Schengen vizesi ile İsviçre'ye giriş yapmam mümkün müdür?

D. Öncel 15/11/16, 12:17
Herhangi bir ülkeden aldığım geçerli Schengen vizesi ile İsviçre'ye giriş yapmam mümkün müdür?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Schengen serbest dolaşım bölgesinde herhangi bir ülkeye gittikten sonra Schengen bölgesine bağlı bütün ülkelere rahatlıkla gidebilirsiniz. Şayet Türkiye'den tekrar herhangi bir ülkeden almış olduğunuz Schengen vizesi ile İsviçre'ye giriş yapabilmeniz için öncelikle Schengen vizenizin süresinin geçerliliği devam etmelidir ve birden fazla giriş çıkış hakkınız (Multi) olmalıdır. Schengen serbest dolaşım bölgesine ilk giriş yapacağınız ülke hangisiyse o ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmalı ve vizenizin onaylanmasından sonra yapacağınız ilk seyahat o ülkeye olmaldır. İsviçre seyahatiniz öncesinde bunları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
T. karatepe 13/06/17, 03:17

Merhaba.İtalyadan aldığım vize ile roma ve Milano'ya gidip geldim.halen geçerliliği olan bu İtalya vizemle İsviçre'ye direkt giriş yapabilirmiyim yoksa isviçreden tekrar vize almam gerekiyor mu?bir de yeşil pasaportlular İsviçre'ye vizesiz girebiliyor mu yoksa onlara da vize almamız gerekir mi?teşekkür ederim

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
O. turan 27/09/17, 17:29

Merhaba, 10 kasimda selanike gitmek icin yunanistan vizesine basvurucam. Oradan da 11 17 kasim tarihleri arasi isvicreye gecegim. Donusu tekrar yunanistan uzerimi yoksa direk turkiyeye yapabilirmiyim?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
ibrahim 12/03/20, 12:18

Merhaba, iyi günler. Bulgaristan'dan almış olduğum 15 gun kalışlı geçerli bir vizem var. Bulgaristan'dan almış olduğum vize ile İsvicre'ye gidebilir miyim? Duruma göre uçak biletimi satın almak ve İsviçre'yi turistik olarak seyahat etmek istiyorum. Eğer mümkün değilse İsviçre vizesi için siz yardımcı olur musunuz?

Saygılar.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 26/03/20, 18:31

Merhaba,

Mevcut olan Bulgaristan vizeniz ile İsviçre'ye seyahat etmeniz mümkün değildir. İsviçre'ye seyahat etmeniz için İsviçre'den alınmış bir vizeniz olması gerekmektedir.

Vize Merkezi olarak İsviçre vize başvurunuz için sizlere yardımcı olarak, tüm vize başvuru sürecinizi sizin adınıza yönetiyoruz.

İsviçre vizesi uzmanlarımız, İsviçre turistik vize başvurusu ve mevcut bilgileriniz doğrultusunda size gerekli evrak listesini ileteceklerdir. Vize başvurunuz için gerekli evrak listesini tamamlayıp bize ulaştırmanızın ardından başvuru formunuz tamamlanacak, evraklarınız düzenlenecek ve vize başvrusu için gerekli randevunuz alınacaktır. Shengen ülkelerinden herhangi birinden son 72 ay içerisinde aldığınız vize için parmak izi vermiş iseniz, başvuruya gelmeden tüm işlemleri biz tamamlanacaktır. Daha önce parmak izi vermemiş iseniz başvuruya şahsen gelip, biyometri işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından Pasaportunuzu en hızlı ve güvenli şekilde tarafınıza ulaştırıyoruz.

İsviçre vizesi, vize başvuru süreci ve diğer konularla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla.

Vize Merkezi

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x