Schengen vizesi ile İsviçre'ye giriş yapmam mümkün müdür?

D. Öncel 15/11/16, 12:17
Herhangi bir ülkeden aldığım geçerli Schengen vizesi ile İsviçre'ye giriş yapmam mümkün müdür?
Vize Merkezi

Schengen serbest dolaşım bölgesinde herhangi bir ülkeye gittikten sonra Schengen bölgesine bağlı bütün ülkelere rahatlıkla gidebilirsiniz. Şayet Türkiye'den tekrar herhangi bir ülkeden almış olduğunuz Schengen vizesi ile İsviçre'ye giriş yapabilmeniz için öncelikle Schengen vizenizin süresinin geçerliliği devam etmelidir ve birden fazla giriş çıkış hakkınız (Multi) olmalıdır. Schengen serbest dolaşım bölgesine ilk giriş yapacağınız ülke hangisiyse o ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmalı ve vizenizin onaylanmasından sonra yapacağınız ilk seyahat o ülkeye olmaldır. İsviçre seyahatiniz öncesinde bunları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

O. ÇELİK 27/02/17, 18:16

Merhaba 10 mart başlangıçlı 31 mart bitişli shengen Vizemi aldım 10 mart tarihinde italya bolognaya gidecektim yalnız seyahatim de aksaklık oldu iş yerinden izin alamadım toplantılarım üst üste geldi 10 mart tarihli seyahatimin rotasını 17 MART budapeşte olarak değiştirdim bu arada uygun bir bilet yakaladım ve 30 mart gidiş ve 2 nisan dönüşlü İtalya roma bileti aldım tabi bu vize tarihim seyahatime yetmiyor budapeştede 2 gece romada 3 gece kalacağım eksik kalan günler için yeniden shengen vizesine başvuru yapmam da sıkıntı olur mu?

T. karatepe 13/06/17, 03:17

Merhaba.İtalyadan aldığım vize ile roma ve Milano'ya gidip geldim.halen geçerliliği olan bu İtalya vizemle İsviçre'ye direkt giriş yapabilirmiyim yoksa isviçreden tekrar vize almam gerekiyor mu?bir de yeşil pasaportlular İsviçre'ye vizesiz girebiliyor mu yoksa onlara da vize almamız gerekir mi?teşekkür ederim

N. DOĞRUYA 12/09/17, 01:13

Ben Yunanistan konsolosluğundan shengen vizesi aldım.Balkanlar turuna katıldım Vizemin süresi 3 ay içinde 30 gün bu vizeyle İsviçre ye gidebilir miyim?

O. turan 27/09/17, 17:29

Merhaba, 10 kasimda selanike gitmek icin yunanistan vizesine basvurucam. Oradan da 11 17 kasim tarihleri arasi isvicreye gecegim. Donusu tekrar yunanistan uzerimi yoksa direk turkiyeye yapabilirmiyim?

h. incesu 30/09/17, 20:07

italya ya yapmış olduğum seyahat için almış olduğum shengen vizesinin süresi hala dolmadı. 1 kez italya2ya gittim ve vizem multı giriş.Ekim ayında direk Cenevre 'ye gideceğim . İtalya için aldığım süresi olan multi girişli vizem ile İsviçre'ye giriş yapabilir miyim?

S. ÖNER 08/12/17, 23:39

Daha önce İtalya için Schengen vizesi aldım ve İtalya'ya giriş çıkış yaptım. vizem Multi şeklinde veridi. 5 Şubata kadar da süresi var. Türkiye'den İsviçre'ye direk gidebilmem için başka bir işleme ihtiyacım var mı? dönüşümün 3 Şubat olması vize süremin bitiş süresine yakın olması dolayısıyla bir sorun yaratır mı?

Y. Saymaz 01/03/18, 07:38

Merhaba Yunanistan dan aldığım tek girişlik vize ile Yunanistan’a giriş yaptıktan orda bir gün kaldıktan sonra diğer Ülker’e örneğin İsviçre’ye giriş yapmamda gidiş dönüş uçak. Biletimi alıp İsviçre’ye girişim de sorun yaşarmıyım

I. aydemir 13/01/19, 17:58

Selamlar.. bir sorum olacakti..! Turist olarak anne ve babami almanyadan ablam r abim istek yapti, 80 gün schengen vizesi aldilar almanyadan.,( multi schengen) ilk olarak almanyaya giris yaptilar ve simdi isvicreye benim yanima geldiler ve burada ikamet edecekler..,! Herhabgi bir yavancilar polisine veya bir yere basvurmam gereklimi..? Yoksa bu schrngen vizesi ile isvicrede ikamet edebilirlermi..?

F.I. 31/05/19, 05:50

Ben Yunanistan konsolosluğundan shengen vizesi aldım.Balkanlar turuna katıldım Vizemin süresi 3 ay içinde 30 gün bu vizeyle İsviçre ye gidebilir miyim?

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x