evrakalar ve aşı ile ilgili detay rica ediyorum, kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? H.L 25/04/22, 16:35
Merhabalar, Belçika’ya ticari bir vize başvurusunda bulunacağım. Belçika ticari vize başvuru formu nasıl doldurulur? Bana bu konuda danışmanlık verme durumunuz olabilir mi? Başvurum için sizden danışmanlık almak istiyorum bunun için evraklarımı size ulaştırmam yeterli olur mu? Bana form konusunda yardımcı olur musunuz? Ayrıca aşı zorunluluğu bulunuyor mu? Ben işverenim başvuru esnasında karşı firmadan ne gibi belgeler temin etmem gerekiyor? Bilgi rica ediyorum, kolay gelsin.
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Belçika ticari vize başvuru formu örneği Ö.M 25/04/22, 16:31
Selamlar, Belçika’ya işverenimiz için ticari bir vize başvurusu yapmak istiyoruz. Gerekli evrakları sizden talep ettim ve mail yolu ile bana iletildi. Fakat evrak listesinde Vize başvuru formu diye bir madde ile karşılaştım. Belçika ticari vize başvuru formu örneği nereden bulabilirim? Sizden danışmanlık alma durumumuzda bunu temin edebiliyor musunuz? Başvuru formunu beraber mi dolduracağız? Ayrıca ticari bir başvuru için şahsi belgeleri ve karşı firmadan almamız gereken belgeleri hazırladık. Bizim şahsi firma ve faaliyet belgemiz yok biz şirket olarak ne gibi belgeler sunmamız gerekiyor? Bilgi rica ediyorum. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Kolay gelsin, güzel çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle